czaszka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: czaszka

Post autor: yeast »

Fajna rzecz to mają w Weidniu - w Josefinum, niedaleko akademii, jest muzeum medycyny, gdzie można oglądać perfekcyjnie wykonane woskowe modele anatomiczne. Czaszek tam co prawda nie mają, alebudowy serca czy mięśni się na tym można uczyć:P.

[ Dodano: Pon Sie 25, 2008 18:41 ]
Poza tym zastanawiam się czemu tak naprawdę te plastikowe czaszki sa takie złe do nauki? Czy może to tylko mit, czy rzeczywiście są źle wykonane?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: czaszka

Post autor: doktorka »

mhhhh wydaje mi sie, ze po prostu sie nei da zrobic sztucznej czaszki, ktora mialaby wszystko co miec powinna. chociaz sama nie wiem, w zasadzie nie korzystalam z takiej sztucznej, ale niektorzy mieli i bardzo narzekali.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

Poza tym zastanawiam się czemu tak naprawdę te plastikowe czaszki sa takie złe do nauki? Czy może to tylko mit, czy rzeczywiście są źle wykonane?
nie to nie mit, żadna maszyna nie zrobi czaszki uwzględniającej np. wszystkie kanały kości skroniowej. Na jednej sztucznej nie było otworu poszarpanego - zarósł.
Polaris
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2008, o 20:06

Re: czaszka

Post autor: Polaris »

Sory yeast za pomyłkę. Winą obarczam pośpiech .
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: czaszka

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:
Poza tym zastanawiam się czemu tak naprawdę te plastikowe czaszki sa takie złe do nauki? Czy może to tylko mit, czy rzeczywiście są źle wykonane?
nie to nie mit, żadna maszyna nie zrobi czaszki uwzględniającej np. wszystkie kanały kości skroniowej. Na jednej sztucznej nie było otworu poszarpanego - zarósł.
no wlasnie. takie bledy sa raczej niewybaczalne, skoro tak duzy otwor zniknal, to co dopiero mniejsze struktury.[/hide]
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: czaszka

Post autor: yeast »

Polaris pisze:Sory yeast za pomyłkę. Winą obarczam pośpiech
Nie ma sprawy:P.
Solituda
Posty: 94
Rejestracja: 12 lip 2008, o 08:38

Re: czaszka

Post autor: Solituda »

Z tego co tu czytam z racji, że dostałam się na medycynę powinnam mieć w domu czaszke, jelita, świńskie łby i inne rzeczy tak ? Aż się chce powiedzieć ja pierdut .
Czy naprawde Bochenek, Pituchowa , atlasy anatomiczne, wykłady, ćwiczenia i wielogodzinne patrzenie na rzeczy przeznaczone do nauki nie umożliwią mi szczęśliwego zdania tego przedmiotu ?
Gdzieś na jakimś forum wyczytałam post pewnego chłopaka Chcielibyście aby całe piętro pierwszaków w akademiku gotowało czaszke waszej mamy w garnku ?!
Wtedy wydało mi się to okropne ale po tych przypadkach co wyczytałam w tym temacie już straciłam granice w odróżnianiu tego co jest okropne
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

Solituda pisze:Czy naprawde Bochenek, Pituchowa , atlasy anatomiczne, wykłady, ćwiczenia i wielogodzinne patrzenie na rzeczy przeznaczone do nauki nie umożliwią mi szczęśliwego zdania tego przedmiotu ?
oczywiście że nie, będziesz go zaliczac kilka lat Zresztą przeczytaj ten i nie tylko watek ze zrozumieniem i uzyskasz odpowiedź na twoją wątpliwość.
Z tego co tu czytam z racji, że dostałam się na medycynę powinnam mieć w domu czaszke, jelita, świńskie łby i inne rzeczy tak ?
od razu zaopatrz się w całe ciało, po co się rozdrabniać. PARANOJA.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: czaszka

Post autor: MatiGl »

Kaamil pisze:od razu zaopatrz się w całe ciało, po co się rozdrabniać. PARANOJA.
2, jakby coś zepsuło, przy preparowaniu samodzielnym, to żeby drugi był zamrażlniku, zaraz obok karkówki na obiad
Kaamil pisze:Solituda napisał/a:
Czy naprawde Bochenek, Pituchowa , atlasy anatomiczne, wykłady, ćwiczenia i wielogodzinne patrzenie na rzeczy przeznaczone do nauki nie umożliwią mi szczęśliwego zdania tego przedmiotu ?
oczywiście że nie, będziesz go zaliczac kilka lat
studiów nie skończysz, wyleją Cię.


btw. jak dużo czasu, prócz normalnych ćwiczeń, można spędzić w prosektorium, oglądając preparaty
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

MatiGl pisze: btw. jak dużo czasu, prócz normalnych ćwiczeń, można spędzić w prosektorium, oglądając preparaty
u nas tylko ćwiczenia (5 h w tygodniu) + przed egzaminem są tzw. dni otwarte dla studentów i można oglądać wtedy od 9-18.
Solituda
Posty: 94
Rejestracja: 12 lip 2008, o 08:38

Re: czaszka

Post autor: Solituda »

Kaamil i Mati robicie z siebie takich inteligentów a nie potraficie odróżnić sarkazmu od rzeczywistego pytania. Moja wypowiedź została odebrana całkowicie odwrotnie, ciekawe ]

A tak btw. nie mam zamiaru gotować sobie zupy z kości i jeść bigosiku z flaczków ani innych tym podobnych rzeczy ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

Solituda pisze:A tak btw. nie mam zamiaru gotować sobie zupy z kości i jeść bigosiku z flaczków ani innych tym podobnych rzeczy ]
chwała ci za to :]
Solituda pisze:Kaamil i Mati robicie z siebie takich inteligentów a nie potraficie odróżnić sarkazmu od rzeczywistego pytania.
niestety swoim postem zrobiłaś z siebie (opatrznie lub nie) kogoś zupełnie przeciwnego.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: czaszka

Post autor: MatiGl »

Solituda pisze:Kaamil i Mati robicie z siebie takich inteligentów a nie potraficie odróżnić sarkazmu od rzeczywistego pytania. Moja wypowiedź została odebrana całkowicie odwrotnie, ciekawe ]
nie bierz tego do siebie, to było tylko rozwinięcie zaczętej przez Ciebie myśli
Kaamil pisze:u nas tylko ćwiczenia (5 h w tygodniu) + przed egzaminem są tzw. dni otwarte dla studentów i można oglądać wtedy od 9-18.
ile one trwają tydzień więcej, krócej
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości