Wykresy zmiany przewodnictwa

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Wykresy zmiany przewodnictwa

Post autor: dragonka »

Jadę sobie tu spokojnie przez Witowskiego a tu taka niespodzianka. Wcześniej czytałam sobie operonreakcje w roztworach wodnych i o czyms takim ani widu ani słychu. Czy to wogóle wchodzi w program matury?

Jeślii ktoś ma Witowskiego- strona 156-157.

Ja nawet nie wiem jak mam was zapytać o to. to jest związane z miareczkowaniem, tyle wiem. proszę o dalsze wyjaśnienie, ewentualnie podrzucenie jakiegoś hasła pod którym mogłabym to znaleźć w necie bo hasłowykresy zmiany przewodnictwa niewiele pomaga.
help!
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Wykresy zmiany przewodnictwa

Post autor: ulala »

nie chce mi sie otwierac ksiazki ale masz pewnie na mysli te wykresy w dol a pozniej w gore.

jesli masz np NaOH to przewodzi on prad bo ma jony. jak dodasz stechiometyczna ilosc np H2SO4 [powoli] to przewodnictwo maleje bo H+ i -OH łacza sie ze sotba i zmniejsza sie ilosc jonow- przenosnikow prądu. przewodnitwo osiaga najnizszy punkt przy pH 7 a kolejne dodawanie H2SO4 ziwksza przewodnictwo bo wzrasta ilosc SO4 2- i H+ ktory juz nie ma wolnych OH- do łączenia się.
kiedy wykres w najnizszym punkcie mowi ze przewdnitwo = 0 , to dotyczy soli nieropuszczalnych w wodzie. wowczas nie ma zadnych jonow w roztworze bo powstal np BaSO4 i H2O
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Wykresy zmiany przewodnictwa

Post autor: dragonka »

Dzięęęęęki dobra kobieto! Już rozumiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość