cmuj vs umed łódź

Medycyna w Krakowie na UJ
Awatar użytkownika
Glukoza

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Glukoza » 3 lip 2012, o 20:01

Ja wybrałam Kraków i też dojeżdżam z daleka, ale nie żałuję :) atmosfera miasta jest super, szczególnie jak ktoś lubi zabytki i przesiadywanie w kawiarniach. Prestiżem nie ma co się kierować, ze współlokatorkami z tego teraz żartujemy ;p atmosfera wśród studnetów jest miła, jak na razie przynajmniej nie zauważyłam zadrości itp. Jednak z tego, co słyszę z drugiej ręki od ludzi mających znajomych na innych uczelniach medycznych, to u nas jest o wiele więcej nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o bezsensowne czasami fakultety.

york

Post autor: york » 4 lip 2012, o 12:13

Glukoza pisze:Ja wybrałam Kraków i też dojeżdżam z daleka, ale nie żałuję :) atmosfera miasta jest super, szczególnie jak ktoś lubi zabytki i przesiadywanie w kawiarniach. Prestiżem nie ma co się kierować, ze współlokatorkami z tego teraz żartujemy ;p atmosfera wśród studnetów jest miła, jak na razie przynajmniej nie zauważyłam zadrości itp. Jednak z tego, co słyszę z drugiej ręki od ludzi mających znajomych na innych uczelniach medycznych, to u nas jest o wiele więcej nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o bezsensowne czasami fakultety.
fakultety, najwieksza zaleta tej uczelni :P zapchajdziura na wszystkie lata studiow :x

Awatar użytkownika
Anielka

Post autor: Anielka » 4 lip 2012, o 14:01

mimi11, w Łodzi też są fakultety, i na podobnej zasadzie jak w Krakowie :P

york

Post autor: york » 5 lip 2012, o 06:18

możliwe, ale na 100% stoma nie ma 5700 h i takiego obciążenia materiałem, miałam okazje poznać studentki, które się od was przeniosły do swojego rodzinnego miasta

konturek

Post autor: konturek » 5 lip 2012, o 12:47

jedno pytanie: na jakiej podstawie uważasz, że stoma w Łodzi jest mniej obciążona materiałem i że łatwiej się tam utrzymać niż na CMUJ? na podstawie opowieści kilku dziewczyn?
porównywanie ogólnej liczby godzin też nie ma sensu bo Łódź może mieć mniej godzin z jakichś bzdetów jak zdrowie publiczne a więcej stomatologii zachowawczej.

Awatar użytkownika
Anielka

Post autor: Anielka » 5 lip 2012, o 13:00

ojj, mi chodziło o fakultety na lekarskim w łodzi, na stomie to się nie orientuję czy takowe mają :wink: ale jak słyszę to na każdym wydziale u nas fakultety wprowadzają więc pewnie stoma też ma.

edit: mają, sprawdziłam na stronie stomy. tak samo pasjonujące co na lekarskim :D

lou

Post autor: lou » 5 lip 2012, o 13:03

mimi11 pisze:możliwe, ale na 100% stoma nie ma 5700 h i takiego obciążenia materiałem, miałam okazje poznać studentki, które się od was przeniosły do swojego rodzinnego miasta
to 5700 h to liczba godzin na stomie na pierwszym roku?

konturek

Post autor: konturek » 5 lip 2012, o 16:57

nie, łącznie z pięciu lat

york

Post autor: york » 5 lip 2012, o 21:21

na takiej zasadzie nie warto w ogole porownywac poziomu na uczelniach, bo kazdy z nas moze sobie wypisywac glupoty i nikomu nie warto wierzyc, tak miedzy nami w bialym chyba macie najmniej godzin :P

konturek

Post autor: konturek » 6 lip 2012, o 15:50

tak między nami, chyba nie, sprawdziłem na stronach uczelni i wiesz co? zarówno na UMB i CMUJ mamy dokładnie tyle samo godzin! (dokładnie 3980).

porównywać poziomu uczelni jak najbardziej nie warto, każda jedna ma plusy i minusy, niemniej cieszy mnie że mój wydział lekarski został przydzielony do I kategorii wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nie każdy miał tyle szczęścia. :P

york

Post autor: york » 7 lip 2012, o 21:13

nyktofan pisze:tak między nami, chyba nie, sprawdziłem na stronach uczelni i wiesz co? zarówno na UMB i CMUJ mamy dokładnie tyle samo godzin! (dokładnie 3980).

porównywać poziomu uczelni jak najbardziej nie warto, każda jedna ma plusy i minusy, niemniej cieszy mnie że mój wydział lekarski został przydzielony do I kategorii wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nie każdy miał tyle szczęścia. :P
to chyba masz lepsze źródła informacji niż strona naszego wydzialu
http://www.wl.uj.edu.pl/c/document_libr ... upId=41663" onclick="window.open(this.href);return false;

łącznie 5820 godzin 8)

czyżby to na waszej uczelni najniższa liczba godzin przekładala się na najniższe wyniki ldepu, ciesze się, że cmuj piszę za to wyzej i jestesmy w czołowce :P

Awatar użytkownika
godziasia

Post autor: godziasia » 7 lip 2012, o 21:18

mimi11, nyktofan, rzeczywiście macie się o co sprzeczać - która uczelnia lepsza bo ma więcej godzin/pisze lepiej LEP czy LDEP...

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów » 7 lip 2012, o 21:21

liczba godzin ma znaczenie, sam próbowałem porównywać - jednak nie na ślepo, bo na jednej uczelni przedmiotu X może być 100 h w tym 50 h ćwiczeń, a na innej 120 h a ćwiczeń tyle samo lub mniej nawet. Wykłady nie mają większego znaczenia, a obecność takowych z przedmiotów kliniczych (u nas to b. rzadka praktyka na szczęście) jest w ogóle nieporozumieniem jakimś.

ODPOWIEDZ