specjalizacje- co tam się robi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
yagoaux
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2009, o 22:43

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: yagoaux »

Od znajomego stomatologa usłyszałem że stomatologia to rzemiosło wystarczy nauczyć się wykonywac pewne rzeczy i powtarzac to, przy okazji trzepac kase". Lekarz ( nie dentysta) musi dokształacać się całe życie i podejmowac ciągle nowe wyzwania.
Mniej wiecej tak to brzmiało.
Żeby nie bylo to nie jest moja opinia.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: zdzisław »

Astaroth pisze:widze, ze rozmowca ma utrwalona, mocno subiektywna opinie na ten temat.
i wice wersa. Jakby stomatolog był takim samym lekarzem jak okulista, czy ginekolog to chyba nie było by dwóch oddzielnych kierunków.?
Adam1990 pisze:Trzeba pamiętać, że działa na przytomnym, świadomym pacjencie, który rusza się, wierci, co często utrudnia pracę. A nie usypia się ludzi do leczenia zębów.
Myślałem ze ze w stomatologii ochodzi się od rzeźnictwa.
Adam1990 pisze:często jego praca jest dużo cięższa niż innych, ma mały obszar działania, w trudno dostępnych miejscach i musi być szalenie precyzyjny
Nie wiem po co się licytujesz:)

Wy twierdzicie, że stomatolodzy to tacy sami lekarze jak cała reszta, a tak nie jest do końca. Sam tytuł lekarz przed nazwiskiem to nie wszystko. Weterynarze też przed nazwiskiem noszą tytuł lekarza, ale to nie oznacza ze są takimi samymi lekarzami.
zizou
Posty: 6
Rejestracja: 2 sie 2009, o 01:06

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: zizou »

nie licytujcie się proszę kto jest ważniejszy, tym bardziej że niewiele na ten temat wiecie.

Jak zauważył szef katedry histologii na WUMie prof. Malejczyk i ja w pełni podziela Jego opinię, zawód stomatologa jest bardzo ważny nie tylko ze względu na leczenie zębów. Otóż jak zauważył prof. ludzie bardzo często migają się od pójścia do lekarza, lekceważąc różne niepokojące symptomy, ale jak ząb zacznie boleć to lecą do dentysty, aż się za nimi kurzy. I ten bardzo często pełni/powinien pełnić rolę lekarza pierwszego kontaktu, kierując pacjenta na dodatkowe badania. tak więc ich funkcja jest nie do przecenienia) i stąd też konieczność wprowadzania tak dużej ilości przedmiotów ogólnolekarskich na lek-dencie.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: zdzisław »

zizou pisze:tym bardziej że niewiele na ten temat wiecie.
Jdak wiesz to nam powiedz.

Nikt tutaj nie twierdzi, który zawód jest ważniejszy, bo idąc tym tropem dojdziemy ze ważniejszym lekarzem jest lekarz kontroler z NFZ.
Nikt (mówie za siebie) nie przecenia roli zębologów. Oni mają swoje podwórko, lekarze swoje. Trochę się one nachodzą. Zarównio zębolog powinien miec pojęcie ogólnie o chorobach jak i normalny lekarz o tym co może być z zębami.

zizou, Nie zgodzę się ze stwierdzeniem Twojego profesora. Otóż jak pacjenta boli to z taką samą prędkościa zasuwa do lekarza, bądź stomatologa. Patrząc z innej strony, specyfika leczenia stomatologicznego ma to do siebie (wiercenie bez znieczulenia) ze chyba nawet prędzej pacjent pójdzie z jakimś tam bólem do normalnego lekarza, niż pobiegnie do dentysty.

Tak czy inaczej ból jest jedną z silniejszych pobudek udania sie do lekarza bądź lekarza stomatologii.

Zakończmy zatem podwątek stomatologiczny wrócmy do tematu specjalizacji lekarskich.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Ana09 »

dobrze, że nie idę do Łodzi.
Astaroth
Posty: 18
Rejestracja: 11 cze 2009, o 22:33

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Astaroth »

Adam1990 pisze:A czy po lekarskim można zostać stomatologiem?
jesli oprocz leku skonczysz stome to tak:D
Adam1990 pisze:zrezygnowałeś z leku po którymś roku (jeśli tak to po którym) czy dopiero idziesz na studia?
dopiero ide na studia. Przyjeli mnie na lek, ale podpisalem rezygnacje i zanioslem papiery na stome.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Gormetiel »

A co powiecie na specjalizację Medycyna naturalna"?
Czy w Polsce jest w ogóle możliwość takiej specjalizacji? Jeśli tak, to na których uczelniach?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma czegoś takego. Medycyna naturalna to podchodzi pod medycynę ludową, homeopatię, ziołolecznictwo etc. i chyba studiów jako takich nie ma.
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Gormetiel »

przykładowe nazwiska, które znalazłam w internecie:
lek. med. Halina Krupińska Homeopatia, Medycyna naturalna
dr Dorota Mazurkiewicz Medycyna naturalna, Medycyna ogólna, Medycyna rodzinna

Do tego w gazecie czytałam wywiad z lekarzem medycyny o specjalizacji Medycyna Naturalna, ale nie był Polakiem.

Proszę więcej info. od kogoś kto się orientuje.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Medycyna Lwów »

to są podejrzewam jakieś kursy, bo takich specjalizacji medycznych nie ma obecnie.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Stazystka »

Rozumiem, że po zdaniu LEP-u składa się wniosek o rozpoczęcie specjalizacji w wybranej dziedzinie w odpowiednim dla miejsca zamieszkania Wojewódzkim Centrum Zdrowia Publicznego. Ale kandydat może się starać o odbycie jej w jakim mieście by chciał?
Dajmy na to, ktoś mieszka w województwie dolnośląskim, a chciałby wyjechać do Warszawy. Możliwe jest to?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: Padre Morf »

Możliwe jak najbardziej.

a wniosek składasz tam gdzie chcesz się specjalizować.
Jeśli np. chcesz robić specjalizację w Warszawie składasz podanie do MCZP.
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: specjalizacje- co tam się robi

Post autor: omykowa »

Huehuehue medycyna naturalna niestety, pod tym hasłem często nie kryje się nic naturalnego", tylko niezły biznes, który jednak nie ma nic wspólnego z medycyną".
Kurs rozcieńczania wody wodą chyba trzeba skończyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości