prywatne gabinety chirurgów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: MatiGl »

okulistyka jest bardzo stresująca z zabiegówkami jest różnie - możesz ciąć ile wlezie albo mieć prywatny gabinet i ograniczyć sie do prostych badań (okulistyka, laryngologia, gineksy).
chirurdzy jako tako, mają prywatne gabinety czy to się po prostu mija z celem, bo przecież prywatnie chirurg nie będzie wycinał wyrostka jak z tym jest
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Medycyna Lwów »

wyrostka nie ale mniejsze zabiegi wykona z powodzeniem, np. zabieg na wrastające się paznokcie czy plastykę małżowiny usznej.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: scarlett89 »

Kaamil pisze:np. zabieg na wrastające się paznokcie
Niby drobna ale taka dolegliwosc naprawde moze zapaskudzic zycie:/ Dlatego wykonanie naprawde dobrze tego zabiegu jest prawdziwym skarbem!
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: riczi89 »

heh czylimałe zabiegi może wykonywać prywatnie. tak się zastanawiałam czy może mieć swój gabinet i się okazuje, że jednak może to fajnie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Medycyna Lwów »

scarlett89 pisze:Dlatego wykonanie naprawde dobrze tego zabiegu jest prawdziwym skarbem!
coś o tym wiem bo soistra w dzieciństwie miała z tym problem, 3 razy robili w szpitalu i było źle, dopiero prywatnie chirurg tak zrobił że do tej pory jest ok.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:np. zabieg na wrastające się paznokcie
chirurgiczne opracowanie wału paznokciowego to hit sezonu jest NFZ sporo za to płaci, biorąc pod uwagę, że koszty niskie można na tym sporo zarobić.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Olaa »

to z takiej dolegliwosci mozna sie wyleczyc za pomoca zabiegu chirurgicznego moze ktos w koncu ukroci moje cierpienia a ile to kosztuje?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Medycyna Lwów »

można wyleczyć, tylko chirurg musi to dobrze zrobić. Z tego co pamietam to kilka lat temu siostry zabieg kosztował ok. 300 zł.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: scarlett89 »

Olaa pisze:to z takiej dolegliwosci mozna sie wyleczyc za pomoca zabiegu chirurgicznego
Tak, jest tzw cięcie klinowe. Po okolo tygodniu zdejmują Ci szew. Zaraz po zabiegu (dzien, dwa) boli niemilosiernie, ale na prochach da sie zniesc. Po zabiegu przez 2-3 tygodnie zadnych biegow, joggingow, forsowania chorego paluszka:)
Pisze tak, jak ja mialam:)
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: MatiGl »

a takie cos moze robic kazdy chirurg, czy tylko np chirurg ogolny i co w zasadzie robi chirurg ogolny, gdy sa przeciez jeszcze bardziej szczegolowe specjalizacje, krdio, nero chirurg, i te specjalizacje chirurgia klatki piersiowej, dziecieca. jak kazdy z nich ma swoja dzislke to co robi chirurg ogolny
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Medycyna Lwów »

chirurg ogólny - np. przepukliny, wyrostki robaczkowe, wagotomie, usunięcie uchyłku Meckela, uchyłkowatość esicy to z większych rzeczy, z mniejszych wspominane paznokcie, drobne zabiegi plastyki, hemmoroidy itd. generalnie dużo rzeczy, na praktykach zauważyłem, ze również chirurg robił gastroskopię, colonoskopię itp. sprawy, tylko nie wiem, czy do tego nie trzeba zrobić gastroenterologii. Generalnie jak gadaliśmy z jedynym chirurgiem ogólnym na praktykach, to stwierdził, że sa nie doceniani.
Mojej siostrze wspomniany zabieg wykonywał te parę lat teamu chirurg dziecięcy.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: polianna »

No i naczyniowcy, żylaki np. tożyła złota A przy obecnym siedząco-stojącym trybie, i takzdrowym jedzeniu nie zanosi się na to, by problem zmniejszył swoje występowanie, a wręcz odwrotnie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: prywatne gabinety chirurgów

Post autor: Padre Morf »

chirurg ogólny - np. przepukliny, wyrostki robaczkowe, wagotomie, usunięcie uchyłku Meckela, uchyłkowatość esicy to z większych rzeczy,
endoprotezy przełyku, żylaki kończyn dolnych, przeszczepy omijające, przeszczepy skóry, zespolenia trzustkowo-jelitowe, Whipplea też zrobi jak trzeba. Wszystko zależy od tego jaki to szpital. Szpitale większe i bardziej specjalistyczne mają wieksze możliwości więc i chirurg ma większe pole do popisu.
Kaamil pisze:na praktykach zauważyłem, ze również chirurg robił gastroskopię, colonoskopię itp. sprawy, tylko nie wiem, czy do tego nie trzeba zrobić gastroenterologii.
nie trzeba. Niektóre zabiegi endoskopowe (dokładniej egzofagoskopię, rektoskopię i anoskopię + endoskopia laryngologiczna) nawet ja moge wykonać na SOR jeśli trzeba )
Kaamil pisze:Mojej siostrze wspomniany zabieg wykonywał te parę lat teamu chirurg dziecięcy.
Chirurg ogólny nie może ciąć dzieci w przypadkach innych niż zagrożenie życia. Operacje planowe musi wykonywać chirurg dziecięcy.
polianna pisze:No i naczyniowcy, żylaki np. tożyła złota
żylaki kończyn dolnych może spokojnie zoperować chirurg ogólny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości