Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Imperfana »

Znajomi: on laryngolog, ona stomatolog. Ona przed założeniem własnej praktyki pracowała w przychodni do późnych godzin, on robił specjalizację. Mijali się w drzwiach przez kilka lat, dobrze że łóżko mieli wspólne, bo chyba by zapomnieli jak wyglądają.
Dziś mówią, ze mieli kilka lat wyjęte z życia- brak czasu dla siebie, brak czasu na dziecko. Teraz oboje są po pięćdziesiątce, ich córka kończy medycynę, a oni pracują sobieprzez ścianę we własnym domu.
Rezygnacja z rodziny to za duże ekstremum, teraz wydaje się to takim sobie prostymhop", ale za 30 lat siądziesz i pomyśliszDlaczego? I czy naprawdę była to dobra decyzja?".
Facetowi jest łatwiej. To kobiecie, a nie jemu tyka zegar biologiczny i to kobieta powinna dodatkowo uważać żeby nie przegapić przy tym całymrobieniu kariery zawodowej czasu na urodzenie dziecka. Ale rzeczywistość pokazuje, ze wszystko to jest możliwe do pogodzenia ze sobą.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Padre Morf »

W ich czasach wyglądało to nieco inaczej. Z jednej strony specjalistą było sie już po 3 latach i szybciej sie szło nadorobek a z drugiej rezydenci (i lekarze w ogóle) zarabiali grosze. Dzisiaj są kontrakty itd a winę za takie a nie inne zarobki ponoszą często sami lekarze.
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Asiatka »

Wydaje mi się, że można pogodzić i bycie matką i żoną i lekarzem jednocześnie. Fakt, że może nie da rady robić wtedy zawodowo wszystkiego na maksa, ale tak naprawdę to nie jest najważniejsze, przynajmniej dla kobiety. Z moich obserwacji wynika, że przychodzi czas dla kobiety, kiedy jest zawodowo super spełniona, ale bez rodziny nieszczęśliwa. Moze są jakieś nieliczne wyjątki, ale myślę, że im więcej obowiązków, tym lepsza organizacja, więc moze nie warto się poświęcać unieszczęśliwiając się?
cahala

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: cahala »

Asiatka pisze:Wydaje mi się, Że moŻna pogodzić i bycie matką i Żoną i lekarzem jednocześnie. Fakt, Że moŻe nie da rady robić wtedy zawodowo wszystkiego na maksa, ale tak naprawdę to nie jest najwaŻniejsze, przynajmniej dla kobiety. Z moich obserwacji wynika, Że przychodzi czas dla kobiety, kiedy jest zawodowo super spełniona, ale bez rodziny nieszczęśliwa. Moze są jakieś nieliczne wyjątki, ale myślę, Że im więcej obowiązków, tym lepsza organizacja, więc moze nie warto się poświęcać unieszczęśliwiając się?
bycie kobietą moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy. facet teŻ moŻe w pewnym momencie swojego Życia zatęsknić za posiadaniem rodziny. wszystko zaleŻy od danej osoby, jej charakteru, moŻliwości, aspiracji Życiowych itd.
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Asiatka »

cahala- tak masz rację, ja po prostu napisałam o kobiecie tak z własnego punktu widzenia
czorcik89
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2008, o 11:58

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: czorcik89 »

klejnotka pisze:
Jootka pisze:osobiście nie mam ochoty zakładać rodziny, jeżeli zostanę lekarzem
Wg mnie optymalnym rozwiązaniem jest szukanie męża tej samej profesjiD z mojej obserwacji związki dwojga lekarzy są na ogół udane, ponieważ obie strony rozumieją realia pracy zawodowej partnera i nie robią o to wyrzutów.

Prawda w tym i jest)
Co do tematu
moi rodzice studiowali medycyne w Szczecinie,tam też się poznali,
ja i mój brat urodziliśmy się podczas tych studiów:)
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mahora
Posty: 125
Rejestracja: 29 lip 2008, o 14:02

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Mahora »

Ja tez nie mam zamiaru mieć dzieci, przynajmniej nie prędko. Jak widzę te małżeństwa, których życie stało sie szare i nudne i nic tylko dziecko i dom i praca to mi sie odechciewa.
Ale mój znajomy powiedziała mądre słowa, że jak poznam faceta, któremu będę chciała dać dziecko to mi sie wszystko odmieni. Nie wiem, na razie rozkoszuje sie wolnością, dbając aby słowo wpadka mnie tez nie dotyczyło
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Asiatka »

Mahora- podzielam również Twoją opinię, nic na siłę ja na przykład ogólnie chcę mieć dzieci, ale nie teraz i nie w ciągu najbliższych paru lat
teraz jest czas na studiowanie
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Imperfana »

Morfeusz pisze:W ich czasach wyglądało to nieco inaczej. Z jednej strony specjalistą było sie już po 3 latach i szybciej sie szło nadorobek a z drugiej rezydenci (i lekarze w ogóle) zarabiali grosze.
Ja nie o pieniądzach. Ja o czasie. Zrobienie specjalizacji również dzisiaj zabiera multum czasu, nie wspominając już o żmudnym dorabianiu się własnego gabinetu dentystycznego. Nie każdy przecież przejmuje schedę po mamuni.
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Asiatka »

Prawda! dlatego szczęście mają Ci, którym rodzice pomagają w wychowywaniu dzieci
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: pulp »

Mahora pisze:Ale mój znajomy powiedziała
ten sam, co to te trans zaciągi ma?
1989ewelina1989
Posty: 63
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:10

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: 1989ewelina1989 »

Zawsze można mieć męża, ale nie mieć od razu dzieci, dzieci po studiach
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Medycyna, a życie prywatne-rodzina itp.

Post autor: Asiatka »

to by było idealne rozwiązanie, tyle, że z tą pomocą rodziców to chodziło mi właśnie o pomoc przy wychowywaniu dzieci po studiach, żeby można było pracować normalnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości