Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
myniak
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2009, o 19:29

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: myniak »

Tak się zastanawiam
Czy łatwiej jest się przeniesć z płatnych na dzienne (zy poprawiając maturę czy jakims cudem mając średnią powyżej 4,5) czy przenieść się z innego miasta z dziennych

Myślę że gdy na AMG znieśli fizykę będzie BARDZO ciężko się dostać.wiec już szykuję plan B
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: a_niap »

Łatwiej z innego miasta ze stacjonarnych na stacjonarne. Ale to tez po dwoch latach, bo wtedy najczesciej sie pzredmioty zgadzaja. Chyba ze np: na uczelni na ktorej sie studiowalo rok sa prawie te same pzredmioty co na tej uczelni na ktora sie chce przeniesc, a tylko jeden sie nie zgadza to mozna go odrobic z perwszym rokiem.
Dam1an3k

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Dam1an3k »

Siema wszystkim D
Mam pytanie ile trzeba napisać maturę z rozszerzonej chemii i biologi (oczywiście tak mniej więcej ) , Żeby sie dostać na niestacjonarne studia w Gdańsku ]
Z góry dzięki za odp D
ineska90
Posty: 65
Rejestracja: 16 mar 2009, o 19:15

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: ineska90 »

Teraz chyba progi będą wyższe ze względu na zniesiona fizę
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: a_niap »

Dam1an3k pisze:Mam pytanie ile trzeba napisać maturę z rozszerzonej chemii i biologi (oczywiście tak mniej więcej ) , żeby sie dostać na niestacjonarne studia w Gdańsku ]
ineska90 pisze:Teraz chyba progi będą wyższe ze względu na zniesiona fizę
Nie wiadomo jakie beda progi dopoki nie bedzie wiadomo jaka byla matura. Nie da sie przeciez wyznaczyc czy np: 160 pkt Ci wystarczy bo moze sie okazac ze ogolnie matura poszla bardzo dobrze i prog bedzie ok. 170, albo ze ktoras z matur byla trudna i wyniki w granicach 70%z tej matury bylyz tych wyzszych".

Na pewno 200 pkt Ci spokojnie wystarczy niezaleznie od poziomu matury. 190 też powinno.
ineska90
Posty: 65
Rejestracja: 16 mar 2009, o 19:15

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: ineska90 »

A tak przy okazji zapytam:

mamy wybrać uczelnie przed wynikami z matury, a po wynikać wybrać kierunki, tak? Ostanio słyszałam, że jest jakiś limit uczelni, na które mogę złozyć, to prawda?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: a_niap »

limitu nie ma. Kiedys byl (tylko 3 uczelnie) ale to zniesli. Zreszta - kto to sprawdzi?

Uczelnie i kierunek wybierasz zanim poznasz wyniki matury (rejestracja internetowa)
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Sephora »

Mam pytanie do studentów kierunku lek. niestacjonarnego. Czy w grupach jesteście przemieszani ze studentami dziennymi i jak są traktowani studenci niestacj.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

Jestem ze stacjonarnych, ale to raczej bez różnicy Niestacjonarni są przemieszani ze stacjonarnymi, w traktowaniu nie za bardzo mogą być jakieś różnice, bo asystenci nie wiedzą, kto jest na płatnych, a kto nie (chyba że sobie sprawdzą jakoś, ale nie wiem po co)
Pani Buka
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Sephora »

dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, a pytam się o traktowanie stąd,że w innych miastach ponoc jest z tym różnie. Niektórzy ludzie generalnie nie przyznają się że są z niestacjonarnych,przed kolegami z roku / najważniejsze że asystenci nie wiedzą
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Mårran »

U nas też się nie przyznają, ale jako starosta musiałam sprawdzić, kto w mojej grupie jest
Pani Buka
Santa_Justina
Posty: 49
Rejestracja: 4 lip 2009, o 16:12

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: Santa_Justina »

Wiecie moze jaie sa progi na studia niestacjonarne?
sanlina
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2009, o 09:45

Re: Studia niestacjonarne- kierunek lekarski

Post autor: sanlina »

Myślę nad studiami niestacjonarnymi, ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko jeden rok. Warto pakować się w coś takiego? Czy szanse przeniesienia się dzięki średniej są naprawdę takie znikome?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości