Zagryza, swoje dzieci.

olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Zagryza, swoje dzieci.

Post autor: olaś »

A więc tak.Mam myszkę, niedawno się okociła i ma małe.Wszystko jest dobrze.Małe rosną.Ale wczoraj zdarzyło się coś dziwnego.Zaczęła nosić jedną ze swoich malutkich myszek, a potem ją roszarpała.Dziś rano działy się podobne rzeczy, tylko że zabierałam jej te myszki.Noi, teraz zrobiłam im gniazdko, otuliłam najcieplejszymi kocykami.Noi spią.Słyszałam że myszy zagryzają swoje potomstwo gdy jest ono chore, lub gdy się czegoś matka boi.Zupełnie nie wiem co mam zrobić.Czym karmić młode?Oddać do matki?
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Zagryza, swoje dzieci.

Post autor: kawa »

daj je matce sama ich nie odchowiesz. ja probowalam sama wychowac dwa mioty karmilam je ale i tak umieraly. zaryzykuj najwyzej matka je zje byc moze tak jak pisalas sa chore
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Zagryza, swoje dzieci.

Post autor: olaś »

kawa, nie chcę żeby matka je zagryzła.Dziś zauważłam coś dziwnego.W akwarium matka gryzie je, a gdy włożyłam je do pudełka i sama ją zabieram karmi i to bardzo grzecznie.I teraz nie wiem: O co chodzi z tym że nie toleruje ich w akwarium?
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Zagryza, swoje dzieci.

Post autor: Azadi »

Może dlatego:
-jeśli to pierwszy miot to możliwe, że są zagryzane- tak się zazwyczaj dzieje(powód: stres bądź wczesna ciąża)
-może się dziać to również przez zła dietę, brakiem czegoś, np. wody (powinno być 24h)
-młode mogą być chore
-samica nie potrafi sobie dać rady z młodymi (chora może być, niezdolna do opieki)
-może klatka stoi w miejscu gdzie się dużo dzieje? jeśli tak to najlepiej byłoby przenieść w inne, spokojniejsze miejsce
Oddziel samicę z młodymi od innych myszy.
Czasem zdarza się, że samica mimo b.dobrych warunków i tak młode zagryza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość