studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ecology
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2009, o 14:28

studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Post autor: ecology »

Witam! Od razu przejdę do konkretów. Nie uważam się za znawcę przyrody ale za miłośnika już tak, przede mną poprawa wyników matury i okazja rozpoczęcia studiów życia bo przyrodniczych na UP we Wrocławiu, dalej pojawia się pytanie mam małą wiedzę na temat perspektyw, realiów itp. Konkretnie skupiam się na Wydziale Rolniczym
ochrona środowiska, ogrodnictwo, rolnictwo Jestem gotowa podjąć duży wysiłek by zaliczyć jakieś nieprzyjemne przedmioty i wiem że na studiach nie uczę się tylko tego co chcę - takich podstaw jestem świadoma. Wiem że chciała bym pracować w terenie badać życie roślin badać zachowanie zwierząt obserwować, nie żyć w labolatorium ani też nie grzać pupy za biurkiem, znam tez realia naszego kraju ale chcę podjąć kierunek który da mi szansę (jakby to dobrze ująć) konkretnej pracy powiązanej z obcowaniem z przyrodą. Park narodowy? Rekultywacja- zakładanie parków zieleni? Podgladanie zachowania i życia wilków? Moje marzenia są bardzo szerokie i może powiecie idealistyczne ale mam w sobie upór i chcę podjąć odpowiednie kroki do realizacji celu, będę wdzięczna za odpowiedzi nawet te krytyczne

[ Dodano: Sro Lut 04, 2009 17:11 ]
czy nikt nie mógłby mi naprawdę pomóc
Nie chciała bym oprzeć swojej decyzji tylko na własnych przeczuciach i małej wiedzy co do charakteru kierunków w/w to pewnie jakoś gryzie się z regulaminem samemu sobie dopowiadać na post ale mimo tego ponawiam swoją prośbę i liczę że nie wyrzucicie mnie z forum
Awatar użytkownika
Madziufa
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2009, o 20:05

Re: studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Post autor: Madziufa »

Obcowanie z przyrodą.polecam ochrone środowiska, jeśli same roślinności to botanikę
U mnie na wydziale Przyrodniczo technicznym (opole) kładą nacisk na obcowanie z przyrodą, nie wiem jak to dokładnie wygląda na ochronie ale ludzie są zadowoleni
Jeśli kochasz las. idz na leśnictwo. Kończąc zwykłe studia przyrodnicze typu biologia możesz wybrać jakąś specjalizacje która cie zainteresuje. Nie musisz skupiać sie na jednym, studiujesz i wybierasz specjalizacje. Jeśli chodzi o studia przyrodnicze to dla mnie osobiście chemia jest ciężka, matma zazwyczaj jest okrojona u nas na wydziale ale wszystko zalezy od widzi mi sie prowadzącego.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Post autor: Sunflower77 »

Obcowanie z przyrodą.polecam ochrone środowiska
Ostrzegam przed takimi chwytami. Zwykle ta praca nie ma nic wspólnego z obcowaniem z przyrodą. Zwykle się siedzi albo w papierkach, albo np przy pracy w inspektoracie w laboratotium, albo w terenie tzn chodzi się po zakładach i sprawdza, czy nie przekroczył emisji gazów albo poboru wody. Jeśli chcesz mieć żywy kontakt z przyrodą (leśnik też ma wuchta papierkowej roboty, jak już to robotnik leśny albo strażnik np) to konkretnie brać się za konkretny gatunek i za opracowywanie np monografii. Ale gdzie się do tego zatrudnić, radze pozostać na uczelni i robić doktorat, jak np jakieś dwa lata temu na wydziale biologii w Poznaniu była obrona pracy doktoranckiej, koleś zajął się badaniem nietoperzy, oczywiście uczelnia płaci i nie musisz im oddawać kasy chyba że się nie obronisz. Tzn studia doktoranckie też kosztują, ale się dostanie stypendium.
ecology
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2009, o 14:28

Re: studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Post autor: ecology »

dzięki dzięki dzięki własnie takich opinii chciałam posłuchać, osób które mają cos do powiedzenia z punktu swojego doświadczenia,zamierzam dobrze zapoznać się z charakterami zawodów i potem podjąć decyzję i raz jeszcze dziękuję
Obawiałam się że z ta ochroną może być różnie że wszystko zależy jak się trafi-odpowiednie miejsce i czas jak to mówią ale cieszę się że jest nadzieja że nie będę zmuszona zostać biurokratą ale hasać też po lesie i podglądać matkę naturę to naprawdę moje marzenie, dzięki

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 14:03 ]
Nie wiedząc gdzie zamieścić owe pytanie dołącze je w swoim temacie
Czy mozna od pierwszego roku studiów rozpocząć dwa kierunki jednocześnie
Czy są na forum studenci którzyciągną dwa kierunki i mogli by się wypowiedzieć jak godzą ze sobą plan zajęć kiedy przedmioty nakładają się na siebie
Pomyślałam żeby rozpocząć ogrodnictwo i ochronę środowiska na Wydziale Rolniczym UP we Wrocławiu i jeśli szczęście dopisze skierować swe siły ku specjalnościom:
kształtowanie terenów zieleni oraz rekultywacja terenów zdegradowanych i ochrona gleb.
Proszę o Wasze opinie co do takiej decyzji czy uważacie że to wykonalne i warto
Połączyć dwa kierunki i tworzyć zieleń dla przyrody i dla człowieka, szczytna idea czy marna Wypowiedzcie się proszę
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: studia o profilu przyrodniczym-jakie wybrać??

Post autor: Sephora »

Ciągnąc dwa kierunki od pierwszego roku jest ciężko. Niektóre uczelnie zastrzegają sobie prawo do tego. Moja koleżanka chciała od pierwszego roku wziąc na UMK pedagogikę i biologię,ale jej nie pozwolili,więc została przy biologii. Nie wiem jak na innych uczelniach. W takich sprawach najlepiej popytac sie w dziekanacie danej uczelni. Fajnie,że wiesz co chcesz robic w życiu, myslę że w przypadku obu kierunków możesz miec stycznośc z przyrodą. A, i studenci biorący 2 kierunki czesto korzystają z tzw. indywidualnego toku nauczania-zapisujesz się do takich grup jakie ci pasują godzinowo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości