Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Peridiniopsis
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2012, o 16:38

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Peridiniopsis »

kris_m pisze:Tytuł: Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe
PostNapisane: Cz lis 04, 2010 19:54
Tytuł: Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe
Post Napisane: Cz lis 04, 2010 19:54

Odpowiedzi: 1429
Wyświetlone: 58342


1.Peridinium - widok na wnętrze i na pancerzyk / 100x DIC
2-3.Gomphonema / 100x DIC
4.Chlorococcum, Scenedesmus / 40x jasne pole
5-10.Glony nitkowate prawdopodobnie z rodzaju Ulothrichaceae (formy kiełkujące na zdjęciach 8-9).

1. Peridinium willei
Peridiniopsis
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2012, o 16:38

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Peridiniopsis »

kris_m pisze:1-3. Okrzemka Rhopalodia - widok z boku i z góry/ 100x Plan DIC
4-5. Komórki nabłonkowe- widok na wnętrze i na powierzchnię komórki - widoczne są bakterie oraz drobne fałdy błony komórkowej / 100x Plan DIC
6. Stylonychia / 40x Plan DIC
7.Wrotek / 40x Plan DIC
8.Bruzdnica - Peridinium / 100x Plan DIC
8. To Peridinium cinctum na 100%.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

ten temat jest juz bardzo stary, dlugi i z tego powodu niefunkcjonalny i po awarii forum w duzej czesci poszatkowany, posty z uszkodzonymi zdjeciami zostaly w wiekszosci pousuwane watek ten nie bedzie juz przez nas kontynuowany, mysle ze za jakis czas zostanie zamkniety.

Peridiniopsis jesli chcesz i mozesz nam pomoc w oznaczeniach fotografowanych organizmow to bedziemy bardzo wdzieczni i zapraszamy do wątkow tematycznych w tym dziale (:
Peridiniopsis
Posty: 11
Rejestracja: 12 gru 2012, o 16:38

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Peridiniopsis »

Cześć,
dopiero co się zapisałem, więc przejrzałem to co mnie w szczególności interesuje - bruzdnice. Znalazłem dwa Peridinium i obydwa moim zdaniem są do oznaczenia do poziomu gatunku. Jeśli tylko będę w stanie, chętnie pooznaczam. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

jak znajdziesz cos do skorygowania i poprawienia - daj znac, a zedytuje starsze wiadomosci. wiekszosc tematow poza tym wlasnie, jest juz dobrze posprzatana.

ogólnie - mikroskopia jest dzialem bardziej techniczno-sprzętowym niz czysto biologicznym, jakis czas temu byla propozycja zalozenia osobnego dzialu tylko dla mikroorgazmow wodnych i ich oznaczen, ale wtedy i pozniej sie nie przyjela bo ilosc potencjalnych aktywnych w niej uzytkownikow byla i jest szacowana na 2-3 osoby. byc moze z czasem sie wykrystalizuje - czas pokaze.

po wielu miesiacach udalo nam sie posprzatac forum i utworzyc rozsadny uklad, wydaje mi sie ze ponowne zmiany na razie nie sa potrzebne.

EDIT: Zamykam ten watek szybkie i skuteczne poruszanie sie po nim jest juz od dawna niemozliwe, do tego po awarii forum duzo uszkodzonych postow zostalo usunietych. zostawilem te ktore mialy merytoryczna wartosc oraz oczywiscei te gdzie zachowaly sie zdjecia czy linki fdo filmow. Temat zawiera sporo cennych materialow, w tym oznaczen, i dyskusji i moze stanowic lekture dla cierpliwych.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość