punkty sggw

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
praski
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:05

punkty sggw

Post autor: praski »

witam!

mam problem (a raczej wątpliwości) dotyczący sposobu przeliczania punktów na SGGW. Kierunek studiów jaki wybrałem do ochrona środowiska. Nie rozumiem algorytmu przeliczania punktów na ten kierunek. Mam 74% z rozsz. biologii oraz 93% z podst. anglika. Liczba punktów kwalifikacyjnych które widnieją na głównej stronie mojego profilu, to 119,57. I tu moje pytanie - czemu tylko 119,57?! Z tego co wyczytałem podstawę mnoży się przez 0,7 a rozsz. przez 1 i sumuje. Z tego wynika, iż powinienem mieć 139,1 a nie 119,57. poprostu tego nie pojmuję . Gdy do nich napisałem, uzyskałem odpowiedź że wszystko jest w porządku. Czy ktoś z Was ma podobne wątpliwości? Proszę o pomoc/wyjaśnienie tej sprawy. Pozdrawiam!
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: punkty sggw

Post autor: Korczaszko »

Punkty SGGW są podstawą do umieszczenia kandydata na liście rankingowej wybranego kierunku studiów. Przy dwóch przedmiotach egzaminacyjnych wyniki są sumowane.
Na kierunku ochrona środowiska sumuje się wyniki z uwzględnieniem przelicznika 0,7 dla wyniku z języka nowożytnego.
Na kierunku turystyka i rekreacja wynik końcowy jest średnią geometryczną punktów z przedmiotów kwalifikacyjnych.
W przypadku kandydatów z jednakową punktacją w kwalifikacji będzie dodatkowo uwzględniana punktacja z języka polskiego (wszystkie formy studiów pierwszego stopnia).
więc wygląda jakby OŚ traktowali trochę inaczej. może roz. język mnożą x 0,7 a podstawowy jeszcze mniej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości