3 zagadnienia do opracowania

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
Bobo
Posty: 31
Rejestracja: 1 paź 2007, o 18:51

3 zagadnienia do opracowania

Post autor: Bobo »

Muszę ładnie opracować 3 zagdnienia. Pomoc potrzebna jest bardzo pilnie.
Chodzi mi o to, żeby mi podpowiedział co muszę się nauczyć, żeby zdać.

1. Budowa atomu (jądro, powłoki elektronowe). Wpływ na trwałość i właściwosci pierwiatków chemicznych.

Wiem, że muszę znać też co to izotop np i co jeszcze?
Co wpływa na trwałosć atomu? Wiem, że liczba protonów i neutronów, ale co jeszcze i jak to rozwinąć?
No i te właściwości pierwiatków. Wiem, że są amfoteryczne, metale, niemetale i zmienia się to grupami. co jeszcze?

2. Wiązania jonowe, ogólne własciwości związków jonowych, polaryzacja wiązania, przykłady.

wiem, że to tworzy metal, niemetal. są dobrze rozpuszczalne w polarnych cząsteczkach. Dobrze przewodzą prąd (ponoc nie wszystkie. czemu i które przewodzą?).
Znam definicję polaryzacji, ale nie wiem o co z nią chodzi i jak to powiedzieć?

3. Wiązania chemiczne w wodorkach: CaH2, NH3 i PdH2 oraz ich typowe własciwości fizykochemiczne.


No to pierwsze to wiązanie jonowe, potem kwalencyjne, potem metaliczne. A własciwości czyli? No i co jeszcze się kręci w okół tego tematu o co mogą mnie pytać?


Za pomoc bardzo, bardzo dziękuję!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości