niepokojące objawy nerwowe

magdalena kr
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2009, o 17:32

niepokojące objawy nerwowe

Post autor: magdalena kr »

Przygarnęłam napotkanego szczeniaczka (3-4 miesięczny podobny do owczarka kaukaskiego). Był u mnie ok tygodnia, nie wykazywał żadnych niepokojących objawów (był jedynie obolały). Chętnie bawił się i jadł, garnął się do ludzi. 5 stycznia dostał ataku na wzór padaczki. Przebywał tydzień na obserwacji w lecznicy z podejrzeniem wścieklizny (klatka metr na metr, ograniczony kontakt z człowiekiem, zero spacerów). Jest już od 3 dni u mnie, wciąż chodzi w kółko i jęczy, nie obija się o przeszkody, reaguje na bodźce słuchowe, je i pije łapczywie, ale boi się kontaktu z człowiekiem, zwłaszcza brania na ręce, nie che się bawić (choć stopniowo jest lepiej, już nie jęczy bez przerwy). Weterynarz powiedział, że to może być faza nerwowa nosówki (co mnie zdziwiło bo nie sztywnieje, nie ma tików nerwowych czy problemów z równowagą) albo objawy pourazowe (był przecież obity) i nie zmierza go leczyć farmakologicznie. Mnie zastanawiało czy nie jest to efekt tygodniowego siedzenia w klatce. Objawami jakiego schorzenia może być takie zachowanie? Jak mu pomóc?
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: niepokojące objawy nerwowe

Post autor: Saint »

Po pierwsze - idź do innego weterynarza, nie mówiąc mu o tym, że byłaś już wcześniej u innego i porównaj diagnozy. W chwili, gdy powie swoją - spróbuj zacząć dyskusję - zasugeruj fazę nerwową nosówki i zobacz, co lekarz odpowie.
Zasugeruj również epilepsję - może będzie trzeba zrobić dodatkowe badania neurologiczne.


Pozdrawiam
Kuba
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości