Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

diana_zoo
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2007, o 20:14

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: diana_zoo »

tak. cały czas ma w takim dosc duzym pojemniczku i czesto się w nim kąpie. może szyszorki po prostu mają taki zapach a mi się tylko wydaje że ona śmierdzi. w każdym razie nie jest to jakiś straszliwie intensywny zapach) ale bardzo dziekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: andi »

szylków się nie kąpie w wodzie. jest na to specjany piasek do kąpieli pyłowych. na pewno go masz. kąpałaś może swojego szyszka?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Myslę jednak ze to specyficzny zapach twojego szyszorka odczuwasz jakośmierdzenie". Skoro często się kąpie w piasku to nic już nie da się zrobić. Takze piasek nadaje twojemu szynsyzlowi dany zapach.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

Moim zdaniem szynszyle w ogóle nie pachną. Nieprzyjemny zapach może pochodzić z klatki. Dlatego trzeba ją od czasu do czasu posprzątać
Jak jeszcze raz przeczytam że ktoś chce kąpać szylka w wodzie to padnę na zawał
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: kąpiele szynszyli

Post autor: dream »

może ona śmierdzi bo się boi - często wtedy wydzielają niemiły zapach, albo trzeba jej czesciej sprzatac w klatce?:)
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

a powiedzcie mi, czy jakość/wielkość/itp itd ma wpływ na futerko szylka? i jakie piaski są najlepsze?
moj uzywa Vitakraftu - Sandy Special, chyba jest dobry ale strasznie drogi (
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Error!! Śpi w piachu

Post autor: nakrecona_malpa »

Pojawił sie problem, moje maleństwo postanowiło zamieszkać w kuwetce z piachem.

Nie wiem jaka może być tego przyczyna, czy sie przeziębił bo ostatnio sie chłodno zrobiło czy mu podłoże w klatce przestało pasować.nie mam pojęcia.

Jest to dla mnie problem mo zaczął sie zachowywaćjak jakiś dziadek .sika pod siebie i w tym siedzi (a jest młodziutki ok 1,5 roku) sprawia mi to kłopot bo wymieniam mu piach na nowy codzień gdzyż jakoś nie moge pozwolić na to żeby siedział w szczochach. a t o kosztuje . i to sporo przez ten tydzień na piach wydałam 45 pln. nie stać mnie na to.
POMOCY. jak go oduczyć?
napiszczie co może być tego przczyną.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2007, o 12:22 przez nakrecona_malpa, łącznie zmieniany 2 razy.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Ja mam piasek z Vitapolu i jest ok. zpoczątku dawałem 5zł za 1kg a teraz odkryłem sklep gdzie 5kg kosztuje 8,50zł. Ale byłem zły że przepłacałem.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Mój tez siedzi przez cały dzień w piachu i nic sobie z tego nie robię.
A tak apropo to co ty za piach kupujesz że 45tygodniowo cię wychodzi. Czy ty mu go wymieniasz kilka razy dziennie? Wystrczy wyjąć łopatką- czy czymś innym mokry zsikany piacha resztę odsiać. Ja tak robię a poza tym nie kupuję piachu za 45zł tylko za 8,50-5kg i mogę się założyć ż eniczym nie różni sie do twojego!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

hehe, mój vitakraft kosztuje 16zł za kilogram (
czytałam, że te drobne się strasznie pylą, a po tych grubych jest mało puszysta sierść, Vitakraft jest chyba taki wypośrodkowany bo się nie pyli a sierść jest puszysta, tylko, że ja nie wiem, bo nie mam porownania z innymi
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

mam piach vitakraftu, jeśli chodzi o siki w nim to jak odciewam to ta grudka nie jest na tyle zwarta żeby pozosta ć na sitku i sie kruszy i wpada spowrotem do przesianego piachu . a piach śmierdzi to raz dziennie mu go wymieniam schodzi mi pół opakowania na 1 dzień bo taką mam kuwetke (23/17cm) że 2-3 cm to połowa piachu

Ale pytałam o przyczyne? wie ktoś?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

to może po prostu wyjmij kuwetę z pyłem z klatki Gdy wypuscisz szynszyla z klatki zeby pobiegał to mu dasz zeby sie wykąpał. Poza tym pył do kąpieli nie śmierdzi.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Albo spróbuj załatwic szyszkowi mniejszą kuwetkę na piasek i możesz go mniej sypać. Dobre rozwiązanie jest równeiż takie jakei przedstawiła muppet. Poza tym spróbuj kupić tańszy piasek a na pewno szynszyl nie zbiednieje a ty zyskasz!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości