Pies , ale jaki?

Miłośnik psów
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2008, o 19:22

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Miłośnik psów »

A mógłby chyba zrobić krzywdę mojej siostrze? Bo z poprzednich odpowiedzi wynika to ,że mógłby zrobić jej krzywdę .
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

nie ma dwóch takich samych beaglów, jak nie ma dwóch takich samych ludzi. Wszystkie opisy na temat charakteru danej rasy są tak jakby tylko średnią z zachowania wszystkich przedstawicieli.Beagle są zazwyczaj podatne na szkolenie, energiczne i nie lubią nudy. Jeśli o krzywdę chodzi, to podejrzewam, że 5-letniego dziecka nie przewróci machnięciem ogona (co mógłby zrobić leonberger ), jeśli od szczenięcia pokaże się mu, że dziecko jest członkiem stada, którego TRZEBA słuchać, myślę, że nie powinno być problemów
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Kaulitz »

myślę że Beagle raczej nie powinien zrobić krzywdy twojej siostrze
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: yeast »

Nie wiem jak onkretnie beagle, ale psy myśliwsie w ogólności (wszelkie gończe i ogary) mają bardzo niezależny charakter i trudno jest je ułaożyć. A jak poczują na spacerze zew natury, to w ogóle. Dlatego nie polecam ich komus bez doświadczenia z psami.
Miłośnik psów
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2008, o 19:22

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Miłośnik psów »

Ostatnio czytałem o psach w książce i się waham między dwoma rasami ,które mi odpowiadają. Są to golden retriever i beagle. Jak myślicie , który bardziej pasowałby do mnie ?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

Zdecydowanie golden retriever. Łatwiej jest go ułożyć, jest niesamowicie przyjacielski, lojalny iuwielbia dzieci Świetny wybór
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Kaulitz »

czy ja wiem golden retriever to jest duży pies i jakby twoja siostra go wkurzyła to nie wiem czy by jej krzywdy nie zrobił
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

duży? Goldeny to średni psy a 5-letnie dziecko nie jest już takie małe. Goldeny z natury są delikatne i bardzo cierpliwe w stosunku do dzieci. Moim zdaniem to najlepszy wybór
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: yeast »

Mam znajomą, która ma dwójkę dzieci w wieku szkolnym (podstawówka) i maja labradora. Jest idealny, a ztego co wiem, retriever ma podobny wzorzec, jeśli chodzi o charakter. Zdecydowanie polecam retrievera.
Miłośnik psów
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2008, o 19:22

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Miłośnik psów »

No to bedę miał golden retrievera. Już wybrałem nie mogę się doczekać własnego (pierwszego) psa. Teraz będę szkuać jakiejś dobrej hodowli. Może znacie dobrą hodowle golden retrieverów?

[ Dodano: Wto Cze 03, 2008 13:59 ]
Przepraszam ,że piszę drugi raz i mogłem napisać w poprzednim poście ,ale zapomniałem wam podziękować.
Dziękuję
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Mysia »

zapytam się mojej koleżanki 9 kuzynka mojej kuzynki-wrzystkie trzy chodzimy do jednej klasy) ona ma goldena z hodowli ich znajomego. zapytam się jej, i napisze z jakiej. moim zdaniem, jej golden był i jerst idealny.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

Teraz jest mnóstwo hodowli GR ze względu na swoją popularność. Ale nie daj się nabrać na niskie ceny - to zazwyczaj pseudohodowle, którym nie zależy na wychowaniu psa zgodnego ze wzorcem (miłego, delikatnego dla dzieci, energicznego, łatwo uczącego się, nie agresywnego i bojaźliwego). Jeśli chcesz być prawie pewnym psa, wybierz prawdziwą hodowlę. Możesz popytać także o tzn PETy, czyli psy z rodowodem, ale bez możliwości wystawiania, np z niegroźną wadą zgryzu - sąprawdziwe i tańsze od psów wystawowych.

Powodzenia
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: gemini »

Bardzo przyjacielskie i rodzinne są berneńskie psy pasterskie ale beagle też mogą być.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości