Długowłosy owczarek niemiecki

MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

witam od tygodnia jestem posiadaczem 3,5 miesięcznej suczki, owczarek niemiecki długowłosy. dokładnie tą suczkę
1.jpg
i pytania mam następujące.
1. obroże zaakceptowała błyskawicznie, ale ze smyczą mam problemy od czego zacząć w ogóle, jak ją przyzwyczaić do smyczy
2. Nauczyłem jej komendydo mnie bo od tej komendy się podobno naukę zaczyna. niestety nie wiem w którym momencie popełniłem błąd, ponieważ, reaguje jak jej sie chce jak jestem z nią sam na polu to słucha, jak ma akurat coś innego bardzo interesującego to nie olewa, czasami po drodze zanim do mnie przyjdzie, to się jeszcze musi napić. a jak przypnę smycz to w ogóle mnie nie słucha
3. zakładając, że uda mi się dzięki waszej pomocy przyzwyczaić ją do smyczy, to jakie dystanse mogę z nią pokonywać dziennie normalnie wieczorami biegam, ale przypuszczam, że 50min biegu to jak na razie dla niej za dużo.
4. jak ją nauczyć załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w jednym miejscu
5. czesać ją jak często

i to jak na razie najbardziej mnie nurtujące problemy. w temacie będę dopisywał kolejne pytania:)
pozdrawiam i proszę o pomoc.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Norbi »

1. Wiesz, w przypadku szczeniat jest to dosyć drastyczne ale wyjścia nie mapoprostu ciągnąć, można także na bardzo napiętej smyczy przy nodze.tak aby szczeniach szedł.

2. Jest to młody zwierzak, jak u każdego innego gatunku młode jest ciekawskie, a więc trzeba cierpliwościod czasu do czasu skarcić.

3. Oczywiście że za dużopowpoli przyzwyczajać ją do biegówowczarki to psy lubiące i potrzebujące dużo ruchu a więc będzie w przyszłości dobrym kompanem na większe dystanse.

4. Tego Ci nie powiemz mojego doświadczenia wynika że psy same się uczą, że w domu nie wolno.

5. Nawet i ze 2 razy dzienniejak już dostanie normalną"sierść.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

ad.1 zobaczymy co z tego wyjdzie ale nie chciałbym szczeniaka zrazić do siebie i spacerów na smyczy.

ad.2 nauka polegała na tym że biorę kawałek czegoś, co lubi, tzn jakieś mięso itp wołałemdo mnie przybiegała, siadała przede mną i wtedy dostawała to coś, i była chwalona i głaskana po 4 dniach zacząłem dawać jej nagrodę dopiero po co drugim dobrze wykonanym poleceniu może za wcześnie zacząłem odstawiać nagrodę

ad.3 to na jak długi spacer mógłbym ją teraz zabrać

ad.4 w domu nie jest w ogóle trzymana mieszkam w domu na działce 20-arowej. na noc jest zamykana do piwnicy, żeby ktoś sobie szczeniaka nie zakosił, bo trochę kosztowała i jest dopiero koło 1 tygodnia z nami. a w trakcie dnia, ma całą działkę do dyspozycji, tylko chodzi o to, żeby załatwiała się w jednym określonym miejscu, a nie gdzie popadnie na trawniku:/

ad.5 a teraz ją czesać i czym w ogóle:P bo jeszcze nie mam żadnej szczotki.


ps. ten gość u którego kupiłem psa, mówił że żeby oduczyć psa skakać na ludzi, to trzeba jak skacze ją złapać za łapy, głaskać, a w międzyczasie stanąć jej na tylną łapę. tak się podobno oduczy skakać na ludzi nie jest to zbyt drastyczne
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Norbi »

1.ale tak się robi.
2. nagrodę jeszcze trochę podawaj,warto też poczytać o szkoleniou szczeniąt, jest naprawdę wiele ciekawych książek na ten temat.
3. musisz zobaczyć kiedy się męczy, nie ma co forsować od początku.
4. Wiesz, nie wiem jak to się robi.mój pies już był nauczony załatwiania się na dworze bo był w domku z ogródkiem a ja mam mieszkanie. Myślę że się sama tego nauczy.albo i tak będzie czekać na wyprowadzenie na spacer.
5. Sklepy zoologiczne oferują całą gamę szczotek.jesli chodzi o ON to proponuję typowe zgrzebło. Szczotkować już można.

Poprostu zrczucić psa i skarcićpo drugie jeśli od początku szczeniaka sie zwala z siebie<bez karcenia to nie będzie skakał.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

ad.1 jakoś ścierpiała 200metrowy spacer. po tych 200 metrach siadła i w żadną inną stronę prócz domu iść już nie chciała:P

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 13:07 ]
mogę mu dawać w tym wieku kości z rosołu, czy po prostu kości ze sklepu
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Norbi »

dla psa dajemy tylko kości brojlerów, lub cielęce<ew.wołowe.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: malwka »

można też karczki wołowe albo inne przysmaki,np kurze łapki
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

skrzydełka z kurczaka mogą być i czy to prawda, że nie wolno dawać psu świerzego mięsa, tylko gotowane

i jak już chodzę z nim na smyczy, to go uczyć tak przepisowo, cały czas przy prawej nodze
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: malwka »

MatiGl uzyskał odpowiedzi już, ale napiszędla potomnych

Skrzydełka nie mogą być, bo mają dużo kości, których psu nie powinno sie podawać (chodzi o kości drobiowe)

Surowe mięso może być, najlepiej z rzeźni lub hurtowni, gdzie za grosze można kupić niezłę kąski - karczki i inne smakołyki

Pies Matiego jest zbyt młody, że chodziłprzepisowo przy nodze, ale szczenię w tym wieku należy powoli uczyć oswajania się z komendąrównaj"
Descrete
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:27

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Descrete »

Norbi pisze:1. Wiesz, w przypadku szczeniat jest to dosyć drastyczne ale wyjścia nie mapoprostu ciągnąć, można także na bardzo napiętej smyczy przy nodze.tak aby szczeniach szedł.
Nie chcę podważać Twojej wiedzy, ale z takim podejściem to nauczysz psa tylko tego, że lepiej nie przychodzić gdy się widzi smycz, bo wtedy będą mnie ciągnąć.

Ja mojego collie uczyłam w ten sposób. Zakładałam smyczkę i puszczałam psa wolno, żeby sobie pobiegał. Po jakimś czasie łapałam delikatnie koniec smyczy i szłam tam gdzie pies stał. Następnie brałam do ręki smakołyk i zachęcałam psa, żeby podąrzał za mną. Jesli szedł za mną kawałek dostawał smakołyk i wylewnie go chwaliłam. Dzięki takiej metodzie mam pięknie chodzącego przy nodze psa (na smyczy i bez). Życzę powodzenia w wyochowaniu suczki i pamiętaj metody pozytywnego wzmacniania przynoszą efekty w przeciwieństwie do metod siłowych

MatiGl pisze: to go uczyć tak przepisowo, cały czas przy prawej nodze
Wydaje mi się, że suczka jest na razie za mała. W tym czasie priotytetem powinien być sam fakt, że za Tobą podąża, z czasem może zacząć wymagać od niej więcej. I pamiętaj, że szczenię w tym wieku to taki ludzki 3 latek, który bardzo szybko się nudzi i przestaje efektywnie pracowować. Dlatego ćwicz z nią bardzo krótko, zawsze kończąc na poprawnie wykonanej komendzie i wylewnie chwal
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

to teraz następne pytanie.

mam szczotkę, chce ją wyczesać, ale jakoś mi to nie wychodzi, nie chce, stać czy leżeć spokojnie, tylko gryzie mnie za rękę ze szczotką.
i od razu pytanie odnośnie gryzienia. jak ją bawię czy głaskam, to bardzo często łapie mnie za rękę i gryzie, wiem że jest to w formie zabawy, a nie przejaw agresji psa, ale to jednak trochę boli, bo zęby ma ostre. jak tego oduczyć bez stosowania rękoczynów
Descrete
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:27

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Descrete »

Na to też jest prosta metoda
Bawisz się z suczką, ona Cię ugryzie, mówisz FE i odchodzisz. Pewnie za Tobą pójdzie, będzie Cię zaczepiać, ale nie zwracaj na nią uwagi. Po jakimś czasie znów zacznij się z nią bawić, a jeśli zajdzie potrzeba powtórz cały procesolewania". Po jakmiś czasie suczka zrozumiem, że nie warto gryźć, bo wtedy nie ma zabawy i Pan nie zwraca na mnie uwagi Życzę powodzenia. A jak nauka chodzenia na smyczy?
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: MatiGl »

chodzi bez problemów. tylko zrównaj są problemy ogólnie prawie w ogóle nie ciągnie, chyba że jakiś inny pies na widoku, ale to chyba normalne

to jak z tym szczotkowaniem zrobić
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość