cmuj vs umed łódź

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
verte
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2008, o 21:33

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: verte »

Ja też rozważam wawę, przede wszystkim moja rodzina woli żebym poszła do wawy niż do krk bo bliżej i jedzenie można przywieźć Mam paru znajomych na WUMie i są raczej zadowoleni, z kolei na CMUJ nie znam nikogo, więc pozostają i tylko wasze opinie
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: karinia »

ja to bym się raczej na Twoim miejscu zastanawiała Łódź czy Warszawa jeśli już. Warszawa ma porównywalny prestiż co Kraków, jeśli Ci na tym zależy. I generalnie wybrałabym Warszawę, z tego względu, że blisko do domu ( a to jest ważne, bo w końcu zaczynasz za nim tęsknic) no i nie musisz mieszkac w domu ( to też jest ważne, bo nie warto przesadzac w żadną stronę ). I wyrwałbyś się z Łodzi, skoro tak bardzo jej nie lubisz. Uczelnię natomiast polecam, bo panuje naprawdę dobra atmosfera!
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: boski »

i jaka decyzja?
kardiolożka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, o 21:43

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: kardiolożka »

jeśli zależy Ci na dobrej specjalizacji - zobacz jak wypada egzamin po studiach - wawa chyba jest na 1-2 miejscu, a UJ dużo słabiej

ja wybrałam Warszawę
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: boski »

o LEPie mowa? Jeżeli tak to nie wiem co mysleć. Dużo os mówi, że bullshit i że nie ma to przelożeia na nauke bo charakter egzaminów na studiach i LEPu są diametralnie inne. Niestety prawdą jest, że UJ raczej średnio, a niby powinnien być w czołówce. Za to Warszawka też nie tak kolorowo. Wrocław i Ślaska zawsze wyżej. Gdańscy też daja rade. Cieżka maniana ]
verte
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2008, o 21:33

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: verte »

Oj ciężka maniana A Ty boski co wybrałeś, uMed czy CMUJ, bo wnioskuję, że między tymi dwoma się zastanawiasz?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Anielka »

znam ludzi którzy też są z Łodzi, dostali się wszędzie i idą do Krakowa. I wcale im się nie dziwię - piękne studenckie miasto (ech. oczywiście, jeżeli chodzi o częsty kontakt z rodziną to Łódź, ale renoma - CMUJ. Ja za rok poprawiam m. i jak da radę to zabieram się z Łodzi, chociaż też zasadniczo właśnie tu mam familię
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Medycyna Lwów »

Nic w tym nadzwyczajnego w samej mojej grupie są trzy dziewczyny z Łodzi, więc widać 0 lokalnego patriotyzmu , ale się im nie dziwię właściwie.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: boski »

Oj tam lokalny patriotyzm zaraz Łdz też ma niesamowite miejsca, ale nowa lepsza uczelnia, nowi ludzie i możliwośc staniecia tylko i wyłacznie na swoich nogach tez robi swoje. Na 90% bd UJ. Nie na 100 bo jeszcze papierow nie cofnąłem z Łodzi, ale to juz raczej kwestia dni jest.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: godziasia »

hmm, a ja jednak wybrałam Łódź co prawda, na UJ nie składałam (i tak bym się nie dostała ), miasto samo w sobie jest piękne. Nie wiem, ile prawdy w plotkach, ale słyszałam bardzo niepochlebne opinie o ludziach z CMUJ (proszę się nie obrażać, to tylko plotki). Zresztą Łódź - lepszy dojazd, bliżej, rodzinka - a miasto ma też swój urok (nie taki jak Krk ale zawsze).
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

;)

Post autor: boski »

W takim razie pozdrawiam i życze powodzenia, tym bardziej ze bd studiować z wiekszościa moich znajomych wiec pewnie spotkamy sie gdzies kiedys na jakies domowce Ja zostałem przy Krakowie. Jescze miesiac
Awatar użytkownika
Aschi
Posty: 41
Rejestracja: 18 sty 2011, o 15:06

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Aschi »

Witajcie!
Nie będę zakładać nowego tematu, ponieważ mój problem jest bardzo podobny do tego, który miała założycielka. Podobnie jak ona stanęłam przed wyborem: lekarski w Krakowie czy w Łodzi. Do Łodzi mam bliżej ( niecałe 100 km), jednak do Krakowa też nie jest strasznie daleko ( ok. 180 km). Na umedzie znałabym o wiele więcej osób i miałabym z kim mieszkać, jednak cmuj kusi prestiżem i samo miasto wydaje się ciekawsze. Którą z tych uczelni mi polecacie? Gdzie się łatwiej utrzymać? Krążą różne plotki dotyczące atmosfery w Krakowie, czy są prawdziwe? Wiem, że na wiele pytań padły już odpowiedzi, jednak minęło trochę czasu i pewnie wiele rzeczy się zmieniło.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: york »

na twoim miejscu wybrałabym łódź, bo bliżej, masz znajomych i na 1000% łatwiej się utrzymać, a z prestiżem po studiach to wiesz co sobie zrobisz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości