wybór kierunku

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: wybór kierunku

Post autor: Mårran »

W Gdańsku w tym roku trzeba roz biologię i chemię (bez alternatywnej fizyk jak w Poznaniui)
Pani Buka
Martyś071
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2009, o 09:23

Re: wybór kierunku

Post autor: Martyś071 »

Hej mam pytanko ile trwa specjalizacja onologii

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 18:07 ]
Hej mam pytanko ile trwa specjalizacja onkologii
arturfilip12
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2009, o 21:01

Jakie studia?

Post autor: arturfilip12 »

cześć
Obecnie chodzę do klasy biol.-chem.-fiz. Początkowo nastawiałem się tylko na chemię, ale te wszystkie trzy nauki są ze sabą nierozerwalnie powiązane więc zainteresowałem się nimi trzema. chciałbym w przyszłości robić coś w tym kierunku. I tu rodzi się pytanie : jaki kierunek będzie najleprzy? Zaznaczam odrazu że nie chciałbym studiować tylko jednego kierunku a przynajmniej dwa ( w tym na pewno chemię ). Chciałbym się dowiedzieć ile maksymalnie kierunków można studiować. Interesują mnie wyłącznie nauki przyrodnicze ( fiza, biola, med., farma itp. ) oraz czy studiując medycynę da się studiować na innym kierunku?
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: wybór kierunku

Post autor: safa_tt »

Podobno można. Ale po co? Tzn rozumiem, że się może komuś nudzić (nadmiar czasu w końcu) albo że ktoś jest ambitny. Może napisz dlaczego chcesz studiować kilka kierunków.
To nie są pokemony żeby kolekcjonować .
Początkowo nastawiałem się tylko na chemię, ale te wszystkie trzy nauki są ze sabą nierozerwalnie powiązane więc zainteresowałem się nimi trzema.
Czyli chcesz zgłębić je wszystkie?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: wybór kierunku

Post autor: Batha »

idź na MISMaP
arturfilip12
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2009, o 21:01

Re: wybór kierunku

Post autor: arturfilip12 »

Wg mnie studiowanie suchej biologii czy chemii jest głupie dla kogoś chcącego wiedzieć jak najwięcej o tym przedmiocie. Podział nauk na fizykę , biologię czy chemię jest tylko uproszczeniem. By być specjalistą od np. chemii trzeba się także orientować w chemii org. co za sobą pociąga pewną znajomośc biologii. To rozdziela się takze na biochemię czyli medycynę. Znajomość ogolnej fizyki tez nie zaszkodzi ( chemia fizyczna ). Taki sznureczek można jeszcze ciagnąć dłużej. Tak więc studia na jednym kierunku pociągają za sobą inne.
Dlatego ciekawy jestem jak wygladają studia na kilku kierunkach naraz ( np. na czterech), oraz ile czasu dziennie trzeba poświęcić studiując medycynę, a ile na zwykłej chemii?
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: wybór kierunku

Post autor: safa_tt »

Dowiedz sie jak wygląda plan studiów chemii.ltsciana Nie uczysz sie przez 5 lat pisac stechiometrii i rozpisywac orbitali. Jestes w 1 LO tak?
Nie wiem jak mozna mowic co jest glupie nie majac pojecia jak to dziala. Uproszczony podzial to masz w gim i lo, na studiach chemicznych masz podzial na przedmioty - chemia organiczna, nieorganiczna, fizyczna, biochemia i takie o ktorych nie sniles ] to powinno rozwiac watpliwosci.
arturfilip12
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2009, o 21:01

Re: wybór kierunku

Post autor: arturfilip12 »

Nie mówię, że studia jednokierunkowe są głupie. Są dobre dla tych, którzy przygotowują się do konkretnego zawodu. Chodzi mi o to, że gdy ktoś się czymś interesuje chciałby poznać to jak najlepiej. tak gdy ktoś chciałby zostać biologiem pracującym naukowo to chciałby poznać nie tylko biologie ale tez biochemię, biofizykę itp. nie na poziomie podstawowym ( jaki przedstawiają studia biologii ogólnej ) lecz bardziej zawodowym.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: wybór kierunku

Post autor: Tahtimittari »

To zostaje być tylko wiecznym studentem i co się skończy kierunek to go zmieniać. Z samego zainteresowania się nie wyżyje )
Natomiast te międzywydziałowe studia, o których pisała batha są ciekawym pomysłem wg mnie.
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: wybór kierunku

Post autor: safa_tt »

Po każdych studiach, na szanującej sie uczelni jesteś przygotowany zarowno do pracy w zawodzie jak i na uczelni w roli pracownika naukowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby siegnac po ksiazki z dziedzin Cie interesujacych. I na pewno zajmie to mniej czasu.
No chyba ze tak jak juz napisalem chcesz pozbierac kilka skrotow przed nazwiskiem.
Od tego sa studia, od tego sa one, zebys mial papierek.
Nie wiem dlaczego na poziomie liceum zakladasz, ze biofizyka na kierunku takim a takim bedzie nauczana w stopniu niewystarczajacym.
Nie ogarniam pomyslu. Housem nie zostaniesz, nie ludz sie.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: wybór kierunku

Post autor: Lordrigar »

arturfilip12 pisze:jak wygladają studia na kilku kierunkach naraz ( np. na czterech),
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: wybór kierunku

Post autor: a_niap »

arturfilip12 pisze:oraz ile czasu dziennie trzeba poświęcić studiując medycynę, a ile na zwykłej chemii?
Chemia nie jest zwykla. Dla przykladu: chemia na UW - po pierwszym roku zosaje jakies 30-40 osob (ze 120 przyjetych), ludzie sie wiecej uczą niz na medycynie
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: wybór kierunku

Post autor: Gekon »

arturfilip12 pisze:Chodzi mi o to, że gdy ktoś się czymś interesuje chciałby poznać to jak najlepiej. tak gdy ktoś chciałby zostać biologiem pracującym naukowo to chciałby poznać nie tylko biologie ale tez biochemię, biofizykę itp. nie na poziomie podstawowym ( jaki przedstawiają studia biologii ogólnej ) lecz bardziej zawodowym.
Nie łudź się,że jak pójdziesz na biologię to będziesz miał podstawy biochemii tak jak w LO , gdzie można to było nazwać MINI biochemią chyba,heh:D
a_niap pisze:chemia na UW
Po pierwszym semestrze mój kolega skwitował to krótko trudne te studia"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości