cmuj vs umed łódź

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Glukoza »

Ja wybrałam Kraków i też dojeżdżam z daleka, ale nie żałuję atmosfera miasta jest super, szczególnie jak ktoś lubi zabytki i przesiadywanie w kawiarniach. Prestiżem nie ma co się kierować, ze współlokatorkami z tego teraz żartujemy atmosfera wśród studnetów jest miła, jak na razie przynajmniej nie zauważyłam zadrości itp. Jednak z tego, co słyszę z drugiej ręki od ludzi mających znajomych na innych uczelniach medycznych, to u nas jest o wiele więcej nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o bezsensowne czasami fakultety.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: york »

Glukoza pisze:Ja wybrałam Kraków i też dojeżdżam z daleka, ale nie żałuję atmosfera miasta jest super, szczególnie jak ktoś lubi zabytki i przesiadywanie w kawiarniach. Prestiżem nie ma co się kierować, ze współlokatorkami z tego teraz żartujemy atmosfera wśród studnetów jest miła, jak na razie przynajmniej nie zauważyłam zadrości itp. Jednak z tego, co słyszę z drugiej ręki od ludzi mających znajomych na innych uczelniach medycznych, to u nas jest o wiele więcej nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o bezsensowne czasami fakultety.
fakultety, najwieksza zaleta tej uczelni zapchajdziura na wszystkie lata studiow
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Anielka »

mimi11, w Łodzi też są fakultety, i na podobnej zasadzie jak w Krakowie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: york »

możliwe, ale na 100% stoma nie ma 5700 h i takiego obciążenia materiałem, miałam okazje poznać studentki, które się od was przeniosły do swojego rodzinnego miasta
konturek

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: konturek »

jedno pytanie: na jakiej podstawie uważasz, że stoma w Łodzi jest mniej obciążona materiałem i że łatwiej się tam utrzymać niż na CMUJ? na podstawie opowieści kilku dziewczyn?
porównywanie ogólnej liczby godzin też nie ma sensu bo Łódź może mieć mniej godzin z jakichś bzdetów jak zdrowie publiczne a więcej stomatologii zachowawczej.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Anielka »

ojj, mi chodziło o fakultety na lekarskim w łodzi, na stomie to się nie orientuję czy takowe mają ale jak słyszę to na każdym wydziale u nas fakultety wprowadzają więc pewnie stoma też ma.

edit: mają, sprawdziłam na stronie stomy. tak samo pasjonujące co na lekarskim
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: lou »

mimi11 pisze:możliwe, ale na 100% stoma nie ma 5700 h i takiego obciążenia materiałem, miałam okazje poznać studentki, które się od was przeniosły do swojego rodzinnego miasta
to 5700 h to liczba godzin na stomie na pierwszym roku?
konturek

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: konturek »

nie, łącznie z pięciu lat
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: york »

na takiej zasadzie nie warto w ogole porownywac poziomu na uczelniach, bo kazdy z nas moze sobie wypisywac glupoty i nikomu nie warto wierzyc, tak miedzy nami w bialym chyba macie najmniej godzin
konturek

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: konturek »

tak między nami, chyba nie, sprawdziłem na stronach uczelni i wiesz co? zarówno na UMB i CMUJ mamy dokładnie tyle samo godzin! (dokładnie 3980).

porównywać poziomu uczelni jak najbardziej nie warto, każda jedna ma plusy i minusy, niemniej cieszy mnie że mój wydział lekarski został przydzielony do I kategorii wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nie każdy miał tyle szczęścia.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: york »

to chyba masz lepsze źródła informacji niż strona naszego wydzialu

łącznie 5820 godzin

czyżby to na waszej uczelni najniższa liczba godzin przekładala się na najniższe wyniki ldepu, ciesze się, że cmuj piszę za to wyzej i jestesmy w czołowce
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: godziasia »

mimi11, nyktofan, rzeczywiście macie się o co sprzeczać - która uczelnia lepsza bo ma więcej godzin/pisze lepiej LEP czy LDEP.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: cmuj vs umed łódź

Post autor: Medycyna Lwów »

liczba godzin ma znaczenie, sam próbowałem porównywać - jednak nie na ślepo, bo na jednej uczelni przedmiotu X może być 100 h w tym 50 h ćwiczeń, a na innej 120 h a ćwiczeń tyle samo lub mniej nawet. Wykłady nie mają większego znaczenia, a obecność takowych z przedmiotów kliniczych (u nas to b. rzadka praktyka na szczęście) jest w ogóle nieporozumieniem jakimś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości