specjalizacje

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

tylko LEP
wszystko jest w rozporządzeniu minister zdrowia (a raczej w jego nowelizacji)
xienka

Re: specjalizacje

Post autor: xienka »

Hej mam kilka pytań do Was, nie chciałam zakładać nowego tematu, bo w sumie nie widzę sensu, a jak tak to sorry .
Otóż od 2 lat chcę iść na studia medyczne, a od miesiąca/dwóch myślę ciągle nad specjalizacją taką jak onkologia dziecięca. Bardzo chciałabym pomagać chorym dzieciom, głównie tym, którzy właśnie najbardziej cierpią. Tylko się zastanawiam, czy byłabym dobra, czy po prostu nadaję się na to jestem osobą na prawdę wrażliwą, czy ktoś mnie obrazi, czy coś to przeżywam to. A dzieci to zauważyłam zawsze mnie lubiły, chciały się ze mną bawić itp. . Od początku chciałam iść na pediatrę, ale potem wolałam na onkologie dziecięcą, ma się po prostu więcej satysfakcji, gdy takiemu dziecku się pomoże. Pewnie ktoś powie, że potem też się bardzo przeżywa, że się zaszkodziło mu(i w tym się wtedy zgodzę). Ale powiedzcie mi, czy osoba wrażliwa na tą specjalizację się nadaję? ja przede wszystkim chciałabym być lekarzem, takim głównie co dzieciom pomaga, ale uważam, że onkologia dziecięca jest właśnie najlepsza, co mogłabym pomagać. I w ogóle czytałam nawet taki artykuł, że aby coś onkologiem dziecięcym, trzeba skończyć specjalizację jako pediatra, tak? a potem dopiero można onkologiem? czyli w sumie ile te wszystkie specjalizacje trwały by razem lat?
bardzo proszę jak ktoś mógłby mi to wytłumaczyć .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

yo_medikusaa008 pisze:czyli w sumie ile te wszystkie specjalizacje trwały by razem lat?
8 lat.
xienka

Re: specjalizacje

Post autor: xienka »

Morfeusz pisze:8 lat.
Czyli 6+8 = 14 lat edukacji ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

+13m-cy stażu podyplomowego między studiami a specjalizacją.
xienka

Re: specjalizacje

Post autor: xienka »

Ok a te wcześniejsze pytania też może mi ktoś przybliżyć
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

tego nikt Ci nie przybliży. Jak się dostaniesz na studia, pójdziesz na ćwiczenia z pediatrii to się przekonasz czy to dla Ciebie.
xienka

Re: specjalizacje

Post autor: xienka »

Morfeusz pisze:pójdziesz na ćwiczenia z pediatrii to się przekonasz czy to dla Ciebie.
Na czym te ćwiczenia np. polegają?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

na badaniu pacjentów i diagnozowaniu chorób
normalne cwiczenia kliniczne.
verte
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2008, o 21:33

Re: specjalizacje

Post autor: verte »

A orientuje się ktoś jak wygląda specjalizanja z chorób tropikalnych? Wiem, że katedry są tylko w Poznaniu i na AMG, ale czy jest to specjalizacja podstawowa i czy są realne szanse na dostanie się na nią?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: specjalizacje

Post autor: doktorka »

nie ma takiej specki
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: specjalizacje

Post autor: Padre Morf »

doktorka pisze:nie ma takiej specki
ano nie ma - kiedyś była, teraz znieśli. Jest tylko medycyna transportu - podstawowa, trwa pięć lat. W jej trakcie zalicza się aż jednomiesięczny staż w dziedzinie medycyny tropikalnej.
verte pisze:czy są realne szanse na dostanie się na nią?
w ostatniej rekrutacji dali aż 2 miejsca na cały kraj dla lekarzy tuż po LEPie.
verte
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2008, o 21:33

Re: specjalizacje

Post autor: verte »

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałam, że jest jakaś zabójcza ilość miejsc specjalizzacyjnych Rozumiem, że chętnych jest raczej dużo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości