jaka obsada do 60l??

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
szynszylek17
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2007, o 14:47

jaka obsada do 60l??

Post autor: szynszylek17 »

mam akwarium 60l które juz powoli dojrzewa . i zastanawiam sie jaką dobrac obsade wiec chciałbym zebyscie mi cos zaproponowali a wybierałbym z takich rybek jak:
-platka
-gupik
-molinezja
-kirysek (tu raczej obowiazkowo kilka sztuk)
-prętnik
-razbora
-neonki

ewentualnie jakies inne nie duze kolorowe rybki .
jakbyscie dobrali z tego mojego spisu?
(żyworodne raczej bym brał jednej płci zeby sie nie rozmnazały)
piter222333qvq
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2008, o 18:11

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: piter222333qvq »

to powinna być twoja decyzja a nie innych ale jeśli chcesz rady to ja polecam neonki i zamiast kirysków mógłbyś dać kirysniki czarnoplame tez fajne rybki i dużo syfu zjadają i są i według mnie nie możne by akwa bez glonojada zbrojnika.
szynszylek17
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2007, o 14:47

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: szynszylek17 »

kirysnik zbrojnik . raczej nie bo nie są to takie małe ryby

cieżki wybor chcialoby sie miec wszystkie planowałbym:

6xrazbora klinowa
3xplatka
3xmolinezja
4xkirysek pstry
2xprętnik (para)

co o tym myslicie?
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: krzysiek j »

szynszylek17 pisze:kirysnik zbrojnik . raczej nie bo nie są to takie małe ryby

cieżki wybor chcialoby sie miec wszystkie planowałbym:

6xrazbora klinowa
3xplatka
3xmolinezja
4xkirysek pstry
2xprętnik (para)

co o tym myslicie?
Niezłe, chociaż proponował bym trochę mniej:

6xrazbora
2xpłatka
2xmolinezja
4xkirysek
2xprętnik

,sam mam akwa 60l, i wiem, że to jest dobra ilość
szynszylek17
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2007, o 14:47

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: szynszylek17 »

a jakbym tak chciał kilka brzanek to co moge do nich dobrac?

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 16:38 ]
a jakby tak:

5x neon
3xkirysek
2x molinezja
3x gupik
2xprętnik

to bedzie dobrze czy źle?
dr.whoo
Posty: 11
Rejestracja: 18 sty 2009, o 19:04

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: dr.whoo »

WITASKI .

JA TAM JESTEM AMATOREM , ALE MYŚLE ŻE PRZY MAŁYCH RYBKACH JEST WSZYSTKO DOZWOLONE .

GLONOJADA NAJLEPIEJ MŁODEGO , DUŻEGO RAZ KUPIŁEM ZBROJNIKA 15cm . NIE MIAŁ CO ZJADAC

DOKARMIAŁEM HIKARI ALGAE WAFERS , SPAŻONY POMIDOREK
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: Sunflower77 »

Na pewno można trzymać prętniki razem z gupikami i molinezjami? Czytałam, że nie powinno się ich trzymać z rybami o szybkim metaboliźmie to raz, a dwa z tymi które obgryzają ogony (moje molinezje tak robiły ). Bardzo chciałabym mieć prętniki karłowate, a takze razbory i nie wiem czy mogę z nimi trzymać molinezje (obecnie mam 3 molinezje i jednego glonojada). I się waham czy nic się złego nie stanie.
Poza tym zainteresowałam się bystrzykiem pięknopłetwym, brzanką zieloną i pielęgniczką żółtą albo krasnopręgą (tylko nie wiem do ilu cm dorasta) ale nie wiem czy je można razem trzymać
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: Pethro »

szynszylek17 pisze:a jakbym tak chciał kilka brzanek to co moge do nich dobrac?

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 16:38 ]
a jakby tak:

5x neon
3xkirysek
2x molinezja
3x gupik
2xprętnik

to bedzie dobrze czy źle?

z żyworódek odpadają molinezje bo one potrzebują wiekszego akwarium poza tym strasznie brudzą jak wszystkie zyworódki i by było ci trudno utrzymać stabilne akwa jesli jestes poczatkujący

prętniki pochodzą z biotopów mocno zarosnietych roślinnością więc bys musiał gesto obsadzic tył zbiornika by miały gdzie sie chowac
i koniecznie tez zakup pare roslin pływających

neonków kup 10 anie 5 a gupiki same samczyki by niemiec niechcianej plagi narybku

chcesz miec kiryski wiec zadbaj by nie było ostrych kamieni na dnie, grys bazaltowy sie do nich nienadaje bo pokaleczą wąsy

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 03:23 ]
Sunflower77 pisze:Na pewno można trzymać prętniki razem z gupikami i molinezjami? Czytałam, że nie powinno się ich trzymać z rybami o szybkim metaboliźmie to raz, a dwa z tymi które obgryzają ogony (moje molinezje tak robiły ). Bardzo chciałabym mieć prętniki karłowate, a takze razbory i nie wiem czy mogę z nimi trzymać molinezje (obecnie mam 3 molinezje i jednego glonojada). I się waham czy nic się złego nie stanie.
Poza tym zainteresowałam się bystrzykiem pięknopłetwym, brzanką zieloną i pielęgniczką żółtą albo krasnopręgą (tylko nie wiem do ilu cm dorasta) ale nie wiem czy je można razem trzymać
ilu masz litrowe akwarium? i jakie masz tam warunki? niezapominaj ze to też bardzo ważne czynniki,
prętniki niemozna trzymac z rybami obgryzającymi ogony - dobrze usłyszałas
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: jaka obsada do 60l??

Post autor: Sunflower77 »

Akwarium mam około 40 litrów. Nie mam zamiaru kupować wszystkich ryb co wymieniałam, tylko nie wiem które z nich wybrać by się dobrze czuły ze sobą. Zależy mi na razborach, ale nie wiem czy molinezje ich nie zjedzą, galaxy to mała rybka. Chciałam też danio pręgowane, pielęgniczkę żółtą lub brzankę wysmukłą. Nie wiem czy jest możliwe takie połączenie
W każdym razie czekam na propozycje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości