do studentów chemii

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
marius6
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2009, o 13:58

do studentów chemii

Post autor: marius6 »

Moje pytanie odnosi się do studentów chemii. Jakie rzeczy z chemii i fizyki robi się na I roku , czy po pierwszym roku jest możliwość opanowania materiału(nie mówiąc tutaj o zdolnościach, chęciach itp. tylko samym materiale który jest przerabiany), który jest w liceum, czy robi sie zupełnie inne rzeczy Pytanie moje bierze się z tąd, że mam zamiar podszkolic chemię i fizykę na wydziale chemii a potem przystąpić do poprawienia wyniku maturalnego i startowania wydział lekarski.

z góry dziekuję
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: do studentów chemii

Post autor: Batha »

Fizyka= patrz załącznik
(nie wiem co jest na maturze, więc sam obie porównaj)

Chemia Ogólna (I sem) w sumie to co jest w 1. tomie Bielańskiego (przede wszystkim redoksy, kompleksy, stężenia, równowagi jonowe w r-rach kw i zas na dalszym planie (pyt. teoretyczne) sorpcja, stany skupienia materii, budowa cząsteczki, symetria kryształów, entalpia, teorie kwasów i zasad, budowa atomu, równania falowe)

Chemia Nieorganiczna (II sem) pierwiastki gr. głównych

może część rzeczy na maturę się przyda, ale większość jest całkowicie zbędna


studiuję TCh, ale kierunek Chemia ma bardzo podobny program.
Załączniki
tematyka wykładów.pdf
(65.24 KiB) Pobrany 357 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość