Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
bura18
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2009, o 20:16

Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Post autor: bura18 »

Wiem ze było juz wiele watkow na ten temat ale nikt nie udzielił pełnej informacji. Interesuja mnie zarówno studia dzienne jak i zaoczne oczywiscie biologia na Uniwersytecie lubelskim i w rzeszowie. jakby ktos mógl mi udzielic informacji na ten temat toi prosze bardzo bo ja nic z tego nie rozumie a jestem zdesperowana po tym co przeczytałam.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Post autor: Biochejter »

bura18 pisze: biologia na Uniwersytecie lubelskim
Czyli? Dla Ciebie Uniwerek Lubelski to który? UMCSie czy UP, bo na obu jest biologia?

Na UMCS musisz zdawać biologię + jeden wybrany spośród: chemia, matematyka, fizyka, geografia. Oba na rozszerzeniu trzeba, bo progi są mnie więcej podobne co rok na biologię i nie ma szans z podstawami się dostać.

Na UPbiorą pod uwagę polski, obcy i biologię, więc tu masz szanse sie dostać, nie wiem jak z trudnością dostania się, ale przypuszczam że łatwiej niż na UMCS.

Co z Rzeszowem nie wiem, ale wszystko na ich stronie znajdziesz
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Post autor: Astacus »

Na SGGW wymagają samej matury z biologii, ale i tak będziesz musiał nadrobić zaległości z chemii już w pierwszym semestrze.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Post autor: Sephora »

również UMK Toruń nie wymaga chemii, pod uwagę brana jest matura z biologii-
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Gdzie na studia biologiczne bez matury z chemii??

Post autor: Liliaferr »

Chemię zawsze trzeba nadrobić, to są przyrodnicze studia, jakby nie patrzeć bez przedmiotów ścisłych się nie obędzie.co nie znaczy,że sobie nie poradzisz) dużo wiary w swoje czyny.Chemia pojawia się nie tylko nachemii", biochemia, fizjologia,ochrona środ., a nawet elementy jej znajdziesz na genie.Powodzenia w wyborach)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości