badania lekarskie na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Karolina* »

Ja miałam skierowanie z CMUJ na lekarski i poprosiłam o 2 zaświadczenia (jak będę potrzebować po rekrutacji jeszcze na inną uczelnię, to znowu czeka mnie wizyta u pana dr)- na CMUJ i ŚLUM - na te 2 uczelnie wymagane są one jeszcze przed ogłoszeniem listy przyjętych i za każde zapłaciłam 40 zł, za każde kolejne zapłaciłabym następne 40 zł, więc na razie się wstrzymałam, niestety może się zatem tak okazać, że lekarz pobierze opłatę za każde wystawione zaświadczenie, ze skierowaniem, czy bez. Pozdrawiam
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: dingbat »

durne to naprawdę jestem zdolna do studiowania na kierunku lekarskim w Gdańsku, ale w Warszawie już nie koniecznie. bo może mój stan zdrowia nie zniesie takiej ilości zanieczyszczeń w powietrzu i mniejszej zawartości jodu
lekarz medycyny pracy rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości za jedyne 40(ew.70)zł!
ALLELUJA!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Mårran »

U mnie na każdą uczelnię trzeba było mieć odpowiednie osobne skierowanie, w dodatku za każde zaświadczenie trzeba było płacić (pierwsze 24 zł, każde następne 10 zł )
Pani Buka
Luciano
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, o 14:18

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Luciano »

Kiedy tak właściwie trzeba iść na te badania? Wydawało mi się, że dopiero po zakwalifikowaniu się na studia należy je dostarczyć do uczelni- (np. w Białymstoku czy Lublinie).
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Mårran »

To zależy od uczelni. Np w Poznaniu i Krakowie trzeba dostarczyć zaświadczenie już składając papiery (tzn przed dostaniem się), zaś w Gdańsku, Bydgoszczy czy Wrocławiu nie. Przy składaniu na kilka uczelni, to lepiej chyba zrobić raz badania i wziąć zaświadczenia na wszystkie uczelnie od razu
Pani Buka
legumina
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2008, o 11:33

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: legumina »

hej, a jeszcze takie pytanko. czy na te badania konieczny jest bilans i w ogóle jakiekolwiek inne papierzyska oprócz skierowania, ew. pieniążków?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Mårran »

Chyba u każdego lekarza jest inaczej, bo niektórzy potrzebowali bilansu, niektórzy nie. Czasem trzeba mieć ze sobą wyniki różnych badań (jakich to też zależy od lekarza). Najlepiej zadzwoń, albo spytaj kogoś w rejestracji, co trzeba przynieść
Pani Buka
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: gosiaczek;) »

W lublinie owszem, dopiero po listach rankingowych.

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 22:06 ]
legumina pisze:hej, a jeszcze takie pytanko. czy na te badania konieczny jest bilans i w ogóle jakiekolwiek inne papierzyska oprócz skierowania, ew. pieniążków?
Nic tylko skierowanie (ew. pieniądze), a u mnie i bez skierowania poszło
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: scarlett89 »

gosiaczek) pisze:Nic tylko skierowanie (ew. pieniądze), a u mnie i bez skierowania poszło
Czasami i Wy sami nie musicie byc potrzebni przy badaniu Tak bylo w moim przypadku.
transatlantic_b
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2009, o 08:39

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: transatlantic_b »

tak z ciekawosci jakie badania u lekarza medycyny pracy trzeba wykonać gdy sie będzie studentem medycyny?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: Padre Morf »

transatlantic_b pisze:tak z ciekawosci jakie badania u lekarza medycyny pracy trzeba wykonać gdy sie będzie studentem medycyny?
to zależy tak naprawdę od inwencji lekarza
epinefrynka

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: epinefrynka »

U mnie badanie wyglądała w ten sposób:
-Dzień dobry
-Dzień dobry
-Zdrowa pani jest?
-Tak
-Bierze pani jakieś leki?
-Nie
Podpis, pieczątka
-dziękuję. Do widzenia.
-Do widzenia.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: badania lekarskie na studia

Post autor: a_niap »

epinefrynka pisze:U mnie badanie wyglądała w ten sposób:
-Dzień dobry
-Dzień dobry
-Zdrowa pani jest?
-Tak
-Bierze pani jakieś leki?
-Nie
Podpis, pieczątka
-dziękuję. Do widzenia.
-Do widzenia.
No niestety w wiekszosci tak jest. A szkoda, bo pozniej dochodzi do czegos takiego ze osoba z żółtaczką dostaje zaswiadczenie ibrak pzreciwskazan do wykonywania zawodu lekarza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości