Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: doktorka »

Golarz Filip, jak sobie wejdziesz na strone ksiegarni medbook.pl i klikniesz english division to bedziesz widzial jakie to medyczne szlagiery sa wykorzystywane do edukacji amerykanow na naszych uczelniach)

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 23:58 ]
suzana pisze:Fizjologia - Traczyk, Ganong


Traczyk to jest nabardziej beznadziejna ksiazka do fizjo jaka w zyciu widzialam. przy okazji tez najgrubsza i najdrozsza. Ganong jeszcze ujdzie. Podobnie Bullock, ale nie kazdy lubi wiedze w punktach, niektorzy wola bajki i opowiadania. Wtedy moze Tracz daje rade rzeczywiscie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

doktorka pisze:Traczyk to jest nabardziej beznadziejna ksiazka do fizjo jaka w zyciu widzialam. przy okazji tez najgrubsza i najdrozsza. Ganong jeszcze ujdzie. Podobnie Bullock, ale nie kazdy lubi wiedze w punktach, niektorzy wola bajki i opowiadania. Wtedy moze Tracz daje rade rzeczywiscie.
traczyk ejst najidiotyczniejszą ksiązką z której się musiałem (własciwie nadal muszę) uczyć. Przeczy sam sobie i to w odstępach kilku stron, piszę 100 stron o bzdurach typu potencjały wywolane siatkówki, a przydatne informacje opuszcza. Do fizjologii nie ma dobrego podręcznika, ale już chyba najlepszy nowy 1-tomowy Konturek. Nas jeszcze ratuje seria 5 skryptów, które mimo że rozszerzają podręcznik, ale napisane bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: alba »

Histologia, najbardziej wyczerpująca biblia to Ostrowski 95 (szkoda że nie ma reedycji).
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: karinia »

W Łodzi na pierwszym roku:
anatomia - jeśli ktoś chce miec piątki z kolokwiów i załapac się na zerówkę w czerwcu to koniecznie Bochenek. Bochenek też dla tych, którym się nudzi w domu i mają potrzebę ciągłego pogłębiania anatomicznej wiedzy. Dla tych, którzy działają w imię zasady byle do przodu wystarczy Skawina plus atlas. W tej kwestii nie mam zdania, dobry jest i Sobota i Netter, Mc Minn przed praktycznym.
Biofizyka- kobyła, zmora pierwszej sesji. Pilawski plus wykłady. Plus dobre pierwsze wrażenie na egzaminie:P
Chemia medyczna- wykłady plus jakakolwiek książka do chemii.
Biologia - pierwszy semestr prelekcje i książki, z których kserujemy poszczególne rozdziały ( prelekcje wystarczą, żeby zdac), drugi semestr Drewa plus prelekcje, z naciskiem jednak na Drewę ( taka książeczka 600 stron około ). Pytania na kolokwium z niej są dokładne, więc nie wystarczy się orientowac.
Angielski Ewa Donesz Jeżo :D
jbrd
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2008, o 07:43

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: jbrd »

W Katowicach na wydziale lekarskim korzystałem z tego [i raczej nie fragmentarycznie, tylko przynajmniej po 150 stron z każdej książki]

Biologia medyczna:
1)Embriologia - Bartel
2)Podstawy embriologi zwierzęt i człowieka - Jura
3)Podstawy biologi komórki - Alberts
4)Genetyka molekularna - Węgleński
5)Podstawy genetyki - Drewa
6)Parazytologia - Kadłubowski
7)Parazytologia - Deryło
Podstawy Genetyki medycznej - Ferguson Smith
9)Atlas pasożytów człowieka - Buczek
10)Genetyka Friedmann

Anatomia
1)Bochenek
2)Skawinki
3)Pituchowa
4)Neuroanatomia Fixa
5)Atlas Sobotty, Yokochiego
6)Diagnostyka topograficzna w neurologi - Duus (fenomenalnie zrobione drogi)
7)Anatomia topograficzna -Gielecki, Aleksandrowicz

Histologia
1)Sawicki
2)Ostrowski
3)Skrypt prof. Kamińskiego
4)Atlas Sobotty

Chemia medyczna (dość dziwny przedmiot bo prowadzony przez katedrę biochemii)
1)Harper
2)Stryer
3)Kędryna
4)Żakowa
5)Skrypt prof. Gmińskiego
6)Bańkowski (tylko witaminki)
7)Kołodziejczyk - naturalne związki organiczne(przy lipidach)
*8)Mcmurry - chemia organiczna, jako uzupełnienie niektórych informacji z prelekcji

Biofizyka
1)Skrypt grzesika
2)Jaroszyk

Łacina
Lingua latina medicinalis - Kołodziej

Angielski
Professional English in use - Medicine
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

doktorka pisze:Traczyk to jest nabardziej beznadziejna ksiazka do fizjo jaka w zyciu widzialam. przy okazji tez najgrubsza i najdrozsza. Ganong jeszcze ujdzie. Podobnie Bullock, ale nie kazdy lubi wiedze w punktach, niektorzy wola bajki i opowiadania. Wtedy moze Tracz daje rade rzeczywiscie.
traczyk ejst najidiotyczniejszą ksiązką z której się musiałem (własciwie nadal muszę) uczyć. Przeczy sam sobie i to w odstępach kilku stron, piszę 100 stron o bzdurach typu potencjały wywolane siatkówki, a przydatne informacje opuszcza. Do fizjologii nie ma dobrego podręcznika, ale już chyba najlepszy nowy 1-tomowy Konturek. Nas jeszcze ratuje seria 5 skryptów, które mimo że rozszerzają podręcznik, ale napisane bardzo fajnie.
Wydaje mi się że Traczyk, mimo swoich wad jest jednak najlepszym dostępnym podręcznikiem do fizjologii. Ganong jest niezły, ale nie zawiera wszystkich istotnych informacji. Traczyk - niby dobry, ale sporo w nim błędów, niezaprzeczalną zaletą 5-tomowego Konturka są oczywiście małe rozmiary poszczególnych tomów co sprawia że jest on jedynym podręcznikiem który spokojnie można wziąć ze sobą w razie potrzeby i zbędnie się nie przeciążać kilogramami makulatury.
littledream
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2009, o 17:55

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: littledream »

mam nietypowe pytanie P ale potrzebuje dosyc szybkiej odpowiedzi.
na jakich stronach w bochenku w tomie o sercu jest mniej więcej opis budowy serca- taki ogólny i to samo jeśli chodzi o ksiązkę woźniaka.

bardzo prosze odp
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: alba »

Tom III strony 53-57 ( wydanie VIII)
A Woźniaka nawet nie tykałam.
littledream
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2009, o 17:55

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: littledream »

dziękuję D
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: MatiGl »

mam takie pytanie, jak jest tak naprawdę z biochemią, co chwilę czytam że tylko harper zlbo tylko stryer albo to i to na raz ale to są przecież 2 wielkie (nawet nie cegłówki a pustaki) książki. Na którą się zdecydowac, z której się uczyc
ps. słyszałem, że Kamill w tym temacie wymiata:) Gratulacje
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Korczaszko »

MatiGl, Kamil polecał Harpera, a że jesteście na tej samej uczelni to pewnie ma rację
ja korzystam ze Stryera D ale niektórzy u mnie mają Harpera co kto lubi

cegłówy są fajne nie przyzwyczaiłeś się do nich na I roku?
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

Na leku spokojnie wystarczy sam Harper, analityka i farma czytają ponoć z czego tylko się da
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

co do bicohemii to zdecydowanie Harper (lepszy jest ten starszy) + Bańkowski + skrypt do ćwiczeń + wykłady (na egzamin i kolokwia wiedza z nich jest często niezbędna, zresztą polecam, bo są całkiem niezłe). Stryer to jest biologia uniwersytecka a nie medyczna wiec jest nieprzydatny, ew. można poczytać coś z genetyki, bo jest przystępniej napisane niż w Harperze. A za gratulacje dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 100 gości