Czy warto??

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Czy warto??

Post autor: Claudia »

Sprawa jest następująca. Mój wynik biologia +chemia to 88-100pkt (może być więcej ale to zależy od egzaminatora). Czy warto składać dokumenty na medyka albo farmę czy z miejsca odpuścić sobie unikając całej tej rekrutacji (czyt. kasa na opłatę, kopie itd.) oraz ośmieszenia się. Zapewne na studium farmacji dostane się ale to inna bajka.
Proszę o odpowiedz ( w skrócie walcie prosto mostu co o tym sądzicie)
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: Czy warto??

Post autor: Biorotka »

Ja uważam, że spróbować zawsze warto. być może się uda
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Czy warto??

Post autor: Batha »

na pewno się nie ośmieszysz. Mają za dużo chętnych, żeby każdego punkty roztrząsać. uważam, że powinnaś się zdecydować- albo med, albo farma- nie ma sensu płacić 2 razy opłaty
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Czy warto??

Post autor: Linus »

Claudia pisze:Mój wynik biologia +chemia to 88-100pkt (może )
Claudia pisze:Zapewne na studium farmacji dostane się ale to inna bajka.
Mówisz oczywiście o niestacjonarnych, tak ? Tam gdzie ja składam(AMG) próg na niestacjonarne wynosił rok temu 105 ptk. Ale moim zdaniem składaj, ja będę miał wygląda na to bardzo podobny wynik do twojego i składam, a właściwie już złożyłem
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Czy warto??

Post autor: Claudia »

Linus pisze:
Claudia pisze:Mój wynik biologia +chemia to 88-100pkt (może )
Claudia pisze:Zapewne na studium farmacji dostane się ale to inna bajka.
Mówisz oczywiście o niestacjonarnych, tak ?

Chodziło mi o technika farmacji

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.spróbuje mimo 88pkt
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto??

Post autor: Biochejter »

Claudia, mnie coś zastanawia. Tylko proszę nie odbierz tego źle.

Wynik z tego co piszesz masz dość średni, jak u Ciebie z tą chemią? Dlaczego taki wynik? Bo jeśli masz problemy z chemią w LO, to raczej na pewno będziesz miała problemy na farmie (zresztą prawie każdy je ma, nawet olimpijczycy hehe), bo tam jest naprawde odlot-chemia i nie ma mowy o zaległościach z LO. Nie oznacza to że ktoś kto miał 200/200 będzie lepszy na studiach niż ktoś z wynikiem 170, ale bez przesady. U mnie z roku właśnie odpadło pare grup, w większości wieczorowi niestety. Ja miałem w grupie kilka osób z płatnych i naprawde zdarzały sie osoby ze strasznymi brakami. Także chemia szkoły średniej MUSI być perfekt, bo nie unikniesz szoku. Mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi, bo w żadnym razie nie chcę Cie dołować, tylko powiedzieć jak to wygląda. Pozdrawiam i powodzenia życze
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Czy warto??

Post autor: biedronka! »

hej Claudia rzeczywiscie wynik moze nie jest porażający, ale uwazam ze warto probowac, jezeli fundusz epozwolą to moze trafi się niestacjinarna farmacja ? nikt nie wie jakie beda pragi jedynie mozemy je przewidziec. uwazam ze szanse zawsze jakieś sa i nie warto zawieszac broni tylko walczyc, bo MOZE sie uda. nie chce Cie pocieszac, bo rownie prawodpodobne moze byc nie dostanie się. ale próbuj

Trzymam Kciuki!
konturek

Re: Czy warto??

Post autor: konturek »

Och kochana na pewno się ośmieszysz, w zeszłym roku na liście ubiegających się o studia były osoby, które miały z biologii 20% i mniej.
Jak naprawdę CHCESZ się dostać, to się dostaniesz, tylko musisz w to uwierzyć.
A jeżeli wybierzesz studia, które będą Ci sprawiały satysfakcję, nic Cię nie przełamie, dasz radę chociażby poziom był ogrooomny. Pozdrawiam i powodzenia!
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Czy warto??

Post autor: Claudia »

Biochemister pisze: Wynik z tego co piszesz masz dość średni, jak u Ciebie z tą chemią? Dlaczego taki wynik?
Może dlatego, że chodziłam na profil humanistyczny i chemie miałam w 1 klasie(2godz) i 2klasie(1godz) z czego w 3 klasy zachciało mi się studiować farmację
Brałam korki ale widać nie wyrobiłam.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto??

Post autor: Biochejter »

Czyli nawet jak sie dostaniesz to przez rok nadrobisz materiał z LO i pokażesz za rok wszystkim gdzie raki zimują! W każdym bądź razie trzymam kciuki
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Czy warto??

Post autor: Claudia »

Również dzięki za odpowiedzi co o tym sądzicie:)
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: Czy warto??

Post autor: zabka1807 »

Jestem w tej samej sytuacji, chemię miałam podstawową, skończyła się w 2 klasie na aminach i wszystko przerabiałam sama, biologia też podstawa, robiłam dużo testów, w domu mi ładnie szły, chemia ok. 70%, a biologia praktycznie bezbłędnie. Poległam przez stres, przez tą świadomość, że od tych 2 egzaminów zależy moja przyszłość i prawdopodobnie będę miała ok 70% z biologii i może ok. 55% z chemii, ale papiery składam i to na stacjonarne, szanse mam znikome, ale jak nie spróbuje to będę żałować, w żadnym innym zawodzie się nie widzę to co mam zrobić? Złożę jeszcze na analitykę do Poznania, ale szans realnych chyba też nie mam.
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Czy warto??

Post autor: Linus »

Nie jesteście same Ja też jestem po humanie i kiedy się zdecydowałem na pisanie chemii rozszerzonej w styczniu tego roku, zaczynałem praktycznie od zera.nie wspominając już że prawdziwą naukę zacząłem w połowie marca, stąd mój wynik będzie słaby, ale wakacje są długie i jest czas nadokształcenie się .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości