rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Karolina* »

Mam pytanie: czy orientujecie się, czy podczas rekrutacji na lekarski na WUM wymagana jest do czasu ogłoszenia wyników rekrutacji tylko rejestracja elektroniczna, dokonanie opłaty rekrutacyjnej i uzupełnienie po 30 czerwca wyników z biol-chem-fiz, czy też trzeba składać w tym terminie jakieś dodatkowe dokumenty, np. potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej, zaświadczenie lekarskie? Pytam, bo na razie na stronie WUM są bardzo ogólne informacje, jest podane, że dokładne terminy ogłoszenia wyników i składania deklaracji podjęcia studiów będą zamieszczone na stronce w późniejszym terminie. I jeszcze jedno: czy na WUM wymagany jest oryginał świadectwa maturalnego, czy może być też odpis wydany przez CKE i czy wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, czy tylko maturalne? Np. Kraków i Katowice chcą tylko maturalne - oryginał lub odpis, ale nie wiem jak to jest w Warszawie, a do tych 3 miast na 100% będę składać papiery. Gdyby ktoś miał jakieś informacje na temat tych dokumentów, byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź Również, jeśli ktoś pamięta, jak było z tymi dokumentami w ubiegłym roku, bardzo proszę o informację, bo pewnie będzie podobnie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: David »

Z tego co wiem to w Warszawie papierów chcą dopiero wtedy gdy lista rankingowa jest ogłoszona.
lykorz
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Karolina* »

Dzięki za wiadomość Pewnie dlatego nie spieszą się z podawaniem dokładnych terminów ogłoszenia wyników, składania deklaracji podjęcia studiów, itp. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: riczi89 »

Właśnie mnie też trochę to zdziwiło, że jeszcze nic nie ma, żadnej inf. ale nawet dobrze, że chcą dopiero potem:-)
legumina
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2008, o 11:33

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: legumina »

hej, ja pozwolę sobie na pytanie może nie do końca w temacie, ale. potrzebuję pomocy!
rejestrowaliście się już do warszawy (wum) i płaciliście za rekrutację bo nie mam pojęcia jak przypisać środki na koncie do aplikacji. chyba najpierw trzeba uzupełnić dane świadectwa dojrzałości - którym przecież na razie nie dysponujemy (no nie )
może to ja tylko coś pomotałam i właśnie dlatego jeślibyście coś tam wiedzieli, to pomóżcie ja się boję że wszystko pochrzanię i nic z mojego studiowania nie wyjdziee
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: dingbat »

według harmonogramu WUM rekrutacja konczy sie 9.07, czyli PO wynikach matur. no i wg. instrukcji: ppkt. 4. Wypełnij dane matury (świadectwa dojrzałości), a dopiero ppkt. 8 Wpłać kwotę za postępowanie rekrutacyjne na podany rachunek bankowy (oblicz sumę opłat za poszczególne aplikacje), a 9. Kiedy system odnotuje wpłatę, przypisz środki poszczególnym aplikacjom.
jesli nadal masz watpliwosci warto po prostu zadzwonic
pomoc: (22) 57 20 998
legumina
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2008, o 11:33

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: legumina »

uff, no właśnie tak myślałam. dziękuję, że mnie w tym utwierdzasz. i dzięki za numer, w razie kolejnych wątpliwości pewnie przyjdzie mi z niego skorzystać
byebye
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2008, o 09:58

skierowanie do badania lekarskiego

Post autor: byebye »

ma ktos moze juz skierowanie na badanie lekarskie ? bo nigdzie na stronce uniwersytetu medycznego w wawie nie moge znalezc a probowalam pisac maila do nich i nie dostalam jeszcze odpowiedzi
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: dingbat »

jak już pisałam, w razie jakichkolwiek wątpliwości warto po prostu zadzwonić:
(22) 57 20 998

a dla bardziej samodzielnych proponuję poszperać
tym razem wyręczę
12. Kiedy kandydat musi dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do studiowania na wybranym kierunku?

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów dostaną skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim terminie należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Karolina* »

Podoba mi się to, że WUM nie szaleje tak z tymi zaświadczeniami lekarskimi, jak np. CMUJ, czy ŚLUM, gdzie jeszcze przed dostaniem się na studia trzeba dostarczyć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, a WUM dopiero osobom przyjętym, które potwierdzą chęć studiowania daje skierowanie i określony czas na załatwienie wizyty u lekarza, przez co zaoszczędza kandydatom biegania po setki papierków, z których i tak ostatecznie potrzebny będzie tylko 1, bo przecież nikt na 5-ciu, czy iluś tam AMach/UMedach naraz studiować nie będzie Pozdrawiam
Nes
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:08

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Nes »

hej! mam kilka pytan odnosnie rejestracji.
jakie dokumenty trzebe składać? świadectwo, zdjecia, zaswiadczenie od lekarza. cos jeszcze? i do kiedy trzeba doniesc te dokumenty?
i kiedy mniej wiecej bedzie wiadomo czy zostalam przyjeta czy nie? wiem ze rekrutacja konczy sie 9 lipca ale kiedy beda listy przyjetych?
chcialam sobie wyjechac na wakacje ale nie wiem czy sie wyrobie z tym skladanie papierów jesli cos wiedzie to prosze o odpowiedź! pozdrawiam!
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Karolina* »

Przed ogłoszeniem listy przyjętych na studia nie składa się żadnych dokumentów, a jedynie aplikację - zakładamy swoje konto ERK, wpisujemy dane, informacje o ukończonej szkole, wyniki z matury i wpłacamy 85 zł na swoje indywidualne konto internetowe. Dopiero po przyjęciu na studia trzeba złożyć dokumenty - na pewno zaświadczenie od lekarza medycyny pracy - skierowanie zostanie wydane osobom przyjętym na studia przez WUM i podany zostanie termin, do kiedy te zaświadczenia trzeba dostarczyć, co do innych dokumentów, to pewnie jakieś podanie, świadectwo maturalne i osoby, które podwyższały wyniki - aneks, zdjęcia, ale na razie WUM nie podał dokładnego wykazu tych dokumentów, ani terminu ogłoszenia wyników, pewnie dlatego, że do 9 lipca, czyli stosunkowo długo w porównaniu z innymi uczelniami można się rejestrować na studia na WUMie. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na dokładne informacje. Pozdrawiam
Nes
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2008, o 12:08

Re: rekrutacja - dokumenty składane na studia - lekarski

Post autor: Nes »

dzięki za odpowiedź!
a czy pamiętacie może z poprzednich lat jak to było z terminami? kiedy ogłosili wyniki i kiedy była druga rekrutacja?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości