Zakwasy

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
EdyŚka*

Zakwasy

Post autor: EdyŚka* »

Chciałam spytać czy ktoś z was zna może jakieś sprawdzone sposoby na zakwasy? Niestety po półrocznej przerwie w moim aktywnym trybie życia przeforsowałam się i od 3 dni mocno mnie trzyma , co jest jakąś odmianą

W każdym razie zawsze mi powtarzano, że najlepszy jest gorący prycznic.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Zakwasy

Post autor: Pablo »

Podobno dobrze działa sok z wiśni, piwo również. Ale najlepiej po prostu porozciągać bolące mięśnie a potem kąpiel ale najlepiej raz zimna a raz ciepła
Ostatnio zmieniony 4 cze 2008, o 20:31 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
pyszcz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lip 2007, o 17:35

Re: Zakwasy

Post autor: pyszcz »

Masaż, właśnie gorąca kąpiel albo prysznic - w każdym razie coś takiego, co przyspieszy krążenie krwi w miejscach, w których masz zakwasy:) Ewentualnie może być - umiarkowany! - wysiłek fizyczny, bo to też będzie miało podobne działanie:)
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Zakwasy

Post autor: lung »

Z tym przyspieszaniem krazenia gorącą kąpielą to bym sie zastanawial. a jesli chodzi o moją rade: idz po prostu cwiczyc dalej, bedzie bardzo bolec z poczatku ale juz po chwili ból ustanie, ja to nazywamzabijaniem zakwasow , zawsze tak robilem jesli mi sie zdarzyla przerwa w treningu.
Awatar użytkownika
Theos
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2008, o 22:21

Re: Zakwasy

Post autor: Theos »

Według mnie najlepsze rozciąganie, mięśnie będą boleć przez czas rozciągania (kilkanaście minut) i masz spokój na cały dzień z czasem ustaną całkowicie.
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Zakwasy

Post autor: Dawifd »

Niestety nie kiedy. Jednak moim zdaniem jest porządna kompiel w ciepłej wodzie (rozgrzewa mięśnie), a poźniej gimnastyka ( rozrusza mieśnie). I masz spokój z zakwasami na cały dzień.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Zakwasy

Post autor: fimona »

po duzym treningu, nastepnego dnia majac zakwasy, mozesz cwiczyc dalej, jednak moze nie tak bardzo aktywnie jak poprzednio, ale ok 65% wysilku, tego co byl
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Zakwasy

Post autor: Sunflower77 »

Jeśli masz możliwość, idź na basen, ruch we wodzie powoli rozluźni mięśnie i szybko dojdziesz do siebie. Sprawdzone na siostrze- wogole nie mogła chodzić, kolega zawióźł ją na basen i juz po pół godzinie przeszło
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Zakwasy

Post autor: tin »

O ile pamiętam był już taki temat poruszany niejednokrotnie(chyba nawet w temacie o zsiadłym mleku )

Problem zakwasów to problem nie tylko jednodniowego przeforsowania mięśni. Pływacy np. rozwijaja je w warunkach beztlenowych(ale to inna bajka, więc wróce do tematu).
Mnie gorąca kąpiel niewiele pomaga. Mięśnie powinno się rozćwiczyć i pozwolić się zregenerować(np przez masaż z użyciem dobrej maści). Jeśli chodzi o sam ból to Ben-Gay dla sportowców, czy Ketospray uśmierza go bardzo szybko(należy jednak pamiętać, że brak bólu to brak bodźców, które mówią nam jak mięśnie sobie radzą, więc należy na nie szczególnie uważać).
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Zakwasy

Post autor: huba021292 »

A ja łykam aspirynę co 6h i smaruję liotonem 1000 z heparyną i ból mija.
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Zakwasy

Post autor: melemanka »

Rozciągnij się. Wtedy miesien bedzie lepiej zaopatrzony w tlen. Tylko trzeba to robić dokładnie i powoli (i rozciągaj miesnie, a nie forsuj stawow i scięgien). Działa zawsze. Sprawdzone- trenuje gsk gdzie zakwasy nie maja prawa bytu
Tinusia_88
Posty: 28
Rejestracja: 7 lip 2008, o 20:27

Re: Zakwasy

Post autor: Tinusia_88 »

Mi najbardziej pomaga ciepla kapiel i dalsze cwiczenie. Nawet ostatnio to przerabialam bo mialam prawie pol roczna przerwe w treningu Po treningu ciepla kapiel, a na nastepny dzien znow trening, na poczatku strasznie boli ale po 15 minutach po zakwasach ani sladu
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Zakwasy

Post autor: Gormetiel »

Mnie najbardziej pomaga rozmasowanie, np. przez lekkie uderzanie - wtedy boli jeszcze bardziej, ale szybciej przechodzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości