Kosmetologia w łodzi

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
sisonoio
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2008, o 14:06

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: sisonoio »

żadnej informacji od nich nie dostałam, czyli pozostało śledzenie zmian w internecie. też mi się wydaje, że w zeszłym roku było to wszystko o niebo lepiej zorganizowane. teraz ani terminów kolejnych list nie podali, ani list rezerwowych nie opublikowali. totalna kapa.

moim zdaniem jakiejkolwiek informacji na temat czy masz szanse się załapać czy nie uzyskasz dopiero po 31 lipca, bo do tego czasu osoby zakwalifikowane mogą złożyć papiery. warto do nich wtedy zadzwonić i się dowiedzieć

co do tego jak te studia wyglądają to nie mam zielonego pojęcia powiem po jakimś miesiącu aczkolwiek wydaje mi się, że musi być w tym coś więcej niż normalna kosmetyczka, bo na taką to zwykły kurs wystarczy, a nie 5 lat użerania się.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Nitka »

Z tego co się do tej pory wywiedziałam to chyba od Ciebie zależy czy bardziej będziesz chciała pójść w stronę kosmetyczki czy chemika ] Uczysz się w końcu nie tylko zabiegów pielęgnacyjnych, gdybyś jak poprzedniczka napisała miała być zwykłą kosmetyczką wystarczyłoby jakieś studium, a po 5 latach studiów na tym kierunku możesz się chociażby zaczepić w jakiejś firmie kosmetycznej, może sklep kosmetyczny, dużo zależy od wyobraźni ]
Ellen
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2008, o 19:44

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Ellen »

Wiecie co z magistrem z kosmetologii Słyszałam, że mają go znieść i, że nasz rocznik już się nie załapie na te studia Czy to prawda, nic sie nie zmieniło? Oświećcie mnienie mogę znależć żadnych informacji na ten temat, a bardzo mi zależy, bo zamierzam podjąć naukę na tym kierunku
Czym można uzupełnić studia z kosmetologii Można studiami II stopniana jakimś innym kierunku Proszę, piszcie wszystko co wiecie na ten temat)
sisonoio
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2008, o 14:06

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: sisonoio »

szczerze mówiąc pierwszy raz się spotykam z tego rodzaju informacją, a nie ukrywam, że również jestem tym faktem zainteresowana. może po prostu wystarczy zadzwonić na uczelnię i się dowiedzieć co w trawie piszczy
Kłaczynka
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2008, o 13:44

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Kłaczynka »

i jak tam piekne? ktore sie dostaly na ta boska kosmetologie? :* szperam w poszukiwaniu kogos kto podzielil moj los)

[ Dodano: Nie Sie 17, 2008 14:56 ]
co do tego magistra to w informatorze wyczytalam ze jeszcze tylko w tym roku akademickim bedzie mozna podjac studia magisterskie.=/ lipa straszna caly czas bedzie mozna uzupelnic studiami drugiego stopnia na zdrowiu publicznym ale z kosmetologia to nie ma za wiele wspolnego. mnie tez troche scielo jak sie dowiedzialam ze magistra nie bedzie
sisonoio
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2008, o 14:06

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: sisonoio »

no jakby na to nie patrzeć to ja się dostałam jako, że mnie kawał czasu nie było to dopiero jutro śmigam złożyć podanie o akademik. hmmm to w końcu osoby, które teraz będą na 1 roku kosmetologii nie będą miały szansy iść na magistra w tym trybie jak to było ostatnimi laty?
Kłaczynka
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2008, o 13:44

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Kłaczynka »

no prawdopodobnie nie bedzie mozna.mam cicha nadzieje ze przywroca magistra ale pewnie trzeba bedzie robic poza lodzia( bo na tym durnym zdrowiu publicznym nie warto jak dla mnie. to Ty masz Slonce kawal drogi do Ldz, bywasz tak w ogole w lodzi?

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 23:44 ]
dla wszystkich watpiacych w to czy kosmetolog rozni sie od kosmetyczki podaje przykladowe przedmioty jakie sa na kosmetologii wykladane: biofizyka, patofizjologia, histologia, dermatologia, biochemia, mikrobiologia - wiec chyba wszystko jasne:P w ogole sam fakt ze to jest wydzial farmacji juz duzo mowi. oczywiscie sa tez zajecia z masazu i w gabinetach zeby nie bylo:)
paula16c
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2008, o 08:40

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: paula16c »

hej! mam pytanie:czy trzeba zdawać rozszerzoną chemię i biologię żeby dostac się na kosmetologie w łodzi? mozna tylko zdac 1 przedmiot rozszerzony?
A jak jest w lublinie?
Kłaczynka
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2008, o 13:44

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Kłaczynka »

do tej pory byla tylko biologia i mysle ze poki co tak zostanie. trzeba miec te 80% zeby sie dostac ale to i tak luzy ze chemii nie wymagaja.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: aexis »

w Poznaniu np wymagaja podstawowej bioli i chemia ale wiadomo ze jeden przedmiot musi byc rozszerzony.ale jest przeliczany przelicznikiem Giertychowskim.trzeba miec po okolo 80% z kazdego przedmiotu.
23Olcia07
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2009, o 10:42

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: 23Olcia07 »

witam wszystkich. mam pytanie jesli chodzi o ta kosmetologie. jakie musze zdawac przedmioty na maturze abym mogla isc w tych kierunku czy trudno sie na takim kierunku utrzymac dziekuje z gory za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Gekon »

23Olcia07 pisze:jakie musze zdawac przedmioty na maturze abym mogla isc w tych kierunku
Biologia i chemia, oba rozszerzone.
Ellen
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2008, o 19:44

Re: Kosmetologia w łodzi

Post autor: Ellen »

Musisz zdawać tylko biologię, w wymaganiach jest podstawowa lub rozszerzona ale dostaniesz sie jedynie z rozszerzona zdana na ok 80%, może kilka punktow mniej tez straczy, zalezy od trudnosci matury i ilosci chetnych. ale tak szczerze zastanow sie 100 razy zanim pojdziesz ten kierunekdla mnie to bylo drugie marzenie oprocz farmacji, ale po wielu rozmowach z ludzmi ktorzy maja stycznosc z kosmetologia zrezzygnowalam z niejpo pierwsze dlatego ze ludzie nadal myla kosmetologow z kosmetyczkami i beda to jeszcze jakis czas robickosmetolog ma puki co bardzo male mozliwosciNiby jest to kierunek ktory ma sie rozwijac, jednak, to ze nie bedize mozna robic magistra to uniemozliwi.wsrod studentow studiow medycznych rowniez kraza nieciekawe opinie o kosmetologiiale nie kazdemu zalezy na opinii innych i na statusie spolecznym tylko na tym co bedize robil.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości