Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: MatiGl »

dzięki za pomoc
a jak do tego wszystkiego mają się jeszcze krótkie wykłady z biochemii? czy przy zestawie który podałeś jest sens tam jeszcze zaglądać, czy można sobie z czystym sumieniem odpuścić?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

MatiGl pisze:a jak do tego wszystkiego mają się jeszcze krótkie wykłady z biochemii? czy przy zestawie który podałeś jest sens tam jeszcze zaglądać, czy można sobie z czystym sumieniem odpuścić?
krótkie wykłady są bardzo słabe - szkoda na nie czasu, bo jest w nich zdecydowanie za mało. Rozszerzeniem Harpera są wykłady i niekiedy bardzo ciekawych rzeczy dowiedzieć się można na seminariach.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: formica »

Dla mnie krótkie wykłady są ogólnie paskudne!
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

Kaamil pisze:Rozszerzeniem Harpera są wykłady i niekiedy bardzo ciekawych rzeczy dowiedzieć się można na seminariach.
Ale tutaj bardzo ważne jest niestety na którym WL jesteś - ponieważ I i II WL mają biochemię prowadzoną przez zupełnie różne zakłady Ten z I WL-u jest o niebo lepszy.
MatiGl - jeśli jesteś na II-WL to warto chodzić na wykłady na pierwszy wydział (na drugim biochemia nie jest prowadzona zbyt dobrze)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

Ale tutaj bardzo ważne jest niestety na którym WL jesteś - ponieważ I i II WL mają biochemię prowadzoną przez zupełnie różne zakłady Ten z I WL-u jest o niebo lepszy.
MatiGl - jeśli jesteś na II-WL to warto chodzić na wykłady na pierwszy wydział (na drugim biochemia nie jest prowadzona zbyt dobrze)
oczywiście że z I - lepszego .
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Korczaszko »

Kaamil, dzięki tym wszystkim gratulacją za superhelisę możesz się czuć zinwigilowany ]:

a u mnie wymagają Stryera dziwni są x.x
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Biochejter »

epinefrynka pisze:Na leku spokojnie wystarczy sam Harper, analityka i farma czytają ponoć z czego tylko się da
W jakim sensie an i farm z czego się da?gt

Ja tam jestem harperowcem (zresztą u nas na egzaminie były skopiowane żywcem regulacje szlaków z niego i się opłacało z niego uczyć) chociaż Stryera w rękach też miałem.
Tak jak Kaamil mówi - Stryer to biochemia ogólna, Harper jest dość mocno sprofilowany na zagadnienia medyczne, podobnie jak Bańkowski.
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

Biochemister pisze:W jakim sensie an i farm z czego się da?
Może to kwestia zakładu który prowadzi zajęcia - mieszkałam w tamtym roku z koleżanką z analityki i kolegą z farmy - też mieli biochemię i jedynie na podstawie tego co słyszałam od nich mogę stwierdzić że lekko nie było. Z tego co widziałam ostro wertowali Harpera, Bańkowskiego, Stryera, Krótkie wykłady, jeszcze jakieś 2 księgi, których tytułów nie pomnę, plus masę skryptów, kserówek - tak czy inaczej było tego duużo
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Biochejter »

epinefrynka pisze:Z tego co widziałam ostro wertowali Harpera, Bańkowskiego, Stryera, Krótkie wykłady, jeszcze jakieś 2 księgi, których tytułów nie pomnę, plus masę skryptów, kserówek
To chyba pasjonaci

Harper ma wg mnie ciężki język, musiałem sobie czasem z polskiego na moje tłumaczyć żeby zatrybić. Albo wspomagałem się wtedy właśnie Bańkowskim/Stryerem. I już czułem się osaczony i przeciążony
Cieszę się że nie studiuje w Wawie w takim razie
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: doktorka »

harper na med jest ok, sa tez takie wyklady z biochemii", nie pamietam autora, dobre na powtorke after-harper. nie ma co przesadzac, jak sie chce byc lekarzem, a nie naukowcem, to harper jest nawet za duzy", oczywiscie na egzamin z biochemii- w sam raz. ale przydatnosc w praktyce prawie zadna) LOVE polski system edukacji lekarzy :*
epinefrynka

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: epinefrynka »

Pasjonaci biochemii to chyba ostatnie co mogłabym o nich powiedzieć
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: marzenka »

W Zabrzu na lekarskim na pierwszym roku jest tak:

Biologia medyczna:
Drewa, Kadłubowski, Deryło, Achtelik

Anatomia:
Bochenek, Skawina, Pituchowa, Atlas Sobotty, Yokochiego, Sinelnikova, do Nerwowego - gołąb.

Histologia:
Stevens + uczelniany skrypt

Chemia:
Skrypt z katedry pod redakcją D. Bodzek

Biofizyka:
Jaroszyk, Kędzia, Pilawski

Łacina
Lingua latina medicinalis - A. i S. Kołodziej - jest duże prawdopodobieństwo, ze się będzie miało zajęcia z którymś z autorów, więc radzę nie kserować podręcznika - tzn nie przynosić skserowanego na zajęcia, bo pan Kołodziej może tylko pokręci nosem, ale pani Kołodziej, to już na pewno za drzwi wyrzuci
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: MatiGl »

dzięki wszystkim za pomoc:)
dzisiaj postanawiam, że w przyszłym roku będę więcej się uczył, co bym więcej nie cierpiał tak jak teraz cierpię przed jutrzejszą anatomią. niezwykłe, aczkolwiek przypuszczam, że większości osób znane uczucie pustki w głowie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości