szynszyla nie chce się kąpać!

pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: pomorek »

Ja podaję karme xtra-vital firmy beaphar, ale wyciagam z niej rodzynki
Testowałam różne firmy i ta karma mi najbardziej przypasowała, choć nie jest ona ogólnodostępna ( ja kupuje w duzych sklepach w galeriach). Znam szyszki hodowane na vitapolu i byly zdrowe, ale pewne choroby objawiaja sie dopiero po jakims czasie ( jak u ludzi ^^).
Jedno jest pewne- megan do najwieksze gów.
A co do sprzedawców- znam ich wielu ( mój chlopak pracuje w sieci Kakadu) i sa tacy którzy sie poprostu nie znaja, inni wciskaja kit, a w małych sklepach sprowadzaja tylko tanie produkty ( chappi, kitty-cat, vitapol , MEGAN)bo im sie to poprostu opaca wiec to polecaja.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: Azadi »

Zgodzę się co do Megan- nie najlepsza, za dużo przysmaków.
Vitapol- lepszy, nie aż taki zły.
Ja kupuję od razu w dużych opakowaniach z Galerii itp. i zazwyczaj dobrze jest wszystko dobrane(granulat itd.)
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: edytad »

Ja kupuję Vitakraft, ale poprzedniego szyszorka karmiłam Vitapolem i było ok. Swoją drogą to karmy dla konkretnego zwierzaka powinny być tak dobierane, żeby każdemu z nich pasowały, a nie z jednym zwierzaczkiem będzie wszystko ok, a drugi wykończy się z powodu zbyt dużej zawartości tłuszczu. Nienormalne to.
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: meg82 »

Wracając do kąpieli mojej szynszyli to wypróbowałam już chyba wszystkie pojemniki jakie mam w domu.i nic Dziś bawiąc się ręką w pyle (żeby jej pokazać) wysypałam trochę na jej półkę. Zwierzak natychmiast zaczął w pyle drapać i się kulać! więc umie! Tylko dlaczego nie kąpie się w ŻADNYM pojemniku? Na półce raczej się nie da na dłuższą metę, bo mało piasku, a poza tym szyszka co chwilę spada.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: Predator713 »

spróbuj plastikową miseczkę, niską i szeroką. może będzie jej przypominać półkę i zacznie się kąpać?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: meg82 »

Predator713, próbowałam wczoraj duży podstawek pod kwiat plastikowy-nic z tego
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: Predator713 »

a może w taki razie cos drewianego jak półka? może to poskutkuje. jesli nie to będziesz musiała poczekać aż szyla się przełamie i zacznie kąpać tam gdzie ma może trakujw pojwmnik jako kuwetę? wsadź ją tam i delikatnie posyp piaskiem. może to podziała?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: meg82 »

Aktualnie dałam mojej szyszce do kąpieli małe akwarium. Na dnie położyłam deskę (skoro podobało jej się na półce.).Zwierzątko bardzo chętnie wchodzi do pojemnika, intensywnie drapie i. wychodzi Mam nadzieję że w końcu się przełamie.
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: edytad »

Mój szyszorek kąpie się tylko w drewnianym pojemniku, a właściwie w odwróconym do góry nogami domku. Pokombinuj jeszcze z tymi pojemnikami, na pewno się do któregoś przekona. Powodzenia!
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: meg82 »

Moja szyszka się kąpie! Dziś weszła do akwarium, zaczęła drapać a po chwili już się kulała
Przywieźliśmy dziś naszejSzyli koleżankę baliśmy się jak ją zaakceptuje, a okazało się, że to ta nowa strasznie prycha na naszą. aSzyla lekko ją ignoruje.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: Predator713 »

wow. brawo! skoro ci się udało to bardzo się cieszę.
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: meg82 »

Z nowym zwierzaczkiem raczej nie będzie tego problemu, bo wykąpała się jak tylko trochę"poznała klatkę
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: szynszyla nie chce się kąpać!

Post autor: edytad »

Brawo! Bardzo się cieszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość