Zdjęcie października

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze

Głosuję na zdjęcie:

Czas głosowania minął 14 lis 2008, o 22:54

1) "Balsaminowy urok czerwieni"
1
3%
2) "Buszująca w trawach"
0
Brak głosów
3) "Cuda jesieni"
0
Brak głosów
4) "Jak wodospad"
1
3%
5) "Jesienna rosa"
11
35%
6) "Kwiat paproci"
2
6%
7) "Mikrołąka"
2
6%
8) "Nagietek o zmierzchu"
3
10%
9) "Najlepszy przyjaciel człowieka"
0
Brak głosów
10) "Skromnie i pięknie"
0
Brak głosów
11) "Spacer o poranku"
4
13%
12) "Ukryte piękno"
2
6%
13) "Wspomnienie lata"
5
16%
 
Liczba głosów: 31

dambens
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:22

Re: Zdjęcie października

Post autor: dambens »

Przyznam sie ze zdjecie ktore wygrało jest moje, a zatem chciałem bardzo serdecznie podziękować za wszystkie głosy. Tin, dzieki za ten komentarz powyzej, na pewno nastepnym razem zwróce wiekszą uwage na kompozycje, jednak prosiłbym zebyś trawe która wszystko burzy jako opartą na tej centralnej kropli. Niestety jej nie mozna bylo wyciąć ani skosić spójrz na to zdjecie i wyobraź sobie ze tej trawy nie ma.Czy to bedzie to samo zdjecie? nie bedzie na nim czegoś brakować?:) serdecznie pozdrawiam.


P.S. Czy ty tez robisz zdjecia i masz moze gdzieś swoja galerię?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Zdjęcie października

Post autor: tin »

Trawy nie trzeba wykosić, ale minimalne przemieszczenie aparatu pozwoliłoby na lekką asymetrię, a lekko oszukany czujnik odległości minimalnie wyostrzyłby dal. Mniej wyrazista trawka byłaby ciekawsza

Ja preferuję klisze i lustrzankę. Przy użyciu 40-letniego obiektywu wychodzą śliczne zdjęcia. Nawet Nikon znajomego fotografa jej ustępuje, co sam potwierdził. Ta fotografia jest różna od cyfrowej i potrzeba troszkę wciągnięcia się w to. Nawet niepawidłowe wywołanie może dać ciekawy efekt.
Cyfrówka ma tę przewagę, że możesz zrobić więcej zdjęć w krótkim czasie i masz podgląd efektu. Dlatego rób więcej a potem wybierz najlepszy kadr i dodatkowo skadruj w jakimś programie do satysfakcjonującego efektu.

Jak kupię nową cyfrówkę to może pomyślę o jakiejś galerii.

Początkujący fotograf jest jak początkujący poeta. Dobry kosz to dla niego najlepszy prezent, a chodzi tu o naukę samokrytyki i wyrobienia sobie stylu. Dlatego cieszy mnie Twoja postawa i gratuluję odwagi.
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Zdjęcie października

Post autor: Liliaferr »

Jesienna rosa) mój głosik)
chociaż na głosiik zasługuje też Spacer o poranku)
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Zdjęcie października

Post autor: Saint »

To kiedy zdjęcie listopada?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość