wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

danieloszi23
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:07

wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: danieloszi23 »

mam problem poniewaz mój piesiu nie umie chodzic na smyczy.móglby mi ktos powiedziec czy da sie to naprawic?zeby sie tak nie targal
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, o 14:01 przez danieloszi23, łącznie zmieniany 1 raz.
oliwcia1
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 18:00

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: oliwcia1 »

A ile ma twój psiak lat? miesięcy?
danieloszi23
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:07

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: danieloszi23 »

ma on 1 rok i wlasnie mysle ze ten problem jest juz jest nie do rozwiazania poniewaz piesek jest ju za duzy
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: Saint »

To źle myślisz.
Nie ma problemów nie do rozwiązania.

Na PW więcej wiadomości
danieloszi23
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:07

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: danieloszi23 »

wiec jak mozna rozwiazac ten problem?
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: milka.1985 »

chodzić z nim na smyczy mimo jego sprzeciwów. moj nie chciał chodzić w kagańcu. jak mu zakładałam na spacerze kaganiec to się szamotał i ocierał mi o nogi, żeby mu go zdjąć, ale nie zdejmowałam - ignorowałam jego zachowanie. pomogło Tobie radzę podobnie wychodź z nim na spacery na smyczy. jeśli zacznie się szarpać i będzie próbował uciec, zdjąć obroże itp. to radzę przystanąć i poczekać aż się uspokoi, i iść dalej. Ignoruj jego zachowanie - nie patrz na niego i nie pokazuj, że jest Ci go żal i pod żadnym pozorem nie zdejmuj smyczy. jak wrócisz do domu a on przeszedł ładnie całą drogę na smyczy to możesz go nagrodzić jakimś smakołykiem. ale dopiero w domu i to za nim zdejmiesz mu smycz i obrożę dobrze jest też przyzwyczaić psa do chodzenia po jednej stronie właściciela. najlepiej jeśli jest to Twoja lewa strona.
Polaris
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2008, o 20:06

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: Polaris »

Staraj się również podczas spacerów nie okazywać zdenerwowania i nie podnosić zbytnio głosu na psa, bo efekt będzie zupełnie odwrotny.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: milka.1985 »

o właśnie Polaris dobrze mówi nie krzycz na spacerze na psa, nawet jeśli się szarpie, ciągnie czy stoi i czeka na zbawienie i nie chce dalej iść pamiętaj, aby spacer na smyczy kojarzył mu się z czymś miłym, a nie z karą, czy wiecznym krzyczeniem
danieloszi23
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 17:07

Re: wielki problem gdzy trzeba isc na smyczy

Post autor: danieloszi23 »

dziękuje za rade na pewno z niej skorzystam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości