Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: biedronka! »

nie jeszcze nie a mamy dostac?
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: pulp »

mnie sie wydaje, ze mamy dostac.pociesze Was-do mnie nic jeszcze nie doszło
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: biedronka! »

spoko czekamy dziewczynki )
jackow005
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2007, o 12:34

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: jackow005 »

mnie chyba tez czekają niestacjonarne Zobaczymy jak matura pójdzie. n

ie wiecie czy da się przenieść po semestrze, tzn. jak ktoś zrezygnuje bo nie da rady na przykład?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

Można na drugi rok przenieść się na stacjoarne jak się poprawi maturę. Sporo osób tak robi
Pani Buka
jackow005
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2007, o 12:34

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: jackow005 »

Tylko nie wiem czy da się znaleźć czas na powtórzenia do matury? na studiach raczej nie ma powtórki tylko nowe tematy Znasz ludzi, którzy poprawili matury?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

Nie znam, bo nie za bardzo znam ludzi ze starszych lat Jakoś nie miałam czasu poznawać Ale na moim roku znam wielu, którzy poprawiają i na powtórki znajdują czas, więc myślę, że to możliwe
Pani Buka
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: butterflyleg »

Kardiolog pisze:Można na drugi rok przenieść się na stacjoarne jak się poprawi maturę.
Hm.mi ktoś kiedyś mówił, że wystarczy mieć odpowiednią średnią na pierwszym roku, żeby się przenieść z niestacjonarnych na stacjonarne
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

Może tak też można. Wiem tylko, że można maturę poprawiać
Pani Buka
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: a_niap »

Z poprawianiem matury to jest tak: po pierwsze to nie takie latwe jak sie teraz wydaje. Po drugie - uczelnia nie ma obowiazku pozaliczac przedmiotow ktore sie zaliczylo w trybie niestacjonarnym, wiec moze byc tez tak ze jak poprawi sie mature to po prostu przyjma na pierwszy rok i wszystko trzeba bedzie odnowa. Chociaz z tego co slyszalam od znajomych to raczej nieliczne przypadki ze sie nie udalo pomimo poprawionej matury przejsc na studia stacjonarne.

Gwarancja jest natomiast wysoka srednia - zazwtczaj tak ze po dwoch latach 4,5 conajmniej to wtedy przeniosą

Chociaz zadnemu z moich znajomych osobiscie sie to nie udało. Matury poprawiac tez sie nie udalo, chociaz podobno na roku mieli ludzi ktorzy dali rade (nieliczne przypadki niestacjonarnych). Wiele osob odklada poprawienie matury napo dwoch latach a potem jakos tak wypada ze tez rezygnuja (albo im sie nie chce)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

Po drugim roku nie wiem, ale po pierwszym mieć średnią powyżej 4,5 to raczej wyczyn przynajmniej wśród moich znajomych (nie tylko niestacjonarnych)
Co do matury to pewnie jest trudno ze względy na niewielką ilość czasu. Poza tym matura pokrywa się z kołem z anatomii bodajże, dziekan zgodził się chyba rzełożyć, ale też pewnie tylko o parę dni, więc dochodzi jeszcze kolejny nawał nauki. No ale ludzie próbują i ponoć niektórzy poprawiają, więc jak ktoś chce. No i oczywiście można się zapisać, a jak ię stwierdzi, że jednak nie da się rady to nie przyjść.
Pani Buka
jackow005
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2007, o 12:34

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: jackow005 »

I właśnie tego się obawiam na powtarzanie nie ma za dużo czasu, a studia wyjdą w cenie ok 100 000tys /

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 19:54 ]
A takk w ogóle, to orientujecie się, gdzie są najtańsze niestacjonarne?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: a_niap »

jackow005 pisze:A takk w ogóle, to orientujecie się, gdzie są najtańsze niestacjonarne?
Z tego co sie orientuje to najtaniej na pierwszym roku jest w Warszawie (7,5tys), potem Lublin (8tys), a najdrozej to chyba Krakow i Katowice (9tys) - wszystko za semestr oczywiscie. I to sa ceny z zeszlego roku, ale nie powiny sie zmienic o wiecej niz 10%.

Ja jeszcze slyszalam cos takiego, ze te roznice na pierwszym roku w cenie w poszczegolnych miatach wyrownuja sie pozniej, tak ze w sumie koszt studiów (5 lat bo szósty rok jest raczej za darmo juz) wynosi wszedzie tyle samo, ale to nie jest potwierdzona informacja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości