wybór kierunku

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
nikt_ciekawy
Posty: 31
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 18:16

Re: wybór kierunku

Post autor: nikt_ciekawy »

Witajcie!
Podobnie jak autorka jestem uczniem liceum , a konkretnie klasy o profilu bio-chem.
Nie mam na razie żadnych sprecyzowanych pomysłów co chciałbym robić życiu. Interesuję się masażem (interesuję to troszku za dużo powiedziane, ale trochę czytałem o tym). Nie wiem czy bardziej w kierunku sportowym czy leczniczym. Czy najlepszym wyjściem będzie pójście na fizykoterapię? Z ocenami uważam, że nie mam problemu. ( mam zamiar zdawać biol, ang na rozszerzonym, jak konieczne będzie to i na chemię roz.się rzucę tylko tam to zdobędę jakieś 60%). Czy polecacie mi fizykoterapie? jak tak to gdzie?(ciężkiej pracy się nie boję, więc jaka jest najlepsza uczelnia na ten kierunek?)

Dodam,że trenuję boks ,bo słyszałem że na niektóre kierunki trzeba czynnie uprawiać sport

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podpinam prośbę do tego wątku
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: wybór kierunku

Post autor: a_niap »

Fizjoterapia jak najbardziej, ewentualnie rehabilitacja na AWFie
Awatar użytkownika
Illuminat
Posty: 17
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 17:38

Re: wybór kierunku

Post autor: Illuminat »

Musisz wsiąść pod uwagę, że fizjoterapeuta, masażysta to ciężkie zawody za marne pieniądze.

Ale jak coś trenujesz to z siła nie będziesz miała do masowania problemu
nikt_ciekawy
Posty: 31
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 18:16

Re: wybór kierunku

Post autor: nikt_ciekawy »

a dobry rehabilitant chyba może dobrze zarabiać. Może nie w szpitalu, ale założyć swoją działalność (nie koniecznie swój salon) , ale pomagać chorym w domu.

Myślę, że lepiej być dobrym w czymś takim jak masaż niż być przeciętnym graczem w takiej szanowanej medycynie.

a czym dokładnie się różni fizjoterapeuta od rehabilitanta? bo to bliskie specjalności )
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: wybór kierunku

Post autor: Biochejter »

nikt_ciekawy pisze:a czym dokładnie się różni fizjoterapeuta od rehabilitanta? bo to bliskie specjalności
Bardzo bliskie, bo to jedno i to samo ] Nie ma kierunku Rehabilitacja Ruchowa przecież. Jest Fizjoterapia.

[ Dodano: |2 Wrz 2009|, o 00:10 ]
a_niap pisze:rehabilitacja na AWFie
Na którym jest niby taki kierunek?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: wybór kierunku

Post autor: a_niap »

Taki skrót myślowy troche - rehabilitacją nawzwalam fizjo na AWFie a fizjoterapią fizjo na medycznej
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: wybór kierunku

Post autor: Biochejter »

Aaa, to się rozumie
nikt_ciekawy
Posty: 31
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 18:16

Re: wybór kierunku

Post autor: nikt_ciekawy »

a_niap pisze:- rehabilitacją nawzwalam fizjo na AWFie a fizjoterapią fizjo na medycznej
a różnią one się czymś oprócz nazwy?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: wybór kierunku

Post autor: Biochejter »

Nie różnią się nazwą.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: wybór kierunku

Post autor: Miniaa »

Mówi się, że fizjoterpia na AWFie kładzie większy nacisk na praktyki i oczywiście sprawność fizyczną, można zrobić różne ciekawe kursy. Natomiast na uczelniach medycznych bardziej na teorie, chociaż uczelnie medyczne mają lepsze zaplecze naukowe.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: wybór kierunku

Post autor: Biochejter »

Miniaa pisze:Natomiast na uczelniach medycznych bardziej na teorie, chociaż uczelnie medyczne mają lepsze zaplecze naukowe.
Oraz własne szpitale/kliniki gdzie studenci mają zajęcia ćwiczeniowe przy pacjentach.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: wybór kierunku

Post autor: Grzybu123 »

Miniaa pisze:zaplecze naukowe
I sprzętowe. Oraz cały zestaw różnorakich pacjentów czekających na pomoc.
nikt_ciekawy
Posty: 31
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 18:16

Re: wybór kierunku

Post autor: nikt_ciekawy »

czyżby na fizjoterapie biorą pod uwagę tylko rozsz biologię ?
bo jak dla mnie to bez sensu przyjmować takich golasów z tylko jedną umiejętnością
to po co jest matura z polskiego, maty itp ?
Nie powinno to się jakoś sumować? jakiś przelicznik i byłoby okey.
Na studia powinni się dostawać ludzie o wielu umiejętnościach , tacy multiskillowce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości