Białe plamki na paznokciach

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Białe plamki na paznokciach

Post autor: parva »

Niedawno na dwóch paznokciach pojawiły mi się białe plamki. Na szczęście już znikły, bo paznokcie rosną mi bardzo szybko. Czym mogło być to spowodowane i jak ustrzec się przed podobnym problemem w przyszłości?
Od dawna piłuję paznokcie tylko szklanym pilniczkiem i tylko w jedną stronę. Codziennie smaruję je odżywką Mr. Doctor Wibo, tą z jedwabiem (zawiera proteiny jedwabiu, wit. A, E i F oraz pantenol) oraz rewitalizującym żelem z wapniem (witamina A, E, F, C oraz wapń). Poza tym nakładam na nie zawsze wieczorem na parę godzin olejek rycynowy. Piję skrzypowitę. Naprawdę nie wiem czym mogły być spowodowane te plamki.
W internecie właściwie opinii na ten temat jest co najmniej tle ile wypowiedzi.
Z góry dziękuję za pomoc
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: nxxx »

Od dawna piłuję paznokcie tylko szklanym pilniczkiem i tylko w jedną stronę. Codziennie smaruję je odżywką Mr. Doctor Wibo, tą z jedwabiem (zawiera proteiny jedwabiu, wit. A, E i F oraz pantenol) oraz rewitalizującym żelem z wapniem (witamina A, E, F, C oraz wapń). Poza tym nakładam na nie zawsze wieczorem na parę godzin olejek rycynowy. Piję skrzypowitę. Naprawdę nie wiem czym mogły być spowodowane te plamki.
Podziwiam determinację, ja tylko 1 tabletki+1 krem (do rąk+do paznokci_. A problemu plamek praktycznie nie mam

Ale zawsze myslalam, ze to dieta, a nie środki nakladane mają na to wplyw
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: huba021292 »

Niedobór cynku, żelaza i wapnia może powodować takie plamki.
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: parva »

Myślę, że to na pewno nie od niedoboru wapnia, bo mleczko i wieśniaki to nieodłączny element mojej diety Więc to będzie pewnie ten cynk albo żelazo, bo nie jem mięsa. Muszę przeanalizować swoją dietę chyba pod tym kątem
W każdym bądź razie dzięki Hubuś
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: huba021292 »

Może zrób morfologia bo jak masz niedobór żelaza to możesz mieć anemię i konieczna może się okazać suplementacja żelazem. Cynk też by sie przydał. A jeżeli nie jesz mięsa to może być kłopot z wit. B12-też na receptę

Dzięki
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: parva »

Wiesz miałam ostatnio robioną to mi wszystko idealnie jak zwykle wyszło. No ale pomyślę jak wprowadzić więcej żelaza i cynku do mojej diety Więcej otrębów i takich tam
Dzięki jeszcze raz za pomoc

[ Dodano: Czw Lip 24, 2008 03:27 ]
Te plamki jednak najprawdopodobniej wynikają z niedoboru żelaza, bo odkryłam przed chwila, że teina, kofeina, wapń i zbyt duża ilość błonnika ograniczają wchłanianie żelaza. I tu chyba tkwi problem w moim przypadku Jeszcze raz dzięki
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: biolga »

Takie plamki pojawiają się również gdy uszkodzisz macierz paznokcia, wycinając za głęboko skórki lub uderzając się.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: Matthiola »

nie jestem pewna co do żelaza - ja mam notorycznie słabą hemoglobinę - na ogół koło 10 - a plamek nie mam od dziecka.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: huba021292 »

Matthiola powinnaś łykać duże dawki żelaza witaminy C, B12 oraz kwasu foliowego mała hemogloebina czyli anemia powoduje wiele uciążliwych dolegliwości np. zmęczenie osłabienie brak sił itd.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: Matthiola »

huba021292 pisze:mała hemogloebina czyli anemia
ja mam niska hemoglobine, ale nie anemie. pozostale badania mam ok. kwestia tego ze cale dziecinstwo mialam poziom doroslego mezczyzny w hemoglobinie a teraz naturalnym jestr dla mnie niski poziom. co prawda wygladam jak albinos ale to juz kwestia genow raczej nie jestem chora i nie przyjmuje lekow, pigulek ani innych. mieso jem kiedy chce, za to naduzywam mleka, bo lubie i bo chce.
wracajac do paznokci to na te plamki co stosuje sie [za wyjatkiem paranoicznego stosowania 5 roznych tabsow i kosmetykow], chodzi mi o zwykly sposob - np. nacieranie po kapieli plytki czy cos [nie znam sie], bo ktos w moim otoczeniu ma tendencje do tego [hemoglobine ma wysoka bo robi regularne badania [podobnie jak i ja] odnosnie honorowego oddawania krwi.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: Saint »

Najprawdopodobniej chodzi tu o niedobór siarki
alessee

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: alessee »

Sama równiez mam i nie wiem czy to uraz mechaniczny czy może brak witamin. Jak to można rozróżnić?
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: Białe plamki na paznokciach

Post autor: krim »

Urazy mechaniczne - plamki na jednym czy na dwóch paznokciach. Ewentaulnie połączone z innym kolorem ( na przykład niebieskim czy zielonym - mogło wtedy dojść do wylewu krwi pod paznokcia)

Niedobor witamin - plamki równomiernie na wszystkich paznokciach. Tak poza tym takie plamki mogą oznacząc nie tylko niedobór witamin ale również problemy z nerkami, żoładkiem czy anemie.

U mnie pomogła suplementacja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości