Płatne studia dla wszystkich?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: Usagi_Tsukino »

olka chodzę do zwykłej szkoły jakich wiele i widzę braki, mam w klasie naprawdę wybitną dziewczynę która bez problemu mogłaby byc olimpijką niestety poza średnią 5,6 i ogromną wiedzą i inteligencją nie ma żadnych osiągnięć typu olimpiady bo nikt jej nie ukierunkował, w takiej gdyńskie trójce bez problemu by to osiągnęła bo tam o takich uczniów się troszczą i zabiegają o nich, cały świat stoi później przed nimi otworem. szkoda że z taką łatwością marnuje się talenty

Ja też chodzę do zwykłej szkoły, ale olimpijczycy są bo uczniowie sami się o to domagają niewielu bo niewielu, ale są
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: butterflyleg »

keyraa pisze:olka chodzę do zwykłej szkoły jakich wiele i widzę braki, mam w klasie naprawdę wybitną dziewczynę która bez problemu mogłaby byc olimpijką niestety poza średnią 5,6 i ogromną wiedzą i inteligencją nie ma żadnych osiągnięć typu olimpiady bo nikt jej nie ukierunkował
U nas w szkole uczeń sam musi się zgłosić do olimpiady. A potem 85% to jedynie jego wkład własny. Gdyby ta dziewczyna naprawdę chciała brać udział w jakieś olimpiadzie, to chyba sama by wykazała trochę inwencji
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: Mårran »

W moim gim nikt nie mówił nikomu o żadnych olimpiadach, a mimo to jakimś cudem mieliśmy uczestników (łącznie z finalistami i laureatami)
Pani Buka
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: keyraa »

^gimnazjum a liceum to dwie różne bajki
w gimnazjum nie ma olimpiad są konkursy stylizowane na olimpiady, ludzie na nie idą żeby dostać się do dobrego liceum, a te konkursy są na poziomie matury podstawowej
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: agnika »

keyraa, z tego co ja widze to w kazdym temacie wprowadzasz jakis chaos ze wszystkimi sie sprzeczasz
małaMii
Posty: 5
Rejestracja: 3 lut 2009, o 01:18

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: małaMii »

w duzym uproszczeniu to znaczy ze bedzie mozna podjac studia raz i je skonczyc, a za drugi kierunek lub powtarzanie roku trzeba bedzie juz zaplacic.
Mam pytanie, jeśli ja teraz studiuję dwa kierunki,to czy będę musiała płacić za ten drugi?
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: kawa »

prawo nie dziala wstecz.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: Mårran »

agnika pisze:keyraa, z tego co ja widze to w kazdym temacie wprowadzasz jakis chaos ze wszystkimi sie sprzeczasz
Dokładnie.

keyraa, sama pisałaś o gim, więc odpisałam. W LO o olimpiadach mówili nam normalnie
Pani Buka
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: Savok »

ma&#x142aMii pisze:Mam pytanie, jeśli ja teraz studiuję dwa kierunki,to czy będę musiała płacić za ten drugi?
Jezeli taki zapis wszedlby w zycie bedzie dotyczyl wszystkich, obecnych i przyszlych studentow.

Jednak bedzie dotyczyl wylacznie lat od momentu obowiazywania przepisu.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: butterflyleg »

Jezeli taki zapis wszedlby w zycie bedzie dotyczyl wszystkich, obecnych i przyszlych studentow.

Jednak bedzie dotyczyl wylacznie lat od momentu obowiazywania przepisu.
Czyli jak np. jest ktoś na drugim roku, to za kolejne od wejścia w życie ustawy trzeba będzie zapłacić? Jeśli to miałeś na myśli, to chyba się mylisz
cancel
Posty: 60
Rejestracja: 24 lis 2008, o 19:25

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: cancel »

kawa pisze:prawo nie dziala wstecz.
Oj w naszym państwie wszystko jest możliwe.

A co do tematu to chyba dopiero jak będziesz chciał rozpocząć kolejny kierunek (raczej już po ukończeniu tych dwóch) to jak wejdzie ten przepis będziesz musiała za niego płacić. Bo inaczej to by nie miało sensu.
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: butterflyleg »

cancel pisze:Oj w naszym państwie wszystko jest możliwe.
Ale nie możliwe jest działanie przeciw aktom prawnym. Ustawy nie mogą być ze sobą sprzeczne, a prawo musi być spójne. Kazać komuś płacić za drugi kierunek, który został rozpoczęty przed wydaniem ustawy byłoby jak ukaranie kogoś za np. Kradzież po kilkunastu latach przyjmując, że zakaz kradzieży został wprowadzony już po dokonanym czynie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Płatne studia dla wszystkich?

Post autor: Padre Morf »

butterflyleg pisze:Ustawy nie mogą być ze sobą sprzeczne, a prawo musi być spójne.
oj zdziwiłabyś sie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości