Skażenie środowiska substancjami radioaktywnymi

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
sup3rmark3t333
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2009, o 06:47

Skażenie środowiska substancjami radioaktywnymi

Post autor: sup3rmark3t333 »

Poszukuję wszelkich materiałów dotyczących tamatu substancji radioaktywnych (skażeń, odpadów, katstrof).

Szukam zarówno całych książek, fragmentów, opracowań naukowych, może ktoś pisał jakąś pracę na ten temat.

Mam książkęEkologia, środowisko, przyroda Umińskiego orazZanim zginie przyroda Dorsta, ale szukam czegoś więcej, czegoś bardziej szcsegółowego i skoncentrowanego na temacie radioaktywności i skażenia środowiska. Co jeszcze możecie polecić?

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 11:29 ]
Poszukłem, znalazłem i polecam:

1.Promieniowanie jonizujące a człowiek i środowisko", Aleksandra Skłodowksa i Bożena Gostkowska

2.Promieniowanie jest wśród nas", Ryszard Szepke

3.Promieniowanie a życie", Peter Alexander

4.Alfa, beta, gamma - promieniowanie nadziei", Juraj Tolgyessy, Milan Kenda

5.Izotopy", Olgierd Wołczek

Proponuję zostawić temat, może się jeszcze komuś przyda, albo ktoś coś jeszcze doda.
wilkof
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2010, o 19:28

Re: Skażenie środowiska substancjami radioaktywnymi

Post autor: wilkof »

Ja również dołożę coś od siebie: aktualny poziom radioaktywności powietrza w Bielsku-Białej

Oprogramowanie stwierdza, jaki jest aktualnie poziom promieniowania gamma w powietrzu. Przedstawia także wnioski z dokonanych pomiarów (możliwy podwyższony poziom promieniowania radioaktywnego lub skażenie promieniotwórcze). Co najlepsze – według oświadczenia autora projekt oparty jest na wolnej licencji, więc można bez obaw posługiwać się danymi z powyższego źródła w swoich pracach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości