medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

boris pokultylo namawia ponownej matury, zniecheca do studiowania na ukrainie, a sam zamiast zrezygnować z tak kiepskich studiów medycznych na ukrainie postanowil studiowac tam 2 lata (,
madrala jesli chcesz starcic rok (albo 2 i wiecej) sluchaj borisa, jesli nie to jedz na ukraine.
- .
nikt nie wywyzsza ukrainskich uczelmi nad polskie, my tylko piszemy ze nie jest tak zle jak sie uwazaja niektórzy pokroju borisa -
[mod]Proszę nie obrażać innych użytkowników forum. Upomnienie. [/mod]
Ostatnio zmieniony 31 lip 2009, o 19:42 przez student Z IVANO, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: malgosi35 »

[mod]Nie będzie więcej upomnień w tym temacie. Każde następne naruszenie Regulaminu będzie karane ostrzeżeniem (czerwony pasek)[/mod]
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

chcialem dodac jeszcze ze moze niektorych ludzi nie stac na studia w płatne polsce?
jesli sie ktos dostanie na platne to musi bulic 20000 zł za rok plus mieszkanie,m wyżywienie , ksiazki ze 35000 sie uzbiera jesli nie wiecej
a idac na ukraine przy dobrym kursie dolara ma o polowe taniej, (ksiazkek nie kupuje - sa dla kazdego w bibliotece)
wiec nie kazdy jest tutaj dlatego iz zle mu poszla matura
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: madrala »

przede wszystkim wiekszosc by sie nawet na platne nie dostala
i to nie dlatego, ze zdawali mature z historii czy geografii. tylko dlatego, ze ledwo, co zdali mature i Ty studencie z IVANO jezeli mam dobre informacje rowniez jestes wsrod nich ale skonczmy ten temat, bo ludzie znienawidza mnie jeszcze zanim zdecydowalam sie studiowac w miejscu, gdzie korupcja osiagnelam apogeum
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

oj mylisz sie kolezanko ja sie dostalem np do zabrza ale mnie nie bylo stac , bo dostalem sie na platne
a np kolezanka mila 182 punkty, kolega 186, 175
moze ty sie pochwalisz? mialas ze 100
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

"co wiesz na temat studiów na Ukrainie skoro nigdy tam nie byłeś, co wiesz o wyposażeniu i poziomie lecznictwa i wykonywanych procedurach skoro ich nigdy tam nie widziałeś.

Pisałem przecież (!), że studiowałem we Lwowie i straciłem tam rok! Całe szczęście, że poprawiłem maturę -)
Porównując zajęcia na Lwowskiej i Polskiej uczelni to brak mi słów.
Nie dośc, że straciłem rok to jeszcze kasę (dobrze, że $ stał nisko)

Ech raczej nie spotkamy się na bloku operacyjnym bo jestem na stomie -)

Chcesz oszukiwac swoich pacjentów nieporadnością?
Wcześniej pisałeś, że nie ma łapówek, a teraz, że są?
Dalej chcesz udowadniac, że jest to normalne?!
Dlaczego kłamiesz dobrze znając statystyki LEPu ?

Chyba to Ty próbujesz się dowartościowac -) szkoda, że kłamstwem!
Ja staram się ludziom pomóc z własnego doświadczenia.
Jeżeli kogoś stac napisac maturę, aby dostał się na prywatne studia w Polsce, to stac go również na poprawę matury -)

Z tego co wiem studia we Lwowie na stomie kosztują 5k $ = ok 15 tys złotych, w Warszawie rok temu 15 tys złotych! Doliczając do UA studiów jeszcze koszty promocji wychodzi jakieś 500$ dla wykładowców za semestr!
I Gdzie tu logika?
Jeżeli kogoś stac na prywatne, to chyba nie robi mu to różnicy gdzie ?!

No chyba, że się nie dostał. hmmm 182 pkt z 3 przedmiotów -) Rok temu dostaliby się na jakieś 3 uczelnie na niestacjonarne oczywiście

Do Zabrza?! Przecież Ty studiujesz medycynę, a tam jest wydział stomatologi!




Same kłamstwa ukraińskich studentów

Btw: Przyjemnośc sprawia mi obrażanie kłamców -) Jestem ciekawy co jeszcze wymyślisz Andersen to jest z Ciebie wyśmienity
Kozi90
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:43

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Kozi90 »

Ktos sie wybiera mimo wszystko na Ukraine po tej ciekawej konwersacji to pisać w kilka osób zawsze raźniej i łatwiej bedzie może gg 3941797

a tak na marginesie to to jakim lekarzem zostaniesz w przyszłości zależy tylko od Ciebie i od twoich chęci bo nawet taki student który sie dostanie na polskie uczelnie a nie bedzie sie uczył to nie da sobie rady. Prównujecie tutaj Ukraine i Polske że niby Polska jest dużo lepsza może i tak może i nie Ale tak samo mogą sie z nas smiać Niemcy czy inny zachodzni naród duzo bardziej rozwinięty niż Polska (studiowanie w Polsce to przecież wstyd i mniejszy poziom) wiec nie ma co porównywać. Wszystko zaley tylko i wyłacznie od nas samych a jeśli ktoś ma na tyle odwagi i ambicji żeby studiowac na Ukrainie i to nie w języku polskim to i tak go podziwiam bo na pewno nie jest tak łatwo jakby sie komuś zdawało. ^^ Pozdrawiam
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

Kozi90,

masz rację idź na Ukrainę -) skoro nie przemawiają do Ciebie, żadne logiczne argumenty

"Od człowieka zależy czy będzie dobrym czy złym lekarzem"-też tak mówiłem jak tam jechałem na studia.

Zobaczysz realia jakie panują na Ukrainie to zmienisz zdanie bardzo szybko, chyba że spodobają Ci się wykładowcy -)
Nie wymagają dużo, zawsze możesz zaliczyc przedmiot nie liczy się wiedza ale zawartośc. -)
Co potwierdzili powyżej studenci z Ivano -)

Przekonasz się o tym na własnej skórze -)

Dołączysz do kolejnych osób z Podkarpacia, które za rok będą kombinowały jak się przenieśc do Polski (dokładniej Lublina i ŚUM) bo się okazuje, że reszta uczelni robi problemy.

Motto polskich Ukraińskich $tudentów pseudo-MEDYCYNY:
$$"Nie MATURA, a chęc $ZCZERA, zrobi z Ciebie Likaraera $$





OMG jeszcze dostałem ostrzeżenie za obrażanie

Tak macie racjęgtZbanujcie kogoś kto broni portfela ludzi, którzy mają poważny problem z wyborem studiów na Ukrainie.
I który przedstawia prawdziwe fakty!
Może ostrzeżenie dla kolegi, który wprowadza jakieś ploty odnośnie wyników LEPu ?!
Oszukując nieświadomych swojego wyboru przyszłych ludzi, którzy będą decydowac o życiu innych.?

Zastanówmy się co robimy? Mamy wychwalac takie działania?
To już nie ta sama Lwowska Akademia Medyczna!
To skorumpowana uczelnia!
Ostatnio zmieniony 1 sie 2009, o 13:40 przez Boris_Pokutylo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał Zdziech
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2009, o 12:28

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Rafał Zdziech »

Ja nie powiedziałem, że CMUJ zdał gorzej od uczelni ukraińskich czy zagranicznych, a jedynie, że jeśli chodzi o Polskę wypadł co najmniej kiepsko. Natomiast nie było to dla wywyższenia uczelni ukrainskich a jedynie w celu pokazania panu Borisowi, że uczelnie Łódź, Lublin, czy Białystok nie są uczelniami podrzędnymi w Polsce jak to on kiedyś Twierdził. Pokazałem jedynie, ze słynny UJ, który jest niby najlepszy w Polsce, wcale taki najlepszy nie jest i nie można oceniać uczelni po ich tradycji, tylko po wynikach egzaminów państwowych. Ja osobiscie dostałem się na studia płatne w Bydgoszczy, ale niestety są to studia zdecydowanie za drogie jak na moją kieszeń, a odległość ta sama co do Ivano. Jakoś nie żałuję swojego wyboru. Prosilbym więc niektórych o dokładniejsze czytanie postów, lub też niewypowiadanie się, jeśli nie uczestniczą w konwersacji na dany temat od początku, ponieważ niektóre posty Pana Borisa, ze względu na swój charakter zostały usunięte. Wraz z nimi moje odpowiedzi na nie, gdyż po usunięciu postów pana Borisa odpowiedzi te nie miały żadnego związku z tym forum. Równocześnie chciałbym z tego miejsca pogratulować Kozi90, logicznego myslenia. Jest to to, co pisalem już wcześniej. nie ważne gdzie, ważne z jakim rezultatem. TYLKO od studenta zależy ile po studiach będzie umiał, bo nawet najlepsza uczelnia na świecie nie włoży nikomu nic na siłę do głowy.
Kozi90
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:43

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Kozi90 »

Być może ale warto sprawdzić ^^
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

Jeżli Cię stac na wydanie ok 20 tys złotych to sprawdzaj -)
Gwarantują, że przyjmą Cię z otwartymi rękami


A co do Rafała :D
Niestety CMUJ dużo lepiej wypada na LEPie i LDEPie niż te 3 wymienione przez Ciebie uczelnie -)
Dlatego nazwałem podrzędne bo cieszą się mniejszym zainteresowaniem ( o czym świadczy liczba punktów na maturze zakwalifikowanych kandydatów).
Ale to logiczne bo jest bardziej prestiżowy niż reszta, podobnie jak Lwów czy Dniepropietrowsk na Ukrainie dla tamtejszych studentów.

Co do stylu twojego pisania to stosuj akapity ) bo niewygodnie czytac.
w statystykach wynik LEPu i LDEPu
pelikanka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2009, o 23:09

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: pelikanka »

Witam wszystkich uczestników dyskusji.


Przyglądam się jej z zaciekawieniem ,bo sama jeszcze niedawno byłam zdeterminowana i zdecydowana by iść na Ukrainę.
Miałam jednak to szczęście rozmawiać z Borisem, i to nie raz.To otworzyło mi oczy.Nie znam go,jednak ufam jego logicznym argumentom.Wiem ,że wielu z Was powie.Stracony rok itd.
Ja mam w tym momencie 21 lat, odkryłam ,że studia medyczne są moim powołaniem ok.lutego tego roku.Zaczęłam się uczyć ,jednak nie udało mi się zdać na tyle dobrze, by się dostać.Opcja wyjazdu na Ukrainę ,była jak światełko w tunelu,nadzieją na wymarzone studia.
Ale gdy przemyślałam sprawę na spokojnie ,stwierdziłam ,że w najgorszym wypadku może być tak ,że w środku semestru wrócę do PL,znowu nie zdążę się przygotować należycie do matury i stracę kolejny rok.Nie mówiąc już o sporej ilości gotówki,wyrzuconej w błoto.

Może warto się zastanowić?
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

powodzenia zycze wszystkim poprawiajacym mature, obyscie nie zalowali zmarnowanego czasu gdyz mozecie poprawiac kila razy a moze i wiecej
do borysa ktory jak widac wie wszystko ale nie calkiem dokladnie :
tekst : Limit punktów I rankingu warunkujący przyjęcie na I rok studiów niestacjonarnych na kierunek: lekarski i lekarsko-dentystyczny Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko -Dentystycznym w Zabrzu
Zamieścił: WMASTER / 28 lip : 07:59

Limit punktów warunkujących przyjęcie na I rok studiów niestacjonarnych na rok akademicki 2009/2010 z dnia 27.07.2009 r. ( I ranking ) wynosi:
• na kierunek lekarski (oba wydziały) – 155 pkt.
• na kierunek lekarsko-dentystyczny – 160 pkt.
wiec ty czlowieku jak nie wiesz to sie nie odzywaj, na inne platne tez sie dostalem , na stacjonarne braklo niewiele,
ale to na ukraine mnie stac wiec jestem na ukrainie,
niech reszta poprawia, prosze bardzo byle nie plakali ze zmarnowali czekajac na medycyne w polsce rok dwa wiecej.
bo jesli byli za slabi zeby zdac za pierwszym razem to marne szanse na poprawkę,
poziom ciagle rosnie konkurencja coraz wieksza
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 93 gości