Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
sanctus000
Posty: 42
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:52

Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: sanctus000 »

Czy ktoś mógłby mi napisać jakie są przedmioty i książki na I roku farmacji? Na wakacjach może będzie łatwiej zdobyć.
acid drinker
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:04

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: acid drinker »

Moge Ci sprzedac wszystkie potrzebne skrypty, gieldy, itd, a takze udzielic wielu informacji ksiazek sie nie oplaca kupowac, wszystko ma sie w formie skserowanych skryptow
hyhy22
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2008, o 09:12

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: hyhy22 »

a może wiesz w jaki sposób tworzą grupy? i ilu osobowe
acid drinker
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:04

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: acid drinker »

No wiec grupy sa 10-cio osobowe i raczej sa alfabetycznie ustalane:) tylko mezczyzni sa odseparowani od dziewczyn i maja swoje wlasne grupy. a szkoda:) ale to podobno ze wzgl na to, ze na 1 roku jest wf i faceci mieli go osobno:) a potem maja niby z tych osob ktore zostaly (reszta zrezygnowala, inni odpadli) zrobic grupy mieszane, ale tak dokladnie nie wiem, bo drugi rok przede mna:P jeszcze jakies pytania?
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: kasiarzyn »

na kazdym keirunku sa 10cio osobowe? to malo p
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: Linus »

acid drinker pisze:No wiec grupy sa 10-cio osobowe
O to mi się podoba, mała grupa zazwyczaj łatwiej się integruje .
acid drinker pisze: tylko mezczyzni sa odseparowani od dziewczyn i maja swoje wlasne grupy. a szkoda:)
No żartujesz chyba


ps - piszcie, piszcie w tym temacie bo za rok mi się co nieco może przydać
acid drinker
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:04

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: acid drinker »

no a co dokladnie Cie interesuje? bo ja w tym temacie to moge gadac i gadac studia ciekawe, ludzie super, wykladowcy nie tacy straszni, jak to sie slyszy we wszelkiego rodzaju pogloskach

A na AMG to grupy sa rozne, ale na farmacji akurat jest po 10 osob:) ale zintegrujecie sie ze wszystkimi grupami, bo ma sie zajecia po kilka grup:)
hyhy22
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2008, o 09:12

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: hyhy22 »

ja mam jeszcze parę pytań jakie języki są do wyboru, czy jest ostro dużo samodzielnej nauki i jak ze studenckim życiem ? a kiedy ukaże sie plan zajęć, bo ciekawi mnie co będziemy mieć na I roku D a z tymi grupami bez chłopaków to ostra lipa /p
acid drinker
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:04

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: acid drinker »

Każdy student AMG zaklada sobie konto, gdzie podane sa np. informacje odnosnie zaliczen, ogloszenia bieżące, czasami sa udostepniane materialy, podawane sa wyniki (zeby nie trzeba bylo biegac na wydzial i sprawdzac na liscie ). No i tam klika sie farmacja I rok ogloszenia opiekuna roku i tak powinny sie pojawic pod koniec wrzesnia czy na poczatku pazdziernika podzialy na grupy oraz rozklad zajec
W semestrze zimowym sa przedmioty:
- biologia (konczy sie egzaminem, wyklady+ ćwiczenia, na ćwiczeniach rysuje sie w czystych zeszycikach fragmenty preparatow mikroskopowych, np bazofila, pozniej wchodzi parazytologia, gdzie sie uczy o roznych ciekawych pasozytach, rysuje sie rzesistka pochwowego, motylice wątrobową, tasiemce i inne przyjemnosci:) na kazdych cwiczeniach jest wejsciowka (test, 3 pyt.) obejmujaca material, ktory bedzie obowiazywal na danych cwiczeniach. dodatkowo kilka kolokwiow, no i punkty z wejsciowek i kół, zsumowane musza wynosic min. 60% punktów mozliwych do zdobycia, wtedy jets sie dopuszczonym do egzaminu. Jak sie nie uda (a to sie bardzo rzadko zdarza), pisze sie zbója (czyli kolo z calosci materialu cwiczeniowego).)
- anatomia (zakonczona kolokwium zaliczeniowym, wyklady i cwiczenia, prosektorium nie ma, bo farmaceuci sa podobno zbyt wrazliwi na ogladanie zwlok, wiec budowy czlowieka uczymy sie na plastikowym modelu)
- analiza chemiczna (1 i 2 semestr)- wyklady i cwiczenia, na ćwiczenia zakupcie sobie fartuszki, mozna rowniez okulary, bo te udostepniane w laboratorium wystepuja w malej ilosci i dla kazdego nie starczy. Ale zaklada sie je glownie gdy sie podchodzi aby wziac stezone zasady i kwasy, wiec nie chodzi sie w nich caly czas. Zajecia polegaja na wykrywaniu kationow i anionow za pomoca charakterystycznych reakcji. Dostajecie fiolke z bezbarwnym roztworem (np kationow 1 grupy), no i na podstawie opisu w skrypciku krok pob kroku wykonujecie zapisane tam czynnosci i odkrywacie, ktore sympatyczne jony wrzucil Wam asystent do r-ru. Zajecia przyjmne, zwlaszcza, jak nie tworza sie zadne zanieszyczenia, odczyny sa prawidlowe, no i nie myla sie Wam probowki:) Jest kilka kolokwiow, zawsze przed rozpoczeciem nowej grupy jonow, trzeba sie wtedy nauczyc wszystkich reakcji danch jonow, no i ogolnie prawie wszystko z danej dziedziny, polecam pisanie tych reakcji, wtedy sie lepiej zapamietuje.
- wf (1 i 2 sem) - wyglada jak normalny wf, chyba, ze ktos ma jakies uzdolnienia lub ma wstret do wf po poprzednich jednostkach odwiatowych, to wtedy moze sie zapisac na sekcje (tenis, judo i inne). Wiekszosc jednak chodzi na normalny wf, gdyz jest on wbudowany w plan, a sekcje sa popoludniami.
- historia farmacji - zobaczycie:)
- matematyka (konczy sie zaliczeniem, w zaleznosci od tego, kogo Wam przypisza moze byc bardzo łatwo lub lekko trudno, ale wszyscy zaliczaja:))
- jezyk (1 i 2 semestr, do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, hiszpanski, wybieracie sobie poziom A czy B czy C, ale u mnie to bylo tak, ze wszystkie grupy mialy to samo. Na drugim roku ma sie konczyc podobno egzaminem jezykowym, co spedza nam sen z powiek )
Na drugim semestrze sa:
- botanika (konczaca sie egzaminem, prowadzona podobnie jak biologia, stymże nasza wiedze sprawdza sie nie tylko pisemnie, ale jest tez kolokwium ustne. No i egzamin jest pisemny i ustny, a ten ustny to jest chyba najstraszniejsze ze wszystkich przedmiotow na 1 roku (ale nie jest zle). Trzeba sie nauczyc rozpoznawac suszki kwiatow, charakterystyki rodzin i rzedow, oraz gatunkow, ktorych jest podobno 380 . I dotyczy to informacji o skupkach, precikach, ulistnieniu, brr! ale wiekszosc zdaje, duzo zalezy od szczescia, egzaminujacy sa z reguly wyrozumiali (3 z 4 egzaminatorow sa ) i zaliczaja to:) )
- statystyka (podobnie jak matematyka, z tym samym prowadzacym, nie jest zla, chociaz wydaje sie niezwykle bezsensowna a czemu? zobaczycie:) )
- historia filozofii - pff
- biofizyka (no no, czasami bywalo ciezko, ale ogolnie dobrze jest:) ma sie 10 cwiczen, ktore trzeba zaliczyc, potem z tych 10 ocen licza srednia i wychodzi ocena:P). Cwiczenia polegaja na tym, ze
a) musisz sie nauczyc tematu cwiczenia, ktorego nr akurat bedziesz mial:) sa od tego skrypty, informacji nie jest duzo.
b) docierasz na zajecia (dane cwiczenie ma sie w grupach 3-osobowych, wiec na pierwszych zajeciach wymagaja podzielenia sie na towarzyszy niedoli)
c) wykonuje sie cwiczenie, ktore z reguly jest latwe i wiadomo o co chodzi, nie sa skomplikowane:)
d) w zaleznosci, od prowadzacego, ktory Wam przypadnie (kazdy ma swoje wlasne cwiczenia, wiec nie ma sie ciagle z tym samym.) jest lajtowo (dostaje sie 5 bez niczego), latwo (jest sie pytanym ze skryptu raz, np pod koniec cwiczen lub na poczatku), srednio (pytaja w trakcie i np na koncu, wiedza poza skryptu), hardcorowo (30 min pod tablica sam na sam z asystentem, dziwne pytania, dziwne wymagania, duzo stresu, ale tez sie zalicza, w ostatecznosci jak sie nie uda, to sie umawia z asystentem na jakis dzien tygodnia i z wydziobanym skrytem na pamiec plus dodatkowo wikipedia sie zalicza)
Dodatkowo na 1 i 2 sem sa fakultety, ktore wymyslili chyba, zeby nam zabrac wolny czas (tlumacza to mozliwoscia rozwijania swoich zainteresowan), niektore sa zwiazane z farmacja (wyzwania XXI wieku i med i farmacji), mniej zwiazane z farmacja (biomy), wcale nie zwiazane z farmacja (taniec lub metody relaksacyjne). Ogolnie z zaliczeniem fakultetu nie ma problemu, jest zaliczenie z ocena lub zaliczenie za obecnosc (te fakultety ciesza sie najwiekszym powodzeniem )
A propo zycia studenckiego: zalezy od czlowieka. Wiekszosc jednak prowadzi zycie studenckie i chodzi na imprezy:) Nauka jest, ale jak sie dobrze kombinuje, nie za duzo uczy (jak za duzo, to efekt jest odwrotny-widzialam takie przyklady ), kontaktuje ze starszymi rocznikami w sprawach gield (pytan z poprzednich lat), to jest spoko:) No i dobra rada: dobrze jest zaliczac wszystko w terminie, chocbym nie wiem, jakby sie nie chcialo to lepiej zaliczyc i miec z glowy, bo potem jak sie za duzo zbierze, to jednak trzeba bedzie zrezygnowac na pewnien czas ze spotkan towarzyskich:)
No i to chyba wszystko Wiecej informacji udziele poza forum, staralam sie pisac w miare obiektywnie, bo jak powszechnie wiadomo wykladowcy tez maja dostep do internetu i bywalo juz, ze obserwowali sobie pogaduszki studentow lub zyjac w pewnosci, ze studenci sie ucza na zaliczenia odkrywali, ze testy przez nich przygotowywane od kilku lat sa w internecie.
hyhy22
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2008, o 09:12

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: hyhy22 »

dzięki za wyczerpującą odpowiedź D może nie będzie tak źle hehe
sanctus000
Posty: 42
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:52

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: sanctus000 »

hyhy22 pisze:dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Ja też dziękuje A co do tych książek to zaczne chyba czegokolwiek szukać w pażdzierniku jeśli nie będzie za póżno. Na razie nie mam zielonego pojęcia o skrypyach, giełdach i takich tam
acid drinker
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:04

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: acid drinker »

No ja Moj Drogi to sprzedam Ci to, co Ci bedzie niezbedne na pierwszym roku:) bo teraz nie ma co myslec o ksiazkach, bo znajac zycie, ani jednej nie kupisz, beda sie odbywac tylko integracyjne wycieczki po kazdych zajeciach do ksero a ja Ci sprzedam skrypty taniej niz w ksero i dodatkowo pytania z kolokwiow i egzaminow i wjesciowek, no jak mozna sie oprzec takiej korzystnej transakcji?
sanctus000
Posty: 42
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:52

Re: Przedmioty i książki na I roku farmacji na AMG

Post autor: sanctus000 »

Sorry że tak późno. Byłabym chętna ale czy mogłabyś mi przybliżyć jakie materiały chcesz mi sprzedać? Nie mam zielonego pojęcia z czego się korzysta na studiach Czy te skrypty to są ksera książek? O szczegółach pisz na mój mail: [at].pl.
Pozdr.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości