Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Imperfana »

Nie ma rodziny, pracę ma bardzo prestiżową i tylko w weekendy.
Nie chcę się tu rozpisywać o szczegółach, więc więcej nadaję w prywatnej wiadomości.
Jedno jest pewne- ma facet łeb nie od parady
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: serine »

Chyba w którymś dziale poruszany był ew. wiek przyszłego studenta medycyny i jeśli sie nie myle to było to max 30 lub 35lat. Co do matury to słyszałam choc jest to niepotwierdzone ze max ilośc poprawek to 10 do 25roku życia . ale chyba to nieprawda :] najlepiej zadzwoń do CKE.


A tak wogóle to podziwiam za pomysł
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: doktorka »

Jootka pisze:
Ale znam kogos kto ma 30 lat i studiuje medycyne (tez 2gi rok), wcześniej skończył na pewno prawo i jeszcze chyba ekonomię Tyle że to taki typwiecznego studenta"

moj znajomy skonczyl medycyne, pozniej prawo, a na koncu jeszcze ekonomie, obecnie jest bezrobotny, bo wzial udzial juz we wszystkich mozliwych teleturniejach. a prawo wykonywania zawodu lekarza oczywiscie minelo mniej wiecej po skonczeniu prawa] (5 lat)

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 11:12 ]
a nowa mature mozna poprawiac w ciagu 5 lat (a nie 5 razy) od daty napisania po raz 1.
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: kenyia »

Póki co nie ma ograniczeń wiekowych do podwyższania wyniku z matury, inną sprawą jest jej zdanie
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: doktorka »

widzialam, ze do Gdanska dostal sie teraz ktos z rocznika 1956]
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Asiatka »

Też to widziałam, ale na pewno się pomylili, pewnie to rocznik 86 hehe, tylko piątka się z ósemką im zamieniła:P
Idun
Posty: 18
Rejestracja: 5 sie 2008, o 07:55

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Idun »

A wlasnie mam pyt dotyczace rocznika 86. Tak sie sklada ze jestem wlasnie z tego rocznika. W tym roku zdawalam po raz pierwszy mature z biol, chem i fiz i udalo mi sie dostac na medycyne. Tylko zastanawiam sie czy to troche nie za pozno. 3 lata do tylu? Co myslicie? Moze lepiej dac sobie spokoj? Poza tym jestem juz na innych studiach i chce je skonczyc zeby miec jakis zawod w reku juz bo w zyciu jak wiemy roznie bywa. Ale da sie w ogole studiowac cos poza medycyna na I roku? A z drugiej strony juz mi sie udalo wiec szkoda mi rezygnowac. Myslicie ze warto sprobowac czy nie?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: a_niap »

Próbowac zawsze warto. Na I roku nie da sie studiowac niczego innego poza medycyną, miedzy innymi dlatego że medycyna to straszny pochłaniacz czasu. Jak skończysz studia to może cibraknąć tych lat co jesteś do tyłu, bo wiadomo - im sie jest starszym tym gorzej jest sie uczyc. Ale moze akurat sie uda, nie warto rezygnować jak już się dostałeś to to wykorzystaj W końcu nie wyszystkim sie to udało
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Korczaszko »

a_niap pisze:Na I roku nie da sie studiowac niczego innego poza medycyną,
skąd wiesz? nasz kochany Morfeusz ma chyba inne zdanie
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: a_niap »

To opcja dla wybitnie zdolnych Chyba lepiej studiowac jeden kierunek (w tym wypadku medycyna) i poświecac całą swoją energię niżtego troche, tamtego troche a w końcu żadnego
Despesh

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Despesh »

żeby nie zakłądać nowego tematu to tu będzie

sądzicie że opłaca sie zaczynać medycyne mając dwadzieścia sześć lat. Obecnie skończyłem kierunek laboratoryjny i najprawdopodobniej będe robił doktorat od października ( tak ogólnie przyjmijmy że z biomedycyny). ale jednak z perspektywy czasu chyba to nie jest do konca to co chcialbym robić do emerytury. Wiem że warto spełniać marzenia ale też trzeba wiedzieć kiedy się poddać, a ja właśnie nie wiem czy jest sens sie starac czy już sobie darować.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Cinereus »

Hmm poddać się nigdy nie warto. Pytanie tylko czy medycyna to na prawdę twoje marzenie, bo jeśli tak, to czemu dopiero teraz się za to chcesz wziąć ? z punktu widzenia czasu, czy jeszcze warto to coż, 7 lat różnicy między tymi, którzy zaczynają standardowo. najwyżej oni będą pracowali do 65 r.ż. a ty do 72 i na jedno wyjdziecie, oczywiście jeśli wierzysz że będziesz tyle żył. Powodzenia ]
Asia123
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:34

Re: Maksymalny wiek przy rozpoczęciu studiów na lekarskim.

Post autor: Asia123 »

A ja uważam, że warto! Trzeba spełniać marzenia i tyle!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości