Kościół Katolicki a antykoncepcja

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Darius »

majka20 pisze:[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 09:44 ]
skoro dochodzi do zblizenia z partnerem/ka i stosuje sie antyko. to w seksie traktujecie sie na wzajem jako przedmioty i chcecie osiagnac cel jakim jest wykorzystanie jej/jego do zaspokojenia sie
Smutne. Szczęście, że tylko Ty tak uważasz. Wg Ciebie gdy założę gumkę to partnerkę traktuję już jak prostytutkę.
Cóż dla mnie ważniejsze jest zaspokojenie JEJ a nie siebie. Z prezerwatywą.

EDIT

ulala ja tylko w kilku słowach podsumowałem wypowiedź majki
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, o 19:23 przez Darius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: ulala »

Darius pisze:więc co za różnica czy używasz prezerwatywy czy kalendarzyka skoro i tak popełniasz grzech?
chyba nie wiesz na czym owa metoda polega
2. Smutne. Szczęście, że tylko Ty tak uważasz. Wg Ciebie gdy założę gumkę to partnerkę traktuję już jak prostytutkę.
smutniejsze jest to co TY piszesz Darius
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Padre Morf »

ulala pisze:biologia jedna a kościół to drugie biolodzy inaczej na to patrzą a duchowni inaczej:)
spojrzenie Kościoła nie równa się spojrzenie duchownych. Kościół to nie tylko kler (co więcej kler stanowi mniejszą część).
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: ulala »

ja tego nie napisalam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Padre Morf »

sorry - urok funkcjicytowanie selektywne".
Darius pisze:Cóż dla mnie ważniejsze jest zaspokojenie JEJ a nie siebie. Z prezerwatywą.
to zależy jak się podchodzi do seksu i współżycia.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Biochejter »

majka20 pisze:skoro dochodzi do zblizenia z partnerem/ka i stosuje sie antyko to w seksie traktujecie sie na wzajem jako przedmioty i chcecie osiagnac cel jakim jest wykorzystanie jej/jego do zaspokojenia sie
Czyli taka ludzka protokooperacja?
Strasznie wieje tu przesadą powiem Ci.
majka20 pisze:w tej sytuacji nie ma mowy o milosci lecz o zaspakajaniu sie z wykorzystaniem drugiej osoby
Albo białe albo czarne? A to jedno z drugim nie może współgrać?

No dobrze, przepraszam - od dzisiaj zero antykoncepcji, rozmnażajmy się

Ps. I jeszcze pytanie. Jak nie użyję żadnego antykoncepta to automatycznie nie traktuję kogoś jak przedmiot?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, o 21:11 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: ulala »

Biochemister pisze:No dobrze, przepraszam - więcej nie będę z nikim współżyć, tak będzie najlepiej, co będę kogoś wykorzystywał
reeeety
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Biochejter »

ulala pisze:
Biochemister pisze:No dobrze, przepraszam - więcej nie będę z nikim współżyć, tak będzie najlepiej, co będę kogoś wykorzystywał
reeeety
Znaczy się bez antykoncepta nie będę Wg Tej Pani wyżej to będzie prawdopodobny wyznacznik mojej miłości i szacunku do drugiej osoby.
majka20
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2008, o 11:24

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: majka20 »

Morfeusz pisze:to zależy jak się podchodzi do seksu i współżycia
popieram.


Biochemister pisze:No dobrze, przepraszam - od dzisiaj zero antykoncepcji, rozmnażajmy się
zycze Ci udanych zwiazkow i namietnych nocy z anty lub bez . ale najwazniejszego to szanowania tej drugiej polowki
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Biochejter »

majka20 pisze:zycze Ci udanych zwiazkow i namietnych nocy z anty lub bez . ale najwazniejszego to szanowania tej drugiej polowki
O właśnie o to mi chodziło. I tu się zgadzamy

Ps. Dziękuję, przyjmuję życzenia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze: Ps. I jeszcze pytanie. Jak nie użyję żadnego antykoncepta to automatycznie nie traktuję kogoś jak przedmiot?
Nie. Jest jeszcze kwestia tego czy seks ogranicza się do włożenia i wyjęcia czy jest czymś więcej.

Trudno zrozumieć o co chodzi z wykorzystywaniem jeśli się wyrywa nauczanie Kościoła o gumkach i pigułkach z całej reszty. Tak się składa, że poglądgumy niet, pigułki niet, antykoncepcja niet wynika z tej całej reszty właśnie.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: Darius »

Morfeusz pisze: to zależy jak się podchodzi do seksu i współżycia.
O tym pisałem. Tyle że niektórzy twierdzą że używanie środków antykoncepcyjnych to już wykorzystywanie drugiej osoby i brak szacunku do niej.

Rozmowa coraz bardziej oddala się od pierwotnego tematu Tak tylko zauważę.
majka20
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2008, o 11:24

Re: Kościół Katolicki a antykoncepcja

Post autor: majka20 »

do Biochemister

wyznacznikiem milosci jest uszanowanie zdania tej drugiej osoby .skoro oboje chcecie uzywac zabez. to juz wasza sprawa. ale jesli jestes wierzacy i uzywasz badz nieltrzed slubemgtto z pewnosci nie sznujesz partnerki a nawet i siebie.

ale chwileczke no tak no tak przeciez teraz idziemy z duchem czasu !
kazdy uprawia seks przed slubem po slubie z gumka czy bez wszystko jednowspolczuje takim ludziom sa ubodzy w swych przekonaniach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości