medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
madrala
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, o 19:52

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: madrala »

pelikanka, nie martw sie, ja doszlam do podobnych wnioskow i musisz wiedziec, ze jest nas wiecej


studencie z ivano , po malym dochodzeniu, ktore przeprowadzilam musze jednak stwierdzic, ze przy zeszlorocznych progach chyba jednak nie dostales sie na platne w polsce. przypuszczam (o ile faktycznie jestes z ukrainskiej stomatologii), ze jestes jednym z trzech chlopakow w grupie (dwoch pozostalych mialo okazje wyopwiedziec sie na poczatku tematu i to jeden z nich zdawal mature tylko z geografii ). zgadlam?:)
gwoli scislosci, drugi tez nie moze byc Toba, bo jestes starszy od Ciebie o rok.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

[at] studencik z Ivano

ale to wyniki z tego roku z 2 przedmiotów, a nie z 3
wkleiłeś nie te wyniki, nie ten rok -)

Jeżeli miałeśgt170 z dwóch już rok temu dostałbyś się na stacjonarne bez problemu -) nawet do Poznania, gdzie zawsze są największe progi!


Rok temu na ŚUM na stacjonarne 156 pkt
niestacjonarne 135 pkt


Ech. z Twoimilt170 pkt nie dostałbyś się nawet na PAMowską stomatologię gdzie na niestacjonarne był wynik 181 pkt Znowu kłamiesz -)



Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało Pan Wszystkowiedzący Cię naprostuje
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Padre Morf »

Kozi90 pisze:le tak samo mogą sie z nas smiać Niemcy czy inny zachodzni naród duzo bardziej rozwinięty niż Polska (studiowanie w Polsce to przecież wstyd i mniejszy poziom) wiec nie ma co porównywać.
Z tym to akurat nie do końca
W Polsce studiują ludzie z zachodu (Skandynawowie np), bo studia są tanie i poziom jest dobry

Boris_Pokutylo pisze: Tak macie racjęgtZbanujcie kogoś kto broni portfela ludzi, którzy mają poważny problem z wyborem studiów na Ukrainie.

Boris nie dorabiaj ideologii do swojego zachowania, które jest sprzeczne z regulaminem forum. Można się obyć bez obrażania innych użytkowników.

Regulamin mówi jasno:
Użytkownik nie zgadzający się z uzasadnieniem upomnienia lub ostrzeżenia może napisać skargę na moderatora w temacie „Moderatorzy – skargi, uwagi, sugestie…”


Zażalenia umieszczaj tam, bo ten wątek to nie miejsce na to.
Następne martyrologiczne wypowiedzi odnośnie Twojego ostrzeżenia zamieszczone w tym wątku polecą do śmieci - lojalnie uprzedzam, żeby potem nie było niedomówień.
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

to nie bylo rok temu kolezanko wiec twoje dochodzenie niestety bylo niepotrzebne

[ Dodano: |1 Sie 2009|, o 19:25 ]
moglem sie przeniesc oczywiscie na polskie od pierwszego roku ale to jest duzy koszt wole zostac tutaj gdzie jestem czyli na ukrainie - no chyba ze wygram w tota to stac mnie bedzie na studia platne w polsce
i nie jestem na stomie a na medycynie
owszem z trzech przedmiotów mialem mature ponad 180 punktów, teraz z biol i chemii spokojnie bym sie dostal bo to fizyka mi najgorzej poszła ale mam to w d.

i zrob dochodzenie ilu jest takich na ukrainskiej medycynie czy stomatologii ktorzy mysleli ze poprawią mature a okazzlo sie ze straciki kilka latek
anoxer
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2009, o 18:05

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: anoxer »

a ja uwazam ze student z ivano ma racje
a boris no coz obrzydza ludziom mozliwos studiowania medycyny na ukrainie, oby te osoby pozniej nie zalowały ze nie sprobowaly
zawsze mozna zrezygnowac jak sie nie podoba tracac tylko poł oplaty za studia i n ieduzo czasu wybor nalezy do was
konstantynopoli
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 18:38

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: konstantynopoli »

widze ze studenci z iwano zaciekle bronia swojej wspanialej uczelni. to prawda, kazdy moze studiowac gdzie chce i jak chce. mozna placic za wszystkie egaminy, miec ponad 50% nieobecnosci jak niektorzy wypowiadajacy sie tutaj, nie wiedziec nawet gdzie jest watroba. ale nie rozumiem, po co wszyscy klamiecie. ze bez firmy nie da sie dostac, ze wszystkie procedury kosztuja 900euro, ze matura z geografii wystarczy (swoja droga, ciekawe czy bez matury tez by przyjeli, bo na tej uczelni wszystko jest mozliwe). moze dla osob ambitnych i zdesperowanych tak. ale takich w iwano raczej nie ma.
bardzo mnie ubawilo stwierdzenie, ze jak ktos chce, to sie nauczy. ok, mozecie twierdzic ze tak jest i moze na poczatku bedziecie miec zapal do nauki, ale kiedy zobaczycie ze na zajeciach nic sie nie robi, co wiecej prowadzacych G**** obchodzi czy cokolwiek umiecie( najwazniejsze jest, zeby miec zapiety fartuch i czepke na glowie), to sami zobaczycie, ze medycyny, stomatologii nie da sie nauczyc z ksiazki. tu wazna jest tez praktyka. nie obrazki w ksiazce, ale modele, fantomy itd. uczelnia w iwano nie ma zadnego sprzetu. na anatomii pokaza wam uschniete na wior cialo ( nie wiem po co, bo zadnych organow tam nie widac), w sali chemicznej jest chyba AZ 6 probowek wiec moze zrobicie jakies doswiadczenie, np rozpuszczanie soli w wodzie. zajecia polegaja na przepisywaniu. albo z ksiazek, albo z kserowek, albo z tablicy. powrocicie do dawnych przedszkolnych lat, bo tak tam traktuja studentow. trzeba miec ladne rysunki i zbierac w zeszytach podpisy. no i oczywiscie nienaganny fartuszek.
oczywiscie kazdemu moze sie podobac co innego. ale nie wiem po co klamac i opowiadac o tym, jak cudownie jest na ukrainie.
jasne, ze tym, ktorzy postawili na cwaniakowanie i obijanie sie podoba. imprezy nawet codziennie, na zajecia i tak nie trzeba chodzic, bo mozna zaplacic. zastanawiam sie tylko, w jaki sposob ci ludzie chca zdac LEP? bo moze nie sa swiadomi, ze tym razem nie uda im sie zaplacic.
poza tym dziwne, ze nikt ze studiujacych na ukrainie nie wie jak wyglada nostryfikacja. wiec wam powiem. po pierwsze, wbrew temu co mowi szacowny dziekan roznice programowe miedzy polskimi uczelniami a ukrainskimi istnieja, i to dokladnie w liczbie 14 przedmiotow. czyli po ukonczeniu studiow na ukrainie trzeba zaliczyc dodatkowo 14 przedmiotow, przygotowac sie i zdac egzaminy. poza tym zaplacic za utworzenie i zwolanie komisji nostryfikacyjnej, ktora zbiera sie kilka razy i wszystko analizuje i omawia. nie wspomne juz o tym, ze trzeba wszystkie dokumenty przetlumaczyc, caly tok studiow. wszystko to kosztuje grubo ponad 10 tys zl, trwa ok 2 lat. znam osobe, za ktora nostryfikacja ciagnie sie juz ponad 2 lata.
ok, myslicie sobie, ze te 2 lata to nic wielkiego. tyle, ze to beda 2 lata przerwy w praktyce. bez dostepu do pacjentow, bez praktyki. tylko zakuwanie do kolejnyc zaliczen. ja sobie nie potrafie wyobrazic jak ktos taki, po 2 latach przerwy wroci do leczenia. a watpie, zeby kazdemu chcialo sie przez ten caly czas wszystko samemu powtarzac, nazwy lekow, chorob, objawy itd. no i uwienczeniem nostryfikacji jest oczywiscie LEP. moze studenci z ukrainy, ktorzy teraz zdaja maja jeszcze szanse. ale ci, ktorzy teraz sa na 1, 2 roku juz nie bardzo. bo nic sie nie ucza, za wszystko placa, jezdza na dluzej do polski, cwaniakuja z dziekanem, ktory usprawiedliwa swoim pupilkom nieobecnosci. skoro zalezy wam na obijaniu sie, czemu nie wybraliscie jakis malowymagajacych studiow w polsce? moze technologia drewna? tam nic nie trzeba robic, w sam raz dla was. nie rozumiem, po co bylo sie porywac na studia uznawane w polsce za najciezsze. i nie wiem jak trzeba byc slepym, zeby ludzic sie, ze uda sie przeniesc, ze uda sie nostryfikowac, lub ze wogole zniosa nostryfikacje.
osom, ktore sie tam dostaly w tym roku serdecznie wspolczuje. przygotujcie sie na to, ze tam nie ma zadnych zasad, nikt wam nie pomoze, polacy donosza na wszystkich do dziekana, wszystko jest utrudnione i ze wszystkiego robia niepotrzebne problemy. ludzie nie sa zupelnie swiadomi, co tam sie dzieje i nie wierza tym, ktorzy stamtad uciekli. jesli nadal sie upieracie i wierzycie, ze moze jednak bedzie fajnie, to mozemy jeszcze raz porozmawiac za rok.
a wszystkim tym, ktorzy sie zastanawiaja nad studiami na ukrainie odradzam to najmocniej jak potrafie. i zanim sie zdecydujecie radze zadzwonic do ministerstwa lub na jakas medyczna uczenie i dowiedziec sie, czy wogole zgodza sie nostryfikowac kogos z ukrainy. bo nikt nie ma obowiazku przyjmowania nostryfikacji a wielu uczeniom nie chce sie w tym babrac. to taka moja mala rada na przyszlosc. zanim podpiszecie kontakt na studiach spojrzcie w przyszlosc i zastanowcie sie, co bedzie potem. i zadzwoncie gdzie sie da, zeby sie tego dowiedziec.
ja tam juz nie wracam
greenaurie
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2009, o 15:25

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: greenaurie »

Studiowanie na Polskiej uczelni ma to do siebie, że spotkanie dziekana graniczy z cudem (no bo czy ktoś kiedykolwiek spotkał człowieka widmo?), o tyle w Iwano- Frankiwsku każdy student, który cierpi na niedosyt powyższego może na ów spotkania liczyć. Ci bardziej zaciekli mogą nawet wejść w dosyć dziwne i mało jasne relacje. Taka swego rodzaju zażyłości, która w efekcie prowadzi do symbiozy tych dwóch (coś jak pustelnik i ukwiał).

Z dziekanem można robić różne rzeczy np. można zaoferować mu przejażdżkę swoją furą (Polacy to taki uprzejmy naród!) i pojechać na wycieczkę do Warszawy lub nieco skromniej do Lwowa. Albo po prostu urządzić mały lans po mieście, w którym ilość kasyn mogłaby konkurować z Las Vegas z lat 80tych. (Pamiętam, że mój kolega w gimnazjum zawsze marzył by podwieźć autobusem nauczycielkę od angielskiego, można właśnie w Iwano- Frankiwsku by się odnalazł?). Można także zabawić się w kierowcę firmy przewozowej.

Możliwości jest wiele, a świadczyć może o tym chociażby firma prostar, która jest własnością jednego ze studentów. O tak, Iwano- Frankiwsk nauczy wszystkiego oprócz najważniejszego.
Studia te należą do łatwych, a studiowanie do przyjemnych (byłoby jeszcze przyjemniejsze gdyby w kiblach nie latały muchy). Podczas studiów można rozwijać swoje inne zainteresowania jak np. zarządzanie i marketing (dolar bywa taki niestabilny) czy stosunki międzynarodowe (wróć do: pustelnik i ukwiał).

Na zajęcia nie trzeba chodzić, potwierdzić to może chociażby Rafał, który z pewnością może pochwalić się jedną z kilku najniższych frekwencji.
Ale w sumie Ci się nie dziwie, po co chodzić na zajęcia, które nic nie wnoszą? Oprócz zmarnowanych 20UAH (chociaż podwyżka się szykuje na pohybel kryzysowi!). Każde opuszczone zajęcia kosztują, oj tak, system ukraińskiego szkolnictwa bywa chwilami okrutny. Ale należy pamiętać, że na Ukrainie wszystko kosztuje. Ci bardziej zaradni mogą dogadać się z wykładowcami ($) albo z koleżanki lub kolegami z roku, którzy odkupują dovidki (przyszły studencie, te słowo jeszcze często będziesz słyszał) i sprzedają z zyskiem. Przyda się to tym, którzy planują miesięczne wakacje w trakcie trwania studiów, jak również i tym, którym wystarczy tygodniowy odpoczynek.
Można wejść też w jeszcze bardziej zażyłe kontakty (chociaż stosunki to chyba bardziej odpowiednie słowo) z wykładowcami, ale pikantne szczególiki pozostawiam tym odważnym, którzy zdecydują się spędzić przyszły rok akademicki na obczyźnie

Nie życzę również przyszłym studentom spotkania się z szeroko rozwiniętym procesem biurokracji, chociaż te zjawisko jest dosyć ciekawe i może nieco przybliżyć wam sens aparatu administracyjno-urzędniczego.

Nigdy nie przyjdzie Wam pracować na porządnym sprzęcie medycznym, bo tego po prostu na Ivano-Frankivsk National Medical University nie ma. No ale przecież nigdzie, w umowie nie jest napisane, że uczelnia to zapewnia.
Tak, zaplecze Frankiwskiej uczelni medycznej pamięta z pewnością jeszcze czasy młodości Chruszczowa (bardziej dociekliwym oferuję zdjęcia), podobnie zresztą jak trup z prosektorium.

CDN
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Sephora »

Polać im
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: student Z IVANO »

kozi90 dobrze piszesz , lepiej sprawdzić ni później żałować ze się nie sprawdziło, jak coś to zawsze można zrezygnować,
gratuluje fantazji niektórym piszącym tu osobom, prawda jest taka - jak się sam nie skujesz to sie nie nauczysz (przekonasz)
greenaurie
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2009, o 15:25

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: greenaurie »

student Z IVANO pisze:kozi90 dobrze piszesz , lepiej sprawdzić ni później żałować ze się nie sprawdziło, jak coś to zawsze można zrezygnować,
gratuluje fantazji niektórym piszącym tu osobom, prawda jest taka - jak się sam nie skujesz to sie nie nauczysz (przekonasz)
to może napiszesz, w którym miejscu puściłam wodze fantazji? chętnie poczytam
konstantynopoli
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 18:38

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: konstantynopoli »

ktoś wam płaci za bronienie opinii o ukraińskich uczelniach? czy nie chcecie się przyznać, że wasza uczelnia jest do D? żeby mimo wszystko być chlubą rodziny i całej miejscowości jako studenci medycyny?
to całkiem śmieszne, że ludzie, którzy nie mają pojęcia ani wiedzy(i raczej nie będą mieć) uważają się za przyszłych lekarzy. i z dumą paradują w fartuchach (zdjęcie na naszej klasie obowiązkowo).
tylko mnie dalej zastanawia to, po co namawiacie na to wszystko innych? jak chcecie to sobie tam wegetujcie, ale nie wciągajcie w to innych. ciekawe co powiedzą wszyscy, którzy pojechali tam zachęceni tymi zmyślonymi opowieściami o tym, jak jest tam cudownie. mam nadzieję, że w jakiś odpowiedni sposób podziękują naciągaczom.
bo jak na takich studiach moze byc dobrze? po co sie pokowac na wschod? cofać się w czasie o 20 lat? chyba każdy wie jakie warunki panują na ukrainie. jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości odwiedzcie szpital, zobaczcie jaki mają sprzęt ( a raczej nie mają), zajrzyjcie do ukraińskiej karetki pogotowia.
Dam1an3k

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Dam1an3k »

Oj co nie którzy to naprawdę biedni ludzie. Typowy przykład społeczniaków, zazdrość ze ja nie mam a on ma. Widać kolega który pisał o nostryfikacji jest w błędzie. Znam 2 studentów którzy skończyli Lwow i zdali nostryfikacje dyplomu w Polsce. Ludzie wiecej pokory a dalej dojdziecie w Życiu.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: medycyna ,farmacja i stomatologia w ivano frankovsku ( stan

Post autor: Boris_Pokutylo »

A kto powiedział, że nie da rady zrobic nostryfikacji ? -)

Problem zaczyna się tylko kiedy to nastąpi bo nie od razu po zdobyciu dyplomu na UA.
Do tego potrzeba czasu, trzeba się przygotowac, przetłumaczyc wszystkie dokumenty itd.

Cały ten proces może trwac od pół roku do kilku lat, a cały koszt nostryfikacji zamknie się w ok. 15 tys zł.

Więc skoro piszemy, o oszczędzaniu czasu i pieniędzy to warto na to zwrócic uwagę

[ Dodano: |6 Sie 2009|, o 00:19 ]
Dam1an3k patrząc na Twoje posty mam wrażenie, że nic nie wiesz o studiach na Ukrainie, a już tym bardziej o Lwowskiej Akademii Medycznej !

W dodatku z każdym rokiem powstają coraz to większe różnice programowe -)
co stwarza nowe problemy podczas nostryfikacji!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości