dietetyka

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

dietetyka

Post autor: ewitka_18 »

Hej!

Co sądzicie o takim kierunku jak dietetyka. Chcialam na to isc ale moi rodzice odradzaja mi to bo mowia ze po tym nie ma co robic praca niepewna, najwyzej w jakims szpitalu, no i ze nikt jakos nie potrzebuje dietetykow.A wy tez uwazacie ze ten kierunek nie jest nic wart?
Ostatnio zmieniony 7 sie 2008, o 14:34 przez ewitka_18, łącznie zmieniany 1 raz.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: dietetyka

Post autor: Biochejter »

Z pracą pewnie nie jest dobrze (za granicą może jest lepiej, nie wiem), zwłaszcza że teraz oprócz AM-ów nawet uczelnie prywatne i rolnicze prowadzą dietetykę, a masowe kształcenie daje zawsze podobne efekty (czyli miejsc pracy tyle samo praktycznie, a konkurencja ogromna). Ale ciekawy kierunek i na pewno nie można powiedzieć że nic nie wart! Jak Cie interesuje dietetyka, to chyba warto studiować, może prace znajdziesz
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: dietetyka

Post autor: ewitka_18 »

Biochemister , pewnie masz rację, tak jak wszyscy wokół mnie mówią, kierunek dosycbadziewny moze przyjemny do studiowania, w porownaniu z innymi kierunkami medycznymi, ale jezeli mam byc bezrobotna, to po co mam tracic czas na takdziwny kierunek jak dietetyka. a moze jeszcze ktos sie wypowie?

pozdrawiam:-)
mgr farmacjii
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2008, o 10:10

Re: dietetyka

Post autor: mgr farmacjii »

Ewitko, Twoi rodzice Ci dobrze radzą.Po dietetyce naprawde ciezko o prace, w sumie mozna pracowac w roznych klubach fitness, spa, ale ja bym sie tak na to nie nastawiala, bo tutaj szukaja ludzi glownie z doswiadczeniem.
krakers
Posty: 25
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 19:49

Re: dietetyka

Post autor: krakers »

też się zastanawiam nad dietetyką.
ale najpierw jest fozjoterapia, pozniej ratownictwo, poźniej dopiero dietetyka.
pracy pewnie mało, poza tym nie słyszałam, żeby dużo zarabiano.
a szkoda, bo wydaje się super kierunek.
ewa90
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 19:37

Re: dietetyka

Post autor: ewa90 »

Tak szczerze to w dzisiejszych czasach po niewielu kierunkach jest łatwo znaleźć pacę. Mnie to jakoś nie zniechęca do dietetyki, napaliłam się strasznie na ten kierunek. Przede wszystkim nie chciałabym przez 5 lat robić czegoś co mnie nie interesuje, a dietetyka to coś czym na prawdę chciałabym się zająć. Póki co to trzeba się dostać, a to też nie jest wcale takie łatwe
Jumii
Posty: 14
Rejestracja: 2 paź 2008, o 17:37

Re: dietetyka

Post autor: Jumii »

a jest dietetyka w Krakowie?
ziolo552
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2009, o 17:57

Re: dietetyka

Post autor: ziolo552 »

Nie chciałem nowego tematu zakładać, więc a propos dietetyki:
Czy ktoś kto studiuje (bądź nie) może mi napisać listę podręczników (tych typowo kierunkowych) z jakich korzystają studenci dietetyki?

Pozdrawiam
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: dietetyka

Post autor: Biochejter »

znajdziesz rozpiskę na cały licencjat dietetyki UM Lublin (jeszcze z czasów gdy była specjalnością na ZP)
anka9009
Posty: 17
Rejestracja: 25 lip 2008, o 18:45

Re: dietetyka

Post autor: anka9009 »

a orientuje sie ktos moze jakie progi byly w 2008 na dietetyce na UP w Poznaniu ?
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: dietetyka

Post autor: Wilson »

W Lbnie od jakiegoś czasu nie ma już dietetyki (braki w kadrach, dlatego zamknęli). Na każdej innej uczelni dietetyka to specjalizacja na ZP, więc po studiach nie masz tytułudietetyka tylko specjalisty zdrowia publicznego ze specjalnością dietetyka kliniczna i zasady żywienia. Nie wiem jak jest po tych na UPach, bo uzyskujesz tytuł inżyniera po nich. Gościu z którym mam przedmiot żywienie człowieka jest właśnie inżynierem, kierownik zakładu dietetyki również jest inżynierem. Ja na zdrowiu publicznym od drugiego roku mogę sobie wybrać tą specjalizację (jeśli będą chętni to otworzą) ale nie upoważnia mnie ona do wykonywania tego zawodu (nie wiem jak to jest z tymi specjalizacjami, które są od początku i podane jako kierunekdietetyka").
ailatan
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2009, o 12:36

Re: dietetyka

Post autor: ailatan »

Hej ! ja też bardzo chiałabym studiować dietetykę na CM w Bydgoszczy wydaje mi sie ze jest to zawód bardzo przyszłościowy tym bardziej, że co raz więcej ludzi dba o swoje zdrowie i wygląd. Poza tym zalezy gdzie sie zapłapiecie bo wiadomo ze w szpitalu przynjamniej na poczatku zarobki nie beda zbyt duze. Jednak to mnie nie zniecheca. A propos mógłby sie wypowiedziec ktoś z CM w Bydgoszczy kto sie dostał ile miał % na którym miejscu sie dostał/a i czy pisał/a mature podstawowa czy rozszerzoną. Z góry dziekuje Ja licze na jakies 75% z rozszerzenia ale słyszałam ze w ubiegłym roku było ponad 10 osób na jedno miejsce więc sie troche niepokoje.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: dietetyka

Post autor: aexis »

w zeszlym roku na Cm bylo potrzeba 54% z roszerzenia by się dostac lub odpowieednio tyle z podstawy aby z przeliczenia x0,6 dalo przynajmniej 54punktty na zaoczne 28. Ja tez się wybieram tyle ze na kosmetologię. Chciałąm jako 2 kierunek podac doetetyke ale jednak pojdę chyba na zaoczną kosmetologię bo 74% raczej z rozszerzenia nie wyciagnelam a bardziej odpowiada mi kosm niz diet. poza tym mam szanse fajnej pracy:)a do bydg mam 50min autobusem a 30autem więc jakos poradze sobie wracac do domu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości