Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: serine »

Bochenek- anatomia, Sobotta- atlas, Sawicki-histologia co jeszcze polecacie przyszłej studentce ? Jestem zainteresowana tez tytułami niekoniecznie na same studia ale takimi na które warto byłoby zwrócic uwage z góry dziekuje !
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: scarlett89 »

Podobno Netter - dobry atlas, z histologii Alberts jest prima, a z fotograficznych atlasow McMinn jest ok. Zdania są podzielone co do Pituchowej - to taki mini Bochenek, ale mozna przejrzec zawsze:)
ps. pisze to co zebralam ze swojego wywiadu, jeszcze nie studiuje:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

scarlett89 pisze:z histologii Alberts jest prima,
Alberts to bardziej z cytofizjologii. DO Histologii podstawą jest jednak Sawicki. :]
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: pomorek »

Stryer- biochemia i z góry powodzenia
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: doktorka »

do histologii polecam bardzo gorąco Histologie by Maciej Zabel! + kompendium by Cichocki

z biochemii Stryer + Harper, powodzenia, ja juz to mam za soba uf.

z anatomii Sobotty atlasy, bochenek to raczej na wyrost mocno, u nas w Poznaniu obowiazkowy byl Woźniak, ale nie polecam, duzo bledow, fajne na powtorki sa ksiązeczki Skawiny z UJ chyba.

z fizjologii nie ma dobrego podrecznika in polisz imo]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:z fizjologii nie ma dobrego podrecznika in polisz imo]
wybrałbym Traczyka - mimo wszystko. Konturek jest zbyt niezdecydowany.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: milka.1985 »

z fizjo Traczyk górą u nas na UŚiu (biologia co prawda - ale co tam) z anatomii była kniga Biczyckiego oraz biochemia Harpera uf jak to dobrze mieć już te przedmioty za sobą Alberts jest dobry ale na biologii komórki raczej histologii uczyliśmy się z jakiś skryptów usiowskich . niestety nie pamiętam ani autora ani tytułu pamiętam tylko, że wszyscy to kserowali bo była tylko jedna sztuka na cały uniwerek
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko tu mowa o studiach lekarskich a nie biologii
Morfeusz pisze:wybrałbym Traczyka - mimo wszystko. Konturek jest zbyt niezdecydowany.
ponoć najnowsza fizjologia Konturka jest b.dobra (sam nie widziałem osobiście, z biblioteki wypożyczyłem Traczyka i po przejrzeniu stwierdziłem że jest z deka dziwnym językiem napisany /)
Alberts jest dobry ale na biologii komórki raczej
biologia komórki io cytofizjologia jest na lekarskim uczona w ramach histologii (na większości AMów).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:ponoć najnowsza fizjologia Konturka jest b.dobra
Traczyk to Biblia - troche jak Bochenek. Co do Konturka to jest z nim troche jak ze skryptami Skawiny - troche czasu minie zanim będzie to kniga dopracowana i bez grubszych błędów. Wśród studentów w Krakowie Konturek raczej nie cieszy sie sympatią - nie wiem czy to kwestia samej książki czy niektórych asystentów zachowujących sie tak jakby ufo ich porwało i wyprało mózg.
Kaamil pisze:z biblioteki wypożyczyłem Traczyka i po przejrzeniu stwierdziłem że jest z deka dziwnym językiem napisany /
są gorsze książki np. kokot do interny albo repetytorium fibaka, w którym są opowieści dziwnej treści. Trzeba sie przyzwyczajać.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:Co do Konturka to jest z nim troche jak ze skryptami Skawiny
wiem, ze sa takie skrypty konturka, ale mi chodziło, o jego najnowszą książkę, która ponoć się niedawno ukazała i ze jest całkiem niezła.
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Arya »

a co sądzicie o embriologii Bartela?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:wiem, ze sa takie skrypty konturka, ale mi chodziło, o jego najnowszą książkę, która ponoć się niedawno ukazała i ze jest całkiem niezła.
jego ksiązka to synteza tychże skryptów
Arya pisze:a co sądzicie o embriologii Bartela?
na niektorych uczelniach niezbędna
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Tytuły ksiazek na studia lekarskie.

Post autor: Medycyna Lwów »

a co sądzicie o embriologii Bartela?
dla mnie tragedia. O niebo lepieij napisana jest embriologia lekarska sadlera - aż się miło czyta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości