Pies , ale jaki?

Kasi@
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, o 16:05

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Kasi@ »

Zdecydowanie nie baegle. Jest to pies myśliwski, uparty i trudny do ułożenia.
Ja myślę, że labrador bądź golden to bardzo dobry wybór.
A jeśli chodzi o hodowlę to wybierz się do Związku Kynologicznego. Oni mają tam spisy hodowców, kiedy już się zorientujesz to mozesz poczytać opinie o danej hodowli w internecie. Zwróć uwagę na warunki w jakich są trzymane psy.
Myślę też ,zę warto byłoby się udać to kilku hodowli, zrobić rozeznanie, a poźniej wybrać tą najlepszą.Życzę powodzenia
Klaudiaa
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2008, o 12:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Klaudiaa »

mam ten sam problem.Mama pozwolila mi na psa ale nie wiem jakiego.Mieszkam w kamienicy wokol sa dwa duze parki i staw.Chcialabym psa ktory da sie nauczyc komend bylby posluszny i duzy ale nie ytaki jak bernardyn.Wielkosci pittbulla.Chcialabym pitbula ale mam sie nie zgodzi bo boi sie ze koggos zgryzie.Prosze o pomoc
Klaudia
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: yeast »

Jeśli to ma być twój pierwszy pies to polecam jakieś rasyrodzinne", lepiej sukę niż psa. Psa obronnego czy myśliwskiego trzeba wychowywać stanowczo i są one lepsze dla kogoś doświadczonego.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

Dokładnie, zastanówcie się nad goldenem lub labradorem. Są to retrievery, ale inteligentne, posłuszne i wierne. Tylko jedna rada: obecnie są to bardzo popularne rasy, dlatego powstało wiele psedohodowli, którym zależy tylko na kasie a nie na dążeniu do idealnego wzorca danej rasy. W takich miejscach często rodzą się psy bojaźliwe lub agresywne, dlatego polecam jakąś dobrą hodowlę, która starannie dobiera rodziców. Poszukaj w internecie, pooglądaj rodowody a po jakimś czasie powinnaś mniej więcej się orientować. Pierwsze co zrób to znajdź jakąś hodowlę, w której mają być szczenięta i sprawdź po jakim ojcu. Następnie poszukaj ile razy krył suki i jak wyglądały jego szczenięta. To samo zrób z matką. Dużo osób, które wystawiają swoje psy mają strony internetowe, na których podany jest kontakt. Popytaj się jak dane szczenię się socjalizowało, czy nie odbiega drastycznie od wzorca (pod względem charakteru przede wszystkim, skoro ma to być pies kanapowiec, a nie na wystawy) Odrobina pracy, a na pewno znajdziesz odpowiednią hodowlę.
Jest jeszcze sprawa pieniędzy. Wiem, że za takiego psa rodzice nie zawsze chcą dać np 1500 zł czy nawet 2000, skoro nie mają zamiaru wystawiać psa i zakładać hodowli. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest kupno tzw. peta, czyli psa, który od urodzenia ma jakieś niegroźniewady dyskwalifikujące go z dalszej hodowli i wystawiania, np zły zgryz czy wnętrostwo. Takie szczeniaki zazwyczaj są dużo tańsze, a pewno pod względem charakteru.

Życzę powodzenia i przepraszam za taki długi wykład
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: milka.1985 »

ja mam 6 letniego amstaffa jest najłagodniejszym psem w okolicy, wszystkie dzieci do niego lecą się poprzytulać, jak tylko wyjdę z nim na spacer. nie jest agresywny. jedyny minus ma taki, że jest uparty (ta rasa tak już ma) jak sobie coś ubzdura - np. inny kierunek trasy na spacerze - to nie ma zmiłuj się amstaffy są przyjacielskie, uparte, i bardzo lubią zabawę z dziećmi. mój piesek nigdy nie był wychowywany na agresywnego i agresywny nie jest w gruncie rzeczy amstaffy nie są wielkimi psami mimo, że nie należą do najmniejszych ras. i bardzo lubią długie spacery
Ola2323
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2008, o 15:24

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Ola2323 »

Myślę że może to być Papillon
Polaris
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2008, o 20:06

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Polaris »

Jak nie zależy Ci, żeby to była jakaś konkretna rasa to wybierz się do schroniska. Tam napewno znajdziesz fajnego, miłego pieska .
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: Saint »

Ja bym Ci polecił Goldena.
Sądzę, że jeśli zapewnisz mu odpowiednią ilość ruchu + wysiłek psychiczny - będziecie Razem naprawdę szczęśliwi

Pozdrawiam
kama945
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2008, o 17:42

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: kama945 »

on chcial psa lagodnego wiec polecam malpiego pinczerka,pomeriana lub pumi (sliczny maly wcale nie agreywny )polecam go najbardziej a po za tym zdaza sie ze duze osobnik sa bardziej lagodne od malych.nie polecam duzego psa jak masz takie male dziecko w domu bo jak peies bedzie sie chcial sie przywitac i skoczy na nie i moze dziecku cos sie stac np.moze glowe rozbic
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: milka.1985 »

kama945 pisze:nie polecam duzego psa jak masz takie male dziecko w domu bo jak peies bedzie sie chcial sie przywitac i skoczy na nie i moze dziecku cos sie stac np.moze glowe rozbic
oj nie przesadzaj proszę ja mam w domku amstaffa. ma już 6 lat, oraz 3,5-letniego siostrzeńca, który często nas odwiedza na całe dnie i się bawią jak dwoje najlepszych kumpli i Wiki mu wkłada palce do ucha, a i Tasman czasami go przygniecie łapą - ale ani jedno, ani drugie nie narzeka chrześniak jak tylko przyjdzie to od razu leci do Tasmana żeby się pobawić
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: funieczek »

Dużo osób mówi że amstaff pitbull to groźne rasy.A ja znam pare osób które mają takowe rasy i są łagodneAle do ułożenia psa jestodpowiednia ręka"
Klaudia ja też wole rasy które wyglądają na groźne itptez chce pit bulla ale mamie nie da się wytłumaczyć że te psy nie są groźne Kup sobie może bokserka albo tosa inu.Ja się wychowywałam z Bokserem(suczka) miałam 5lat i wychodziłąm z nią na dwór nigdy mnie nie pociągnęła ugryzła itdAle trzeba mieć ręke do każdego psa bo nawet taki śmieszny ratlerek może ugryźć
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: malwka »

bokserek i owszem - tosa inu? Nie polecam dla początkującego właściciela Matko, czemu ludzie polecają takie rasy nawet ich nie znając?
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: Pies , ale jaki?

Post autor: funieczek »

hmm nie znając A czemu tak myślisz Z bokserem sie wychowywałam a tosa inu mam. Zresztą koleżanka ma małą siostrę i tosa inu i pies za małą szaleje niedawno kupiła drugiego tosa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości