Czy warto??

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
konturek

Re: Czy warto??

Post autor: konturek »

No na to jak miałaś podstawowy poziom z chemii i biologii a tak matura dobrze poszła to tylko pozazdrościć, wiele osób, które miały rozszerzony poziom w szkole zdało gorzej jak się słyszy.
miswiyayo
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:19

Re: Czy warto??

Post autor: miswiyayo »

spróbować zawsze warto, bo niewiadomo jak napisali Twoi konkurenci o miejsce, moze byc spora ilośc osob z takim wynikiem, ale radziłbym Ci sie nastawic lekko pesymistycznie, szanse zawsze są, ale sama wiesz jakie byly progi rok temu.

odnośnie profilu w LO, ludzie dla chcącego profil nie ma znaczenia, ja byłem na mat-inf i nawet podstawy chemii i bioli moje Panie z LO nie potrafily mnie nauczyc, zaczynałem od zera w październiku jak zdecydowałem ze chce na stomatologie lub medycyne, korki bralem tylko z fizy i to u kumpla (świetny fizyk informatyk i matematyk) a chemie i biologię sam przerabiałem, zbiory zadan i jazda, siedziałem, aż zrobiłem zadanie z fizy czy chemii i jesli sie dostane na studia to bedzie to tylko moja zasluga, moje sorki nie mają w tym zadnego udziału. nic od nich sie nie nauczyłem. przykre ale prawdziwe, dlatego TRZEBA WIERZYĆ TYLKO W SIEBIE I NA SOBIE POLEGAC , a nie na tym ze sie jest na profilu bio chem. pozdrawiam i dziekuje za uwage:)
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: Czy warto??

Post autor: zabka1807 »

Ja od początku wiedziałam czego chcę, wiedziałam, że chcę iść na kierunek medyczny, ale w mojej zabitej dechami miejscowości jest jedno liceum i bio-chem akurat w moim roczniku nie otworzyli, jak komuś mówiłam, że zdaje te 2 przedmioty rozszerzone to się pukali w głowę i mówili, że się z motyką na słońce porywam bo u nas w szkole bio i chemia leży i kwiczy. nie mam żalu do szkoły, bo sama dużo się nauczyłam, jestem na siebie wkurzona, że dałam się tak poddać stresowi, a wracając do tematu: WARTO studiować farmację, bo to jakby nie było kierunek medyczny, dający konkretny zawód, po tych studiach nie będziemy musieli siedzieć na kasie w markecie jak ludzie po socjologii, z tego co słyszałam to jeśli jest się dobrym na studiach to w momencie ich ukończenia już do ciebie dzwonią z ofertami pracy.
miswiyayo
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:19

Re: Czy warto??

Post autor: miswiyayo »

zabka1807, to tak jak u mnie, nie raz zostałem wyśmiany, bo zdawałem bio-chem-fiz na maturze, ale ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

Farmacja to dobry kierunek znam wiele osób ktorzy marzą o tym i próbują od 3 lat sie dostac i nic:/

Claudia, moze spróbuj na technika farmacji. zawsze jakas alternatywa.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Czy warto??

Post autor: Claudia »

miswiyayo pisze:
Claudia, moze spróbuj na technika farmacji. zawsze jakas alternatywa.
Oczywiście zamierzam tam startować. Zawsze po tych 2latach (jakbym się teraz nigdzie nie dostała) mam zawód I zawsze potem mogę spróbować na nowo z farmacją albo lekarskim.
miswiyayo pisze:spróbować zawsze warto, bo niewiadomo jak napisali Twoi konkurenci
Czytając wasze posty na ile napisaliście maturę to konkurencja jest spora
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Czy warto??

Post autor: biedronka! »

Claudia próbuj na uczelnie które maiły nizszy próg w tamtym roku np. Bydgoszcz, Białystok a nóż widelec się uda, zebyś poźniej nie załowała, ze nie złozyłas gdzies papierów. nie nalezy tracic nadziei! nie wszytkim poszła rewelacyjnie matura przecież. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Czy warto??

Post autor: Claudia »

Tylko, że ja najbliżej mam do Katowic.jak dla mnie Bydgoszcz i Białystok to kawał drogi:)
A zresztą nie mam aż takiego rewelacyjnego wyniku bym składała gdzieś indziej

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 15:10 ]
ale wakacje są długie i jest czas nadokształcenie się .
Tak Linus już za rok matura:P

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 15:12 ]
Czy ktoś z was już wydrukował zaświadczenie lekarskie ze strony SUM Bo mi to na 2kartki poszło z czego na drugiej mam tylko pouczenie.i nie wiem czy to tez mam do Katowic wysłać czy nie a może tylko pokazać lekarzowi
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Czy warto??

Post autor: Gekon »

Tzn. Klaudia sadzisz ,ze jak Ci poszlo? Ile mniejwiecej biol, chem?
konturek

Re: Czy warto??

Post autor: konturek »

Ja mam szczęście, bo mam świetne nauczycielki z biologii, chemii i fizyki. Robimy pełno zadań i testów, nie sama sucha teoria. Ale to i tak nie wystarczy na jakikolwiek sukces. Jeżeli chcesz coś osiągnąć musić naprawdę się napracować i często wiele poświęcić. Ale warto. W końcu w maju od zwykłych 120 minut zależy całe twoje przyszłe życie.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Czy warto??

Post autor: Batha »

120 min? tyle podstawa trwa chyba, ze ktoś wychodzi z rozszerzenia troszke wcześniej
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Czy warto??

Post autor: Gekon »

Rozszerzona 150
konturek

Re: Czy warto??

Post autor: konturek »

OK to od 150 min i tak mało czasu.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Czy warto??

Post autor: Batha »

zdaje Ci się- jeśli się sprężysz to 90 min ci wystarczy. Pisałeś maturę i Ci brakło czasu? dla mnie 150 min to nawet za dużo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości