czaszka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

Jestem w kropce -.- Kol ze studiow (WUM, rocznika Kaamila) ze b. trudno dostać cokolwiek w bibliotece heh.
bo niestety taka prawda - dostać atlas jest b.trudno, histologii nikt nie dostanie bo wszystko ma obecny drugi rok. mnie ma jedynie problemu z książkami do anatomii.
CO do ALbertsa to jest rozwlekle napisany ale większość asystentów go wymaga i z niego sa pytania też na egzaminie. A Sawicki mi się podoba, bo nie ma lania wody.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: czaszka

Post autor: badger »

Zawsze można poprosić jakiegoś znajomego z innego wydziału żeby Wam wypożyczył. U nas w bibliotece leży sporo Bochenków, atlasów i itp i nikt ich nie rusza bo na ćwiczenia z anatomii wystarczy to co dostajemy na zajęciach.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: czaszka

Post autor: MatiGl »

Kaamil pisze:
Jestem w kropce -.- Kol ze studiow (WUM, rocznika Kaamila) ze b. trudno dostać cokolwiek w bibliotece heh.
bo niestety taka prawda - dostać atlas jest b.trudno, histologii nikt nie dostanie bo wszystko ma obecny drugi rok. mnie ma jedynie problemu z książkami do anatomii.
CO do ALbertsa to jest rozwlekle napisany ale większość asystentów go wymaga i z niego sa pytania też na egzaminie. A Sawicki mi się podoba, bo nie ma lania wody.
to mi też już się całkiem woda z mózgu zrobiła
do anatomii, prócz atlasu nic więcej już kupować nie trzeba, i to jest jedyne co wiem
Prosiłbym w takim razie o podanie tych najważniejszych pozycji, które sobie mam kupić
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

to mi też już się całkiem woda z mózgu zrobiła
do anatomii, prócz atlasu nic więcej już kupować nie trzeba, i to jest jedyne co wiem
Prosiłbym w takim razie o podanie tych najważniejszych pozycji, które sobie mam kupić
zorientujesz sie w pierwszym tygodniu października, co kto chce, co ci się uda wypożyczyć.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: czaszka

Post autor: a_niap »

Na jak długo można pozyczać ksiązki ? (W bibliotece WUM)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

na 1 semestr z możliwością przedłużenia na drugi

[mod]Proszę nie offtopować[/mod]
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, o 15:45 przez Medycyna Lwów, łącznie zmieniany 1 raz.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: czaszka

Post autor: scarlett89 »

Kaamil pisze:co ci się uda wypożyczyć.
Czyli daję sobie spokoj z kupnem Pituchowej i Bochenka. Rozgladam sie za histologią i atlasem heh
epinefrynka

Re: czaszka

Post autor: epinefrynka »

Histologię i atlas też powinnaś bez problemu w bibliotece dostać. Z dostępnych atlasów najlepiej pracowało mi się z Sobottą, ale jeśli będziesz chciała kupić to najlepiej szukać drugiego wydania (teraz pewnie już tylko na aukcjach internetowych). W trzecim wydaniu jest jak dla mnie za dużo pustej kartki na stronie - Atlas jest duży, ciężki, a na stronie często obrazek i mnóstwo białek kartki, dużo niewykorzystanego miejsca.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

epinefrynka pisze:Histologię i atlas też powinnaś bez problemu w bibliotece dostać.
ciężko będzie bo drugi rok wszystko trzyma - chyba ze po 2 semestrze .
epinefrynka

Re: czaszka

Post autor: epinefrynka »

Raczej nie. Anatomia jest tylko na 1 roku więc atlasy, bochenki i pituchy wracają, a z histologii przez 1 semestr pracuje się głównie na Albertsie, Sawicki dopiero od 2 semestru - a do tego czasu 2 rok będzie już po egzaminie z histo i nawet sawicki powinien wrócić do biblioteki. (przynajmniej na WUM-ie)
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: czaszka

Post autor: scarlett89 »

teraz badz tu madryD albertsa mam (wprawdzie ksero ale zawsze:P), dobra to juz sie nie stresuje:Pepinefrynka i Kaamil chwala Wam za info:)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: czaszka

Post autor: a_niap »

A Woźniak jest dostepny w bibliotece tak żeby go sobie pożyczyć? (WUM oczywiście)
epinefrynka i Kaamil chwala Wam za info:)
Pod tym oczywiście się tez podpisuję
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: czaszka

Post autor: Medycyna Lwów »

A Woźniak jest dostepny w bibliotece tak żeby go sobie pożyczyć? (WUM oczywiście)
jest ale nie cieszy się wielkim zainteresowaniem, bo to zdecydowanie za mało, nawet na komisa. Ale ma fajne aspekty kliniczne w szarych ramkach - jedyna zaleta.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości