Teoria ewolucji Darwina.

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Czy waszym zdaniem, na podstawie np. przeczytanych przez was książek Darwin miał rację co do teorii ewolucji? Jestem w trakcie czytania o nim pewnej książki. Napisana jest przez , jak mi się wydaje, przeciwnika darwinizmu, jednak nie zgadzam się z autorem. Co o tym sądzicie
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mawr »

Według mnie teoria darwina teorią jest tylko z nazwy. Uważam ja raczej jako potwierdzony fakt.

Co to za ksiązka? Nie dawno równiez miałem stycznosc z taką ksiązką nie stety nie mam czasu przejrzec jej.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Książka ta toCzy Darwin miał rację Georg Sim Johnston.

W książce tej napisano, że teoria Darwina nie została dowiedziona i stała się obiektem wzrastającej krytyki w samym środowisku przyrodników.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mawr »

Ksiązka którą ja mam jest pod tytułemkłamstwo ewolucji".
biotechnolog pisze: że teoria Darwina nie została dowiedziona
A pisze cos o odkryciach paleontologicznych itd
biotechnolog pisze: stała się obiektem wzrastającej krytyki w samym środowisku przyrodników.
Nie zauwazyłem.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Hehe tak napisane jest na okładce. Owszem bardzo dużo jest o odkryciach paleontologicznych i geologicznych, książka ta nawiązuje również do teologii.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Mawr »

biotechnolog pisze: książka ta nawiązuje również do teologii.
I pewnie głowie sie na niej opiera. -)

A moze komentuje odkrycia z zakresu biologii molekularnej?
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Hmmm, jakby to ująć. Książka ta jest zbiorem wypowiedzi biologów, mikrobiologów, katolików i teologów na temat Darwinizmu. Znajdują się tutaj cytaty min. Darwina i podejście do nich darwinistów, katolików i teologów. Ogólnie książka ta mówi nam o tym, w którym miejscu Darwin miał rację, a w którym się mylił w odniesieniu do opinii współczesnych uczonych.
Marek

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Marek »

Podobno 60% amerykanów uwaŻa, Że kreacjonizm powinien być wykładany jako teoria równoprawna ewolucjonizmowi.
Darwin moŻe i mylił się w szczegułach, ale ogulnie miał racje.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Aniaww »

Ja również nie zauważyłam rosnącej fali krytyki ewolucjonizmu. To jak na razie jedyna teoria której nie da się sfalsyfikować - poza dodaniem, że nad ewolucją czuwał Bóg - jak zrobił to rozsądny ksiądz w moim liceum. W ten sposób pogodził Boga i ewolcję, zamiast głupio się spierać.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

To znaczy, że pozostałaś przy stwierdzeniu, że to Bóg stworzył świat. Niestety tych dwóch rzeczy nie da się pogodzić, patrząc na walkę współczesnych zwolenników Darwina i kościoła. Ja jestem ateistą i zgadzam się z Darwinem, a pozatym jest coraz więcej dowodów na powstanie gatunków na bazie doboru naturalnego, ale jak wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi w innym temacie nie chcę, póki nie ma na to niepodwarzalnych dowodów, wypełniać luk w nauce stwierdzeniem, że Boga nie ma, byłbym wtedy prymitywny i wyszłoby na to, że boję się podjąć dyskusję.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Rayne »

Ja jestem katoliczką,ale do samej ewolucji też nic nie mam.Też myślę (i wierzę),że to Bóg całą tą ewolucję spowodował i czuwał nad nią.Tego nie da się potwierdzić,ale nie da się też zanegować.Czy są na tym temacie katolicy? Co myślicie na ten temat?
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: Twincast »

Też jako osoba głęboko wierząca uważam, że nad ewolucją czuwała ręka boska. Trudno mi jednogłośnie powiedzieć co jest prawdą, a co nie. Myślę, że jednak da się pogodzić wiarę z nauką.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Teoria ewolucji Darwina.

Post autor: biotechnolog »

Hehe, każdy wierzy w to co wierzy i dlatego dyskusja nabiera kolorków. Otóż da się pogodzić wiarę z nauką, jednak patrząc przez pryzmat ludzi jak wy głęboko wierzących. Zależy kto i jak na to patrzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości