Żmija zygzakowata. :)

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
biolog17
Posty: 100
Rejestracja: 9 maja 2007, o 18:45

Żmija zygzakowata. :)

Post autor: biolog17 »

Witam ostatnimi czasy można zauważyć wzrost liczebności tego gatunku w naszych lasach. Wiem, żeżmija nie atakuje człowieka bez powodu, unika kontaktu z ludźmi, bla bla.". Jednak tak się składa, że uprawiam kolarstwo górskie, konkretniej xc. I tutaj właśnie jest mały problem: otóż najlepsze trasy do xc nie są właściwie uczęszczane przez ludzi, prowadzą one głównie przez róznego rodzaju pagórki, łąki, etc.
Jak wiadomo również, w naszych szpitalach obecność surowicy nie jest zbyt pewna, więc czy można samemu się w taką surowicę zaopatrzyć, i tuż po ukąszeniu udać się z nią do szpitala ?



*temat podpiąłem pod zoologię, chyba tutaj najbardziej pasuje



pzdr
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Żmija zygzakowata. :)

Post autor: Pablo »

biolog17 pisze:ięc czy można samemu się w taką surowicę zaopatrzyć, i tuż po ukąszeniu udać się z nią do szpitala ?
Surowicę może tylko podać wykwalifikowana osoba i nikt więcej. Nie wiem czy normalnie jako osoba fizyczna kupisz, ale myślę, że nie dasz rady. Po co kupować surowicę za własną kasę? to Ci powininień zapewnić szpital w ich geście leży to by surowice mieć/załatwić.

Ps. przenoszę do gadów.
piąta fiolka
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2008, o 18:09

Re: Żmija zygzakowata. :)

Post autor: piąta fiolka »

hmm z tego co słyszałam to w zeszłym roku były podobno 3 surowice na całe woj. łódzkie
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

[Link] Żmija zygzakowata. :)

Post autor: Pablo »

piąta fiolka pisze:hmm z tego co słyszałam to w zeszłym roku były podobno 3 surowice na całe woj. łódzkie
Ale w sumie po co więcej surowic, z tego co mi wiadomo w Polsce jest bardzo mało przypadków ukąszenia przez żmije. Fakt faktem powinny mieć jakieś zaopatrzenie w razie nagłej fali ukąszeń.

Tak, kiedyś ten temat na forum był poruszany tematy105/jad-a-firmy-farmaceutyczne-vt11286.htm
piąta fiolka
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2008, o 18:09

Re: Żmija zygzakowata. :)

Post autor: piąta fiolka »

czyli jednym słowem 4 osoba ma pecha bo nie dostanie surowicy, gdyż jej zwyczajnie nie będzie. nie ma co kocham ten kraj
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości